Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Egyes nők miért fújnak olyan...

Egyes nők miért fújnak olyan kegyetlen módon azokra, akik abortuszra kényszerülnek?

Figyelt kérdés
2015. aug. 14. 16:02
 11/91 anonim ***** válasza:
71%

Érdemes hozzászokni, hogy amint képbe kerül a gyerek, MINDENKI meg akarja mondani, mit csinálj vele. Onnantól, hogy éljen-e (és nem csak olyanok, akik abortuszellenesek, hanem ha megtartod, akkor meg jönnek azzal, hogy a semmire szülsz, milyen élete lesz annak a gyereknek), azon át, hogy mikor mit adsz neki enni egészen addig, hogy miért adod bölcsődébe kétévesen mert akkor minek neked gyerek. És figyeld meg, mindenki azzal indokolja, hogy a gyerekről van szó, és kinyitja a száját, és mondja a magáét. Akkor is, ha senki nem kérdezi. Az ismeretlen vénasszony a Tescoban bele fog kötni, hogy miért kendőben hordod a gyereket, mert ott megfullad, a másik ismeretlen hordozós anyuka meg meg fog állítani ha épp te kenguruban kifelé akarod hordani a gyereket. Mindenki feljogosítva érzi magát, hogy jobban tudja, mi a jó a gyerekednek, ez van, ezzel együtt kell élni, mert nem tudod megváltoztatni az embereket.


Én ezt úgy védem ki, hogy belesz.a.rok, hogy ki mit gondol.

2015. aug. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/91 anonim ***** válasza:
71%

9-es. Az ilyeneknek, mint te, azt szoktam mondani, hogy igenis a nő döntése, hogy adja-e a testét valami/valaki másnak "élősködni". Mivel nélküle életképtelen a magzat, ezért igenis eldöntheti, hogy adja-e a testét, vagy kiveteti magából. Brutálisan hangzik, de így van.

De ezt ti Sosem értitek meg.


Leginkább általánosítás miatt fújnak. Van egy elképzelésük, ki miért veteti el a magzatát, de az igazság már nem érdekli őket.

2015. aug. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/91 A kérdező kommentje:
11-es igazad van,amikor a lànyom megszületett hirtelen mindenki olyan marha okos volt, )de a poen az,hogy többnyite azok okoskodtak,akiknek nem volt gyerekük.Csak nehéz nem foglalkozni a sok barommal,na meg a magukat istennek képzelő emberekkel.
2015. aug. 14. 18:07
 14/91 anonim ***** válasza:
64%

Fújni nem fújok senkire,mert mindenki azt csinál az életével amit akar,de az tény,hogy nagyon ritka mikor valaki tényleg védekezik,és úgy esik teherbe (pl kiszakad a gumi,beveszi az esemény utánit,de mégis terhes marad vagy szedi rendesen a fogamzásgátlót,nem hagy ki egy szemet sem,nem hány,nem megy a hasa és mégis terhes lesz)


Aki hazárdírozik,aki nem védekezik rendesen,terhes lesz,és megy abortuszra az meg ne sírjon,hogy rá kényszerült,meg milyen rossz neki,mert magának köszönheti


Egy szó mint száz aki tényleg rá kényszerül azt nem ítélem el,de ez kevés esetben van így.

2015. aug. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/91 anonim ***** válasza:
32%

Azért, mert szinte mindig kiderül a felelőtlenség, a védekezés hiánya. Arról már ne is beszéljünk, amikor valaki fél év alatt 2-szer is abortuszra megy. Ez dicséretes?


Ma is volt itt egy ilyen kérdés, most nem keresgetem.


Szóval én abortuszellenes vagyok, a normális védekezés oldalán állva.


39/N, 3 gyerekkel.

2015. aug. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/91 piroska és a farkas ***** válasza:
14%
Én nem vagyok térítő, és már gyerekem is van. Úgy gondolom, hogy az " abortuszra kényszerülnek" az egy olyan , helytelenül felmentő megfogalmazása a tényeknek, ahol valojában a nők jelentős része nem " kényszerül", lenne lehetősége kevésbé önzö megoldást találni, de nem teszi meg. Ez nem kényszer, ez önzés. Ha valaki kényszerül, ott baj van, életveszély vagy erőszak, stb. És igen, engem felháborít már maga a " besikerült" megfogalmazás, mert pontosan mutatja, hogy milyen jelentősségel bír úgy egyébként a másik élet, mennyivel értéktelenebb, másodrendübb, feláldozhatobb.
2015. aug. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/91 anonim ***** válasza:
30%
Nekem is van màr gyermekem,de az első babàt 12 hetesen vetéltem el. Borzasztó volt a kórhàzban,ahol egy olyan nő mellett kellett vàrnom a befejező műtétet akinek abortusza volt. Legszìvesebben megöltem volna. Lehet azzal jönni,hogy biztos ez meg az volt a baj meg ugye a körülmények és szegény nő. Sajnàlom de az én értékrendembe nem fér bele 5 abortusz!!! Igen az volt az ötödik "véletlen". Tehàt àtérzem azoknak a gyűlöletét akik hiàba próbàlkoznak. Kényszerhelyzet? Micsoda? Beteg a baba, vagy a mama, vagy veszélyezteti a mama egészségét, vagy erőszak történt, ritka esetben,védekezés és 72 óràs tabi mellett "sikerült". A többi az duma plàne sorozatban. Ha tehetném biztos nem engednék 2. 3. 4. sokadik abortuszt. Valószìnüleg ott a felelőtlenségről van szó, szülje meg! Utàna biztos meggondolnà,hogy érdemes e felelőtlennek maradni. Persze fejleszteni kellene a felvilàgosìtàst,mert anélkül nem megy. Nem a " nem vàrt" gyerekek megszülése mellett - őket megelőzni kellene,hanem a feleslegesen sok abortusz ellen vagyok.
2015. aug. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/91 anonim ***** válasza:
88%
Én meg nem az abortuszok számán pattognék, hanem ingyen osztanám a fogamzásgátlót. Nem az a megoldás, hogy szülessenek meg ezek a gyerekek, hanem ha az anya nem akarja, akkor meg se foganjanak. Mennyi egy három darabos óvszer? 1000 forint? Nonszensz. Csökkentsék az áfáját, legyen mittudomén 80 százalékban állami támogatású a gyógyszer stb.
2015. aug. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/91 anonim ***** válasza:
84%

1: itt a legtöbb kérdés lepontozós.

Utolsó: mélységesen egyetértek. Mi latexmentes óvszert használunk és valami brutális ára van. Elköttetném magam, mert nem akarok több gyereket, de akarok korom, és a gyermekeim száma miatt nem lehet. Ráadásul nem szedhetek hormontartalmú gyógyszereket, így a 72órás tabletta is kilőve. Szóval imádkozom.

Viszont! Sajnos a facebook sötét bugyraiban rá kellett jönnöm, hogy tényleg vannak őrült, fanatikus magzatvédők. :(

Nem tudom, mi igaz az adott hírből, (10 éves kislány terhes, és nem engedélyezték az abortuszt) de több kommented örömködött alatta, hogy milyen jó is ez.

És nem egy névtelen oldal trolljai, hanem névvel, képpel (egy még telefonszámmal, hogy milyen jó, hogy egy megerőszakolt kislánynak nem szakítják meg a terhességt, ami az életébe kerülhet.

Egyszerűen még azt is telibes.z.a.r.t.á.k. hogy a kislány se testileg, se lelkileg nem áll erre készen, csak a meg nem született, erőszakból fogant magzat számított.

Sokkolt.

2015. aug. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/91 piroska és a farkas ***** válasza:
0%
Utolso, amiről Te írsz, az pontosan az a Valodi kényszerhelyzet, amivel minden ép értékrendü ember egyetértene, akkor is, ha alapjáraton a KÉNYELMI abortuszt ellenzi. Ez az egész téma valoban nem lehet fekete-fehér, de különbséget igenis lehet tenni helyzet és helyzet, kényszer és " kényszer" között. Én is egyetértek azzal, hogy a fogazásgátlo eszkzöket és lehetőségeket elérhetőbbé kell tenni, hogy elsősorban az lenne az alap, hogy ne is foganjon meg az a gyerek akit nem várnak. De nem gondolom, hogy ez , illetve jelenleg ennek a hiánya felmet bárkit is. tegyük fel, hogy egy pár tud venni havi 20 darab ovszert. Ha iszonyúan nem bírnak magukkal , és még ezen felül is jusztis együtt vannak, mert" legfeljebb elvetetjük" alapon... az az, amit én elítélek. Hogy a pillanatnyi élvezetnek alárendelnek egy lehetséges életet.
2015. aug. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!