Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért éreznek jogot sokan a...

Miért éreznek jogot sokan a válaszolók közül arra hogy idegen nőket pocskondiázzanak az abortusz miatt?

Figyelt kérdés
A kérdésem nem provokatív, nem volt abortuszom, csak meglepődök rajta, hogy milyen vitát képez ez a téma, és elgondolkoztam rajta miért érdekli a nőket annyira idegenek abortusza, védekezési szokása mintha az ő magzatuk lenne veszélyben ezáltal? Nem vagyok egyik oldalon sem egyébként csak érdekel hogy egyesek miért idegesítik ezen magukat, amikor nem róluk van szó?
2015. ápr. 16. 20:24
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/73 anonim válasza:
66%
Örülök , hogy végre találtam egy ilyen kérdést , és ahol ki írhatom magamból mit gondolok , ugyanis mindenki ugy tud ítélkezni , mintha az élete múlna rajta! Nemrég beírtam egy Kisbabanapló nevű oldalra , hogy legyen szíves tegye ki a kérdésem amelyben az állt , hogy valaki aki már átélte vagy bármi más véleménye van az abortuszról irja meg , tanácsokat szeretnék. Erre jött a válasz , hogy ez annyira intim kérdés, ezt nem teheti ki .. Szerettem volna vissza írni hogy ennél ostobább kérdéseket simán kitesznek , kinek milyen a hüvelyváladéka, meg töltsék fel a telefonkártyáját stb , de letiltott az oldalról . Vicc !!! Csak szerettem volna olyan emberekkel beszélni , akivel ki tudtam volna beszélni a problémám . Na de mindegy is a lényeg , hogy én nagyon szerettem volna babát , mindigis abortusz ellenes voltam , de most terhes lettem . Nagyon nehezen viselem, éjjel nappal rosszul vagyok , légzési nehézségeim is vannak , de alapból is beteg a tüdőm, enni inni nem tudok szinte semmit . Más problémák is adódtak közben , nem tudjuk megtartani a babát. Egyeltalán nem érzem rosszul magam az abortusz miatt , nem érzem azt , hogy meg fogom bànni , inkabb akkor bánnám meg , ha megszülném és nem tudnám biztosítani a jövőjét . A másik meg az , hogy az elejétől fogva nem érzek iránta boldogságot , nem tudok rá sehogy tekinteni . 6 hetes vagyok . Lehet ítélkezni , meg stb , de mindenki a sajatjáról dönt, és a saját hibájából tanul ! Remelem soha tobbet nem kell ezt átélnem.
2015. ápr. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/73 anonim ***** válasza:
28%
utolsó te nem vagy abortusz ellenes. te tipikusan az az ember vagy aki más felett pálcát tör de magaddal szembe elnéző vagy amiért a könnyebb utat választod. Képzeld, én fél tüdővel, hordom ki a terhességet, végig vérhígító injekciót kell szúrnom, naponta, és mi se terveztük a babát. De én nem futamodok meg mert nem vagyok gyenge ember. Én erősen elítélem az abortuszt, pont azért nem is tudnám megtenni. te csak képmutató vagy.
2015. ápr. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/73 anonim ***** válasza:
18%
Utolsó előtti! Ez csak magyarázkodás és megfutamodás, ne is haragudj! Gondolkozz kicsit! Van aki biztos anyagi háttérrel szüli meg a gyereket, aztán egyszer csak úgy alakul, hogy elveszítik az egzisztenciákat, jönnek a problémák, de ott a gyerek. Most mit csináljon? Dobja ki őt, hogy akkor így már nem is kellesz, mert most nem tudok neked megadni mindent? Nem!Ez nem így működik! Te már felelős vagy érte! Akartátok őt, hiszen írtad, hogy vártál rá. Egy életről beszélünk könyörgöm, nem egy vacag rongybabáról, amit eldobhatsz,ha már nem kell. Egy éves volt a fiam, amikor iszonyat nehéz anyagi körülmények közé kerültünk, nekem gyomorfekélyem lett az idegeskedéstől, mégis összekaptuk magunkat a férjemmel a gyerekünk érdekében. A jövőbe néztünk és nem ragadtunk le a mocsárban...Az ember mindenre képes, ha van kitartása. Persze, könnyebb neked is, ha nem vállalod a felelősséget és eldobod a gyereked, de attól, hogy mentegetni próbálod magad, ez még egy undorító cselekedet! Képzeld, az én terhességem sem volt leányálom! Kórházban is voltam, koraszülött is lett a fiam, mégsem akartam megfutamodni egyszer sem! Gyáva az és önző, aki ezt teszi!
2015. ápr. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/73 anonim válasza:
63%
Nem hiszem , hogy gyáva vagy önző lennék . Most még tudok dönteni a sorsáról , és inkabb így döntöttem . Nem egy megszületett kisgyerekről beszélünk akit ott akar hagyni az anyja ! Ne keverjük össze ! A történetet meg nem ismeritek , úgyhogy nem tudom miért kell ítélkezni .
2015. ápr. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/73 anonim ***** válasza:
71%
egy ilyen kerdes alatt megis pocskondiazas megy...ez mar kesz rohej. ha valakit megeroszakol egy drogos allat akkor az a no is tartsa meg a gyereket? 5 eves korara annal a gyereknel kijonnek majd a fogyatekossagok, es eroszakbol , nem szeretetbol szuletett, milyen elet varna ra? egy nonek van joga donteni hogy mikor szul es kitol es kinek es kit. Tiszteletremelto, hogy te vallalod fel tudovel a terhesseget, nagyon vagyhatsz gyerekre, meg egeszsegesen is nehez egy terhesseg, nemhogy igy, nagyon szep dolog. Viszont abban semmi csoda nincs, hogy valaki amikor atel valamit, akkor megvaltozhat a velemenye dolgokrol, ahogy ez a no is atelte most ezt, es a tapasztalata altal dontott, nem az apriori- elvei - szerint. Mindenki eli a sorsat, sosem lathatunk teljesen bele a reszletekbe, nincs jogunk senki felett itelkezni komolyan, tehat ne is tegyuk. azert vagyunk itt mind a vilagban, hogy tanuljunk ki -ki mas es mas helyzeteken keresztul. emberek vagyunk, es az egyutterzes nemcsak abban merul ki, hogy amikor kedvunk van akkor orulunk valakivel mi is, hanem abban is , hogy nagyon nehez donteseket is meghozunk, ami talan masok es sajat szemunkben is rossz, de neha elkerulhetetlen. amugy amikor levegot veszel ezermillio apro bakteriumot olunk meg...ket lepessel tiz apro bogarat, amikor hust eszte vasarnap akkor elolenyek ezreit vagjak le emiatt a vagohidakon, de ez mind ok...de meg sorolhatnam. tonkretesszuk az egesz bolygot, a sajat onzo vagyaink miatt...van akinek a gyerek is csak egy onzo vagy sajnos vagy epp penzkereseti lehetoseg- a sok segely miatt...stb. nem kell bemutatni ezt a reszt se. egy elet csodalatos, de nem tudunk mindent mi iranyitani, van amikor megtortennek velunk dolgok, es mi elszenvedjuk...hiaba vergodunk a sors vonszol. aki ezt nem elte meg at, az hazudik.
2015. ápr. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/73 anonim ***** válasza:
31%
Csak, hogy ő már él! Törvényileg jogod van megtenni, erkölcsileg meg nem, mert egy ember sem dönthet senki más életéről! A magzat és a csecsemő is ember,nincs különbség köztük,ezért itt csak te vagy fogalomzavarba.Bármi is történt két hét alatt veletek, még a legszörnyűbb dolgok sem jogosíthatnak fel téged arra, hogy megöld a gyermeked.Miért te háborogsz a Kisbabanapló miatt? Ez nem abortusszal foglalkozó oldal! Terhességgel, szüléssel és kisbabákkal kapcsolatos témák vannak ott.
2015. ápr. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/73 anonim ***** válasza:
45%
Hagyjuk már ezt a "drogos állat megerőszakolt" dumát! Persze, minden abortuszon átesett nőt megerőszakoltak...nem is ám az ő felelőtlenségéből fogant meg a gyerek...áh nem!
2015. ápr. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/73 anonim ***** válasza:
73%
es az jobb ha megszuli es nem fogja szeretni soha? hagyjatok mar beken. meg mi is egymast ezutan. elkeserito az egesz hogy mindig egymasnak esnek itt.nem vagy a helyebe, es o sem a tiedbe. es igenis a szornyu dolgok feljogositjak arra, hogy o dontson, ez nemcsak a gyerek elete, hanem az ove is. orulj hogy te tobbnek gondolod magad mert te nem igy tennel, de meg mindig nem vagy az o helyebe, szoval fogalmad sincs mit tennel te magad,kerulj ilyen helyzetbe es majd akkor osszal igazsagot masnak.
2015. ápr. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/73 anonim ***** válasza:
86%
ne hagjyuk ezt a dumat, mert ilyen is van. te vagy erzeketlen meg kegyetlen inkabb, ahogy itt magaslorol hagyjuk mar-ozol...pff...nincs ertelme ilyen emberekkel beszelni mint ti...
2015. ápr. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/73 A kérdező kommentje:
Nagyon elment a téma az eredeti kérdéstől. Nem arra voltam kíváncsi mit gondolnak az abortuszról hanem arra, hogy ki milyen alapon ítéli el ezért az ismeretlen embereket. Ok hogy valaki szerint ez gyilkosság gondolja így, de még ha így is gondolja ez azt aki abortuszra megy nem fogja érdekli. Egy gyerek felneveléséhez a pénzen kívül a legfontosabb az hogy a szülei várják, örüljenek neki.
2015. ápr. 19. 12:21
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!