Akiknek a 20. hét körül "kellett" megszülniük beteg babájukat! Hogy zajlik az egész? Van különbség, hogy első baba lenne, vagy már többedik "szülés"?

Figyelt kérdés
Nagyon úgy néz ki, hogy az élettel összeegyeztethetetlen kromoszóma rendellenessége van az én picikémnek. Nagyon félek, és bűntudatom is van, mert nagyon szeretem őt, és nem akarom kimondani a "halálos ítéletét". Hogyan zajlik egy ilyen szülés megindítást? Hova fektetnek a kórházban? Olyanokhoz akik az épp egészséges, időre kiírt babájukat készülik megszülni? Hány napig tart az egész? És aki átesett ilyenen, az hogy próbálta feldolgozni? Én tudom magamról, hogy nem leszek ehhez elég erős, és azt is tudom, hogy hajlamos vagyok kicsit a depresszióra.
2014. szept. 20. 15:40
 31/96 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Igen szerdán reggel 9-re van időpontom!

2014. szept. 26. 19:53
 32/96 A kérdező kommentje:

Ma újabb lehangoló napom volt. Elmentem a saját nőgyógyászomhoz. Hát emberséges, normális dokinak gondoltam. Kicsit csalódtam. Meg sem nézte a babát. Azt mondta szerinte indíttassam be a szülést. De persze hozzátette hogy ez az én döntésem, ők mint orvosok csak javasolhatnak. Kérdeztem mi lehet a baja a babámnak, mitől lehet. Kérdezte van-e a családban vmilyen öröklődő betegség, mondtam semmi. Azt mondta akkor a korai magzati korban bekövetkezhetett vmilyen külső károsító hatás. De tegnap pont ezt kérdeztem egy genetikustól, aki azt mondta h nem tudja mitől lehet, nem örökletes és nem valószínű h külső ártalom. Teljesen ki vagyok most már. Remélem a Hajdú dr. nő mond majd végre vmit. Eyébként kérdeztem milyen külső tényező, mikor a fogantatás előtt pár hónappal szedtem magzatvédő vitamint, nem dohányzom, nem iszom (párom sem), amikortól pozit teszteltem egy szem fájdalom csillapítót sem szedtem be, nem használtam az acetilszalicil savas arclemosómat(max párszor még nem olvastam el h káros lehet), a gyümölcsöt, zöldséget mosogatószerrel megmosom majd langyos/meleg vízzel alaposan le, nem festem a hajamat. Jah és mivel eü-ben dolgozom (kövezzen meg aki akar), hamar kiírattam magam Tp-re, pont azért h lehetőleg semmit ne szedjek össze. A 6. héttől itthon vagyok, és el sem járkáltam sehova, mivel szinte egész nap hányingerem volt, esetenként hánytam vagy aludtam. Szóval teljesen kibuktam. Ja és megkérdeztem h ez az állapot változhat-e (mert ugye a hydrothorax és az ödéma is elűnt magától), mire a válasz az volt h ezt senki sem tudja nekem megmondani.

Kicsit hosszúra sikerült, de jól esett kiírni magamból..

2014. szept. 26. 20:09
 33/96 anonim ***** válasza:
Tarts ki, még van remény!! Hála az égnek olyan sokszor tévednek!
2014. szept. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/96 anonim ***** válasza:
Ne add fel!A szerda nincs már messze.Ha valaki,akkor a Hajdu doktornő megmondja a frankót!Én voltam nála többször.Nem negédes,hanem őszinte,lényegre törő,profi és ALAPOS!
2014. szept. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/96 anonim ***** válasza:
Ne add fel, reméljük egészséges lesz a pici. figyelj, én nem szülném meg most, mert utána egész életemben azon agyalnék, hogy mi lett volna ha kivárom a végét és egészséges lett volna. Ha már mindenki 10000%-re mondja akkor nincs mit tenni, rosszabb lenne őt úgy látni, na de lehet egészséges lesz! Bízzunk benne, mindenki szurkol nektek!
2014. szept. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/96 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek olyan jól esik, hogy biztattok! Bízom ebben a Hajdú dr. nőben, annak örülnék ha tényleg valaki megmondaná a frankót, hogy mi is a helyzet és mi az amit "várhatunk" ettől az egésztől, mi az amire esetleg max. képes lesz a pici. Csak legyen valaki őszinte, és ne kerülgesse a forró kását.

Egyébként én sem tudom így elvetetni azért is mondtam a genetikusnak is h idő kell még nekem, mert nem akarom egy életre megbánni az esetleges elhamarkodott döntésem. Anno amikor 13 hetesen is mondtak rá fűt-fát, azzal riogattak h az amnio idejére már lehet halott lesz, akkor is bíztam benne. És akkor szerencsénk volt és minden akkori "tünet" elmúlt. Szóval mindenképp a Hajdú dr. nő véleménye (is) számít. Sőt!

2014. szept. 26. 22:12
 37/96 anonim ***** válasza:
HA a frankót,őszintét szeretnéd,akkor a Hajdu doktornő a Te embered!Jó értelembe véve kíméletlenül őszinte!Ne Benne IS bízz,hanem-momentán-CSAK Benne bízz!
2014. szept. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/96 anonim ***** válasza:
Írj majd mi volt, drukkolok nagyon!!
2014. szept. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/96 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon! Mindenképp írni fogok.
2014. szept. 27. 18:39
 40/96 anonim ***** válasza:
drukkolok nektek:) sok erot es kitartast!
2014. szept. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!