Akiknek a 20. hét körül "kellett" megszülniük beteg babájukat! Hogy zajlik az egész? Van különbség, hogy első baba lenne, vagy már többedik "szülés"?

Figyelt kérdés
Nagyon úgy néz ki, hogy az élettel összeegyeztethetetlen kromoszóma rendellenessége van az én picikémnek. Nagyon félek, és bűntudatom is van, mert nagyon szeretem őt, és nem akarom kimondani a "halálos ítéletét". Hogyan zajlik egy ilyen szülés megindítást? Hova fektetnek a kórházban? Olyanokhoz akik az épp egészséges, időre kiírt babájukat készülik megszülni? Hány napig tart az egész? És aki átesett ilyenen, az hogy próbálta feldolgozni? Én tudom magamról, hogy nem leszek ehhez elég erős, és azt is tudom, hogy hajlamos vagyok kicsit a depresszióra.
2014. szept. 20. 15:40
 41/96 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is !
2014. szept. 28. 19:58
 42/96 anonim ***** válasza:
Szia! nekem 22 hetesen kellett megszülnöm down szindrómás kislányomat, azért írtam hogy kell, mert rám is veszélyes volt, rengeteg magzatvíz miatt enni sem tudtam, nekem az amnio mutatta ki, viszont uh-n semmit sem láttak!!! Én nem nagyon bízom az uh-ban, az az igazság. :( Nagyon szorítok, hogy ne kelljen ezt a szörnyűséget átélned!!! :)
2014. szept. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/96 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Nagyon sajnálom, borzasztó lehetett neked. Ha megkérdezhetem mikor történt ez az egész? Ennél szörnyűbb dolgot el sem tudok képzelni valaki életében. Félek nagyon, hogy mi lesz szerdán. És köszönöm h te is drukkolsz! Remélem van (vagy lesz hamarosan) egy egészséges kisbabád! :)

2014. szept. 29. 14:51
 44/96 anonim ***** válasza:

Ez áprilisban történt, de nem nagyon tudtam még feldolgozni. :(

nagyon szeretnénk kisbabát, és mivel lombikbaba volt, így most készülünk az újabb lombikra.

2014. szept. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/96 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom :( Ha gondolod szívesen beszélgetnék veled privátba, ha szeretnéd kibeszélni magad. Egyébként pedig drukkolok h mihamarabb sikerüljön nektek a baba :)
2014. szept. 29. 15:34
 46/96 anonim ***** válasza:
Kedves kerdezo! ma sokat gondoltam rad remelem hamarosan johirekkel jossz majd :)
2014. okt. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/96 anonim ***** válasza:
Szia Kedves Kérdező!Mit mondott a Hajdu doktornő?
2014. okt. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/96 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Hát sajnos a lehető legrosszabb híreket kaptam. Nagyon beteg a picikém, multiplex fejlődési rendellenessége van. Kicsi a feje( 16 hetesnek felel meg még mindig) , az agya valóban nem vált ketté, és nemcsak hogy ajakhasadéka van, hanem középarcvonal-beli hasadéka. Úgy magyarázta a dr. nő h az orrkezdetétől (homloktól) van egészen az álláig egy kb fél centis hasadék. Ő azt mondta ez az élettel összeegyeztethetetlen fejlődési rendellenesség.

Egyébként nagyon rendes volt, emberi, egyáltalán nem jött azzal h "jajj majd lesz másik, mert fiatal vagyok". Együttérző volt, mondta h nagyon sajnálja, és attól ne tartsa h ez meg fog ismétlődni. Azt mondta h valszeg az 5. és 6. ig héten érhetett külső ártalom valószínű több is, de ne gondolkodjak ezen, mert sajnos ezt senki nem fogja tudni megmondani h mi. Mondta azt is h ne okoljam magam.

De én dühös vagyok az egész világra, de legfőképp magamra. És itt bőgök és nem tudom ezt elhinni...

2014. okt. 1. 15:42
 49/96 anonim ***** válasza:
100%
Én javasoltam a dr.nőt!Jézusom,Kedves kérdező!Ez felfoghatatlan.Hogyan tovább?Mész a saját dokidhoz?Egy ismerősömnek Down szindróma miatt "kellett" megszülnie a 22. héten.Bement a kórházba,tettek fel Neki tágítót.Másnap reggel megindították a szülést.Kapott Eda-t,és pár óra alatt megszülte a babát....még 1 éjszakát bent töltött,utána ment haza.Kb 10 hónap kellett,amíg feldolgozta a történteket.Azóta született egy makk egészséges babája.
2014. okt. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/96 anonim ***** válasza:
100%
:( :( Nagyon sajnálom. Drukkoltunk nektek :( Elhiszem, hogy dühös vagy és nem térsz észhez, de erről nem te tehetsz. De tényleg! Nem fog ezek szerint soha kiderülni, mi volt az a külső hatás, ami megint csak nem a te hibád, hiszen te vigyáztál magadra. Igazából, most nem lehet okosat mondani. Nem is akarok. Nem is tudok, de nagyon sajnálom, és kívánom, hogy mielőbb adj életet egy egészséges babának. Hiszen ez nem fog megismétlődni valószínűleg, ilyenről még nem lehetett hallani. Tudom, hogy most az egész világot gyűlölöd, ez valóban nem igazság, de nem tudsz sajnos mit tenni :( Nem tudok mit mondani ... :( sajnálom és őszintén kívánom tényleg, hogy hamarosan minden jóra forduljon!
2014. okt. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!