Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért éreznek jogot sokan a...

Miért éreznek jogot sokan a válaszolók közül arra hogy idegen nőket pocskondiázzanak az abortusz miatt?

Figyelt kérdés
A kérdésem nem provokatív, nem volt abortuszom, csak meglepődök rajta, hogy milyen vitát képez ez a téma, és elgondolkoztam rajta miért érdekli a nőket annyira idegenek abortusza, védekezési szokása mintha az ő magzatuk lenne veszélyben ezáltal? Nem vagyok egyik oldalon sem egyébként csak érdekel hogy egyesek miért idegesítik ezen magukat, amikor nem róluk van szó?
2015. ápr. 16. 20:24
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/73 anonim ***** válasza:
57%
igen sajnos elment mas iranyba, kedves kerdezo, mert elkezdtek megint pocskondiazni nemelyek. itt valaki nem orulne ha megszuletne a magzat, tehat majd mastol megszuletik az a gyermek, ha valaki hisz ebben,aki majd orul neki, de akarhogy is lesz, tenyleg jobb, ha igy alakul, minthogy ne is tekintse gyerekenek a no , akit kihord es vegszenvedjenek egy eletet igy. a lenyeg hogy senkit nem kellene pocskondiazni.
2015. ápr. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/73 anonim ***** válasza:
16%
De érdekes, hogy szitkozódni, átkozódni megint csak az abortusz párti képes...És te hogy jogosítod fel magad arra, hogy bárkivel is így beszélj? Szóval, bort iszol és vizet prédikálsz. Így aztán nagyon szavahihető vagy!
2015. ápr. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/73 anonim ***** válasza:
19%
nekem csak az ilyentől nyílik ki a bicska a zsebemben hogy míg nem róla van szó akkor abortusz ellenes, lenézi az abortuszos nőt, de mikor vele történik ez már rohan is kikapartatni magát és máris a világ legtermészetesebb dolga lesz a szemében. Én is ellene vagyok, tehát a saját kicsimet se vetetném el akármennyire rossz időpontban jön. aki nagyon megoldást akar találni az meg is oldja. Az ilyen mint az a válaszoló az én szememben csak kétszínű.
2015. ápr. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/73 anonim ***** válasza:
31%
Aki valóban abortusz ellenes, az soha nem tenne ilyet! Egyszerűen azért, mert aki tiszteli az életet, az nem választja az ezzel ellentétes utat soha! Nem tudok elképzelni olyan helyzetet, amikor megtenném. Igen, én örökbe is adnám, ha nem tudnám felnevelni. Ne nevezz kétszínűnek kérlek, mert nem vagyok az!
2015. ápr. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/73 anonim ***** válasza:
9%
utolsó nem téged neveztelek...én ugyan azokat gondolom mint te. arra a válaszolóra mondtam aki ellenes volt de mikor ő lett terhes szó nélkül elvetette és még csak lelkiismeret furdalása sincs.
2015. ápr. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/73 anonim ***** válasza:
82%
Szépen érvelnek az abortuszellenesek, meg is értem az érveiket, bár én személy szerint abortuszpárti vagyok. A kettő között azonban az az alapvető különbség, hogy az abortuszellenes elítéli az abortuszon átesett nőt, az abortuszpárti (ez is rossz kifejezés, mondjuk liberálisnak) nem ítéli el az ellenzőt. Holott mindkét álláspont legitim. Arról van szó, hogy amíg az abortusz törvényes, addig senkinek semmi köze hozzá, hogy ki hogyan dönt. És az, hogy valaki abortuszpárti/liberális, az nem azt jelenti, hogy ha olyan helyzetbe kerülne, mindenképp elvetetné a gyerekét. Hanem csak azt, hogy nem ítéli el azt, aki megteszi/megtenné. Ellentétben az abortuszellenest, aki elátkoz mindenkit, aki nem ért egyet vele. Namármost a kérdező sem volt kíváncsi az érveitekre: csak arra, hogy miért pocskondiázzátok a másképp gondolkodókat. És erre nem válasz, hogy "az már egy kis élet, ez gyilkosság" meg a többi. Erre az a válasz, hogy mert jólesik ítélkeznetek, mert ettől érzitek felsőbbrendűnek magatokat.
2015. ápr. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/73 anonim ***** válasza:
0%
utolsó ez mind szép és jó. csakhogy az abortuszpártiak is elítélik az abortusz elleneseket. Sőt, sok helyen ők is ugyan olyan véres szájjal védik a saját igazukat mint az ellenesek. Mi, ellenesek is tudunk értelmesen megnyilvánulni, de ha nekünk esnek, és lehordanak mindenféle érzelmi és értelmi nyomoréknak mi is visszavágunk. Én például nem tudom megérteni valakinek mi s jó abban hogy elveteti a saját gyerekét? Én ezt önzőségnek tartom. Ti azt várjátok fogadjuk el hogy titeket nem zavar az abortusz de ti miért nem fogadjátok el ha a mi szemünkben ez bűn?
2015. ápr. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/73 anonim ***** válasza:
87%

Én elfogadom, hogy ez szerinted bűn. Csak nem érdekel a véleményed. Nem is kell, hogy érdekeljen. Én ki tudom ezt mondani, te meg nem, hanem folytatod az érvelést az abortusz ellen. Pedig: nem ez volt a kérdés.


Egyébként itt van egy dilemma példának:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


Ha te lennél a feleség/kérdező, akkor sem az abortusz lenne szerinted a legjobb megoldás? (a vita nyilván messzebbre vezet ennél, a kérdező sok hibát elkövetett, de pl ez szerintem pont az a helyzet, amikor érthető, hogy a kérdező abortuszpárti).

2015. ápr. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/73 anonim ***** válasza:
0%
Őszinte leszek. szerintem az abortusz itt sem jó megoldás. nem a baba tehet róla hogy a kérdező nem tudta a micsodáját a nadrágjában tartani. Én hasonló helyzetből születtem, igaz anya soha egy fillért sem kért az apámtól, nem is ismerem. a nőt elítélem amiért kihasználja az állapotát, de a feleség helyében se jutna eszembe az abortusz. ő volt a buta amiért megbocsájtott.
2015. ápr. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/73 anonim ***** válasza:
56%
A 66-os válaszoló viszonylag jól megértette, és meg is fogalmazta a kérdés lényegét. Én személy szerint abortuszellenes vagyok, gyilkosságnak, méghozzá gyerekgyilkosságnak tartom a cselekedetet. Azt azonban kihangsúlyoznám, hogy ezzel szemben nem ítélem el az abortuszon átesett nőt. Az embert nem ítélem el, legalábbis nagyon igyekszem, dolgozom magamon, mert tudom, hogy joga van a szabadon rendelkezni, döntést hozni, amiért ő felel, elsősorban. Az abortuszt pedig, mint cselekedetet igenis elítélem, hiszen búnnek tartom, nagy búnnek. Az emberekhez kellene szeretetteljesebben állni, hiszen mi sem, én sem vagyok bűntelen, nagyon sok rossz döntést hoztam már meg. Olyat is, amiről korábban azt gondoltam, hogy nem bűn. Tehát nem pocskandiázni kellene egymást, de ahogy abortuszra menni egy nőnek joga van, úgy nekem is jogom van elítélni a bunt, a rossz tettet.
2015. ápr. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!