Megoldható még az abortusz?

Figyelt kérdés
Pénteken lemondtam az abortusz időpontomat , mert azt gondoltuk párommal , hogy anyagilag meg tudjuk majd oldani , viszont péntek délután jött egy papírja a nyugdíjfolyósítótól , árvaellátás miatt , amit annó az édesanyja , aki már elhunyt jogtalanul vett fel kb. 2 milliós tartozás , így aztán egyártalán nem merjük bevállalni.Hogyan működik az új időpont kérés , új csekket is kell befizetnem , nem jó a jelenlegi , illetve újabb leletek kellenek , vagy megfelel a mostani?Azt tudom , hogy megint 2 x el kellesz mennem a családvédelmisekhez.Ezen a héten voltam 10 hetes , szerintetek jöv. héten le lehet tudni a családvédelmit és utána való hétre tudok még intézni időpontot?Akkor leszek 12 hetes...

2015. márc. 8. 13:31
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 A kérdező kommentje:
Nem rég beszéltem párommal januártól van kikötve a villany és a gáz a miskolci hiteles lakásban számla elmaradások miatt kb összesen fél millió miatt...na most azt először vhogy ki kellene fizetnünk , mert addig tuti nem venné ki senki sem :( ekkora szívást... Én már lassan tényleg nem tudom mihez kezdjünk... Még így mi sem tudnánk odaköltözni , ha innen mennünk kell
2015. márc. 9. 12:06
 42/61 A kérdező kommentje:
A családvédelmis nő azt mondta , hogy csak a papírt kell újból megírni és új időpontot kérni a kórházba , szóval még el lehetne intézni ...:( De nem tudom mi legyen , annyira sajnálom ezt az egész dolgot.És végülis az én hibám miatt jött össze a ba , mert nem tudtam , hogy a fogamzásgátló hatását csökkentheti a hosszútávú hasmenés is (tudom ciki meg undi...) de én csak azzal voltam tisztában , hogy a hányásnál lehet ilyen.Valamilyen szinten tudom , hogy a pénzre hivatkozva sok ember kényelemből veteti el , de akárhogy számolok nem tudom , hogy miből tudnánk még lejjebb adni , kocsit is eladtuk nem rég , számítógépet is már csak okostelefonról internezetünk , tv-t kikötettük azt is eladtuk , nem tudom még mit tehetnénk...:(Ez tényleg nem olyan helyzet , hogy a baba miatt a kényelmünkből vennénk vissza , mert őszintén nem sok kényelmünk van...
2015. márc. 9. 12:40
 43/61 anonim ***** válasza:
0%

en a helyedben elmennek kulfoldre dolgozni egeszen a terhesseg 36 heteig dolgohatsz ez nem gond.

menjetek kulfoldrol majd ki tudtok mindent fizetni

2015. márc. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
34%

Nagyon érezni az írásodon, hogy bánt a dolog, ezért is nem értem, hogy tudnak még páran bántani is e mellé. :(


Dolgoztok mind a ketten jelenleg? A te családod részéről számíthattok bármi segítségre, ha megtartanátok a babát? Mennyiből kellene kijönnötök egy hónapban? Nem tudtok esetleg egy - akár csak havi pár ezer forinttal - olcsóbb albérletbe költözni? Rezsin nem lehet még fogni valahogyan? Étkezésről írtad, hogy így is nagyon takarékoskodtok, de nincs még valami, amin lehetne fogni egy keveset (pl. alkohol, édesség)? Dohányoztok?

2015. márc. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
26%
Valamint még egy kérdés: lesz-e egyáltalán jobb a helyzet pár éven belül? Mert ha úgy tűnik, évekkel később is ugyanilyen körülmények közé vállalnátok a babát, akkor valahol mindegy, még talán előrébb is vagytok, ha most megszületik, hiszen ha kell, akár egy év múlva újra munkába is állhatsz, és még lehet, hogy a tartozásra is könnyebben kaphattok gyerekkel részletfizetést.
2015. márc. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 A kérdező kommentje:
Ahhoz is kellene pénz , hogy kimenjünk vissza külföldre...:(Ráadásul nem tudom írtam-e már onnan jöttünk vissza kb fél éve , mert sem őt sem engem nem fizettek ki rendesen.(Németország).Itt van most munkánk én itt kb 120-at ő majdnem 150-et keres ez össz: 270 , a rezsi kb 30 az elbérleti díj 50... bérletek 20 kajára kb 50-et költünk a hitel 40-50 és az árvaellátást elméletileg 1 éven belül kellene kifizetni kb 1.876 ezer leosztva 12 vel 156-157 ezer...na most akkor a maradék 80-ból nem tudom , hogy hozunk ki ennyit.Párom beszélt nyugdíjfolyósítóval délelőtt , neki 1 évet mondtak , de be kellesz majd mennie és ott mondanak pontos információt...plussz ugye a hiteles lakást nem tudjuk kiadni albérletbe...:S Szülők nincsenek , nekem van egy alkoholista édesapám...(anyu halála óta lett az...) nem mintha ez mentségül szolgálhatna neki...próbáltam már nem egyszer felvilágosítani voltam is kórházban érte 1-2 detoxikálóban vagy miben , hajthatatlan , nem hiszem , hogy megváltozna és tudna nekünk bárhogyan is segíteni...
2015. márc. 9. 13:04
 47/61 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nem létezik olyan, hogy valakinek a 150 ezres fizetéséből havi 170 ezret kellene fizetnie állami szerv felé. :o Ezt nagyon gyorsan tisztázni kéne, szerintem nem állapíthatnak meg akkora havi részletet, ami magasabb, mint a fizetése (pontosabban annak a fele).
2015. márc. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 A kérdező kommentje:
Reméljük...viszont ezek a törlesztések nagyon hosszú ideig elhúzódnak , lakásra ugye 4 millióra árva ell. 2 millió közüzemi számlák a hiteles lakásra fél millió..közüzemit kellene először vhogy kifizetni és akk. lehetne oda albérlőt..de mire azt is ki tudnánk fizetni...
2015. márc. 9. 13:11
 49/61 anonim ***** válasza:

A számok alapján nem álltok olyan rosszul, mint a leírásod alapján először gondolni lehetett. Az árvaellátás visszafizetését meg nem kell azonnal elkezdeni! Menjetek be, érdeklődjetek személyesen: van-e hosszabb futamidejű részletfizetési lehetőség, mennyi idő alatt születik erről határozat, ha kérelmet adtok be. Úgy tudom, eleve nem követelnek semmit, míg az ügy elbírálás alatt van. Meg kéne azt is tudnotok, hogy a havi bevételeit mennyire veszik figyelembe, ha havi törlesztésre adnak lehetőséget. Nem hinném, hogy magasabb havi befizetést várnának el, mint amekkora a fizetése!


A helyetekben a sok teendő közül ezzel kezdeném. A következő az lenne, hogy szépen sorba venném, milyen közműveknek és mennyi a tartozás. Ha jól látom, kb. havi 70-80 ezer forint körül tudtok erre fordítani, így akár fél év alatt ez is megoldódhat, ha ügyesek és kitartóak vagytok. Amennyire a hivatalok gyorsan dolgoznak, még az is megeshet, hogy már kiegyenlítitek a rezsitartozást, mire az árvaellátás visszafizetéséről megszületik a határozat. :)


Fel a fejjel, nem olyan lehetetlen a helyzetetek. Most össze kell húzni a nadrágszíjat, de egész jó havi fizetésetek van mindkettőtöknek, nem reménytelen kisakkozni, pár év alatt teljesen egyenesbe is jöhettek.

2015. márc. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 A kérdező kommentje:
Hát ha nem egyszerre kellesz mindent fizetni , akkor tényleg egész jó a helyzet , ez majd délután esetleg kiderül.Köszönöm!
2015. márc. 9. 13:28
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!