Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért éreznek jogot sokan a...

Miért éreznek jogot sokan a válaszolók közül arra hogy idegen nőket pocskondiázzanak az abortusz miatt?

Figyelt kérdés
A kérdésem nem provokatív, nem volt abortuszom, csak meglepődök rajta, hogy milyen vitát képez ez a téma, és elgondolkoztam rajta miért érdekli a nőket annyira idegenek abortusza, védekezési szokása mintha az ő magzatuk lenne veszélyben ezáltal? Nem vagyok egyik oldalon sem egyébként csak érdekel hogy egyesek miért idegesítik ezen magukat, amikor nem róluk van szó?
2015. ápr. 16. 20:24
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/73 Vilcike válasza:
67%
Az egyetlen ésszerű válasz: Annyira silány unalmas az élete pár embernek, hogy a másik amúgy is nehéz időszakát még nehezebbé tegyék.
2015. ápr. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/73 anonim ***** válasza:
82%

Ez egy örök meddő vita. Gyávának, felelőtlennek, önzőnek nevezitek azt, aki az abortuszt választja. Miért? Mi van, ha ő az, aki felelősen dönt, és önzetlenül? Szeretné megtartani a babát, de x körülmény miatt jobbnak látja elvetetni...szerintem ez pont, hogy NEM felelőtlenség, hanem egy felelős döntés, és pont, hogy nem önzőség (hiszen szíve mélyén szeretné, de nem teheti meg), hanem önzetlenség...Miért nem az az önző és felelőtlen, aki megtartja minden körülmények között? Ez nem felelőtlenség? Ez nem önzőség? Hiszen magadnak szülöd (a gyereket ugye nem lehet megkérdezni, hogy meg akar-e születni), mert TE AZT AKAROD. Honnan tudod, hogy meg akarna-e születni? Főleg x körülmények közé (alkoholizmus, bántalmazás, nélkülözés...) Honnan tudod, hogy hogy alakul majd az élete (amiért felelős vagy, hiszen te adtad neki), és hogy a Te gyereked 20 év múlva nem teszi fel a kérdést, hogy "miért kellett megszületnem"? Hogy nem lesz öngyilkos?

Ez egy örök vita és nézőpont kérdés, hogy ki az önző és ki a felelőtlen, aki elveteti, vagy aki rákényszeríti az életet, mert ő maga gyereket akar?

Végeláthatatlan...

2015. ápr. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/73 anonim ***** válasza:
0%

Elítélem az abortuszt, valóban egy gyilkosság, akárki akármit mond. Egy másik kérdésnél már leirtam, hogy 6 hetesen vettem észre a terhességet, de 12 lettem mire sorra kerültem és gondolom ez más köz korhazaknal sincs másképp.

12 hetesen már messze nem egy sejtcsomo. Akik tudtak a dolgaimrol nem ìtéltek el. Inkább azt mondták hű de durva. Gondolom ez alatt azt értik, hogy de jó, hogy nem velem történt meg! A másik meg, hogy főképp azért sem iteleztek, mert látták micsoda kín volt vegigcsinalni. Egyuttereztek, annak ellenére is, hogy nyilván nem erkölcsös szerintük se az ab. Ezaz,ami innen hiányzik, az empátia. Ha leirtam hogy már túl vagyok a gyászon, megkaptam, hogy egy érzéketlen ember vagyok, aki örült, hogy kirángatták a gyerekét belőle. Ha leirtam, hogy még mindig gyötörnek a rémálmok véres képekkel és abortalt gyermekekkel, akkor jött a válasz, hogy mit picsogok, elvégre én döntöttem így, nekem még ahhoz sincs jogom, hogy sírjak a gyerekem után.

Szerinted az ilyen tud bármit is egy abortuszra váró nő erzelmeirol!? Ér valamit is a szava? Mert sztem ezek a válaszolok szimplán egy rohadt bunkók, érzelmi intelligencia nulla, empátia nulla.

2015. jún. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!