Akiknek a 20. hét körül "kellett" megszülniük beteg babájukat! Hogy zajlik az egész? Van különbség, hogy első baba lenne, vagy már többedik "szülés"?

Figyelt kérdés
Nagyon úgy néz ki, hogy az élettel összeegyeztethetetlen kromoszóma rendellenessége van az én picikémnek. Nagyon félek, és bűntudatom is van, mert nagyon szeretem őt, és nem akarom kimondani a "halálos ítéletét". Hogyan zajlik egy ilyen szülés megindítást? Hova fektetnek a kórházban? Olyanokhoz akik az épp egészséges, időre kiírt babájukat készülik megszülni? Hány napig tart az egész? És aki átesett ilyenen, az hogy próbálta feldolgozni? Én tudom magamról, hogy nem leszek ehhez elég erős, és azt is tudom, hogy hajlamos vagyok kicsit a depresszióra.
2014. szept. 20. 15:40
 11/96 anonim ***** válasza:
Bizony ne! Írj holnap mindenképp.
2014. szept. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/96 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem a 12. heti ultrahangon mondták, hogy az élettel összegyeztethetetlen, súlyos fejlődési rendellenessége van a kicsinek. A koponya asszimetrikus, a jobb agyfélteke nincs kifejlődve, a koponya jobboldalt nyitott, azonnal el kell vetetni. Egy másik orvos is megnézte, genetikai vizsgálatra küldtek, mert az átlagosnál több magzatvíz is kromoszómarendellenességre utalt. Elvégezték az amniót is, minden rendben volt.

Teljesen egészséges babám született, ne add fel a reményt te sem!!

Írd meg, mi lett az eredménye a vizsgálatnak, addig is kitartás!

Ha mégis rossz híreket kapsz, légy erős, persze könnyű ezt mondani, de itt mindnyájan támogatunk lelkiekben, ahogy tudunk.

Van egy barátnőm, neki meg kellett szülnie 8 hónapos halott magzatát, az uh kimutatta, hogy nem él, nem volt magzatmozgás, végigcsinálta, talpraállt, és azóta már ő is életet adott egy egészséges picinek.

Hát kitartás!

2014. szept. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/96 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a biztatást! Röviden leírom a mi eddigi történetünket, bár már korábban írtam ki kérdést, ismerős lehet.


13 hetesen kaptunk időpontot a 12 hetes kötelező uh-ra. Akkor 4,4 mm-es tarkóredőt mértek, hydrothoraxot láttak és testszerte 1,4 mm-es subcután ödémát. 2 nap múlva 4d-n tarkóredő továbbra is 4,4mm, hydrothorax, az ödémát nem látták és nyúlszájat láttak. Plusz annyit kérdezett a szonográfus, hogy nézték e a baba agyát, mert kicsit furcsa, nem pillangó alakú. De ez ennyiben maradt, leletként az írta ép koponya, csak arc arckoponyán ajakhasadék látható. Aztán 16 hét 5 naposan, az amnio napján, mindent rendben találtak az uh-n. Hydrothorax sehol, ödéma továbbra sincs és a tarkóredő 3 mm-re húzódott. Szív rendben, vesék épek, gyomor telítődik. Kóros eltérés nincs. Aztán 18 hét 1 naposan jött a fekete leves. Ugyan hydrothorax és ödéma továbbra sincs és a tarkóredő és normális, de több eltérést is láttak. Kisebb a feje (2 héttel), agy agyszerkezete nem normális, egy oldalkamrája van... Ajak és szájpadhasadék, tágult vese (jobb oldali) és a belekben is hyperechogenitás látható.

Ezek után teljesen összetörtem. A szíve egyébként rendben van a babának, keze, lába hossza, mellkasa is a korának megfelelő, de a feje jóval kisebb. Felajánlották erre az uh-ra hivatkozva a terhességmegszakítást, de azt mondtam mindenképp megvárom az amnio eredményét. Egyébként az utolsó uh alapján gondoltak patau-szindrómára.

2014. szept. 24. 15:35
 14/96 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Így ismeretlenül is örülök, hogy egészséges babád született. Egyébként később láttak valamilyen eltérést, az amnio eredménye után? Vagy ezek mind "helyrejöttek"?

A barátnődnek pedig borzasztó lehetett, de biztos nagyon erős nő és megérdemli a mostani egészséges babáját!

2014. szept. 24. 15:49
 15/96 anonim ***** válasza:

Különböző helyeken voltál uh-on. Én annyit tudok mondani, hogy az egyikemnek agykamratágulata volt, a másiknak veserendellenessége... Aztán mégse.

Meg annyit, hogy asszem nem is akarok uh-ra menni. :(

2014. szept. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/96 anonim ***** válasza:

12-es vagyok. 20 hetesen kaptam kézhez az amnio eredményét, én ezek után uh-ra már odajártam ahhoz az orvos-genetikushoz, aki ott ismertem meg.Végig minden rendben volt ekkor már.

Vesetágulattal született, azért volt a túl sok magzatvíz is, de nem kellett műteni, 1 éves korára kinőtte.

Kitartás, tudod már az eredményt?

2014. szept. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/96 anonim ***** válasza:
46%

Nekem a 3. babám is mind2 oldali vesetágulattal született, és semmi baja nincs :).

MOst kezdi kinőni, lassan 3 éves, de soha nem volt semmilyen húgyuti baja ennek ellenére sem.

2014. szept. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/96 anonim ***** válasza:
Van már eredmény?
2014. szept. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/96 anonim ***** válasza:
Tudsz már valamit?
2014. szept. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/96 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Az amnio eredménye 46 XX. Tehát nincs kromoszóma rendellenessége. De nagyon rá akarnak beszélni a terhesség megszakításra, mondván h súlyos agyi eltérések vannak, ezért lehet h nem lesz önálló életre képes a pici, v max 1 éves koráig fog élni. De én időt kértem, nem tudok dönteni ezt már nem tudom elhinni. Azzal riogattak h minél előbb döntsek végre, mert minél később szakítják meg a terhességet annál több szövődménye lehet rám nézve.

Mindenképp el akarok még menni más orvoshoz. Nem tudok róla lemondani, ezek után meg főleg nem. Ti mit tennétek?

2014. szept. 25. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!