Abortusz kérdés?

Figyelt kérdés

Leszögezem féfri vagyok és nem provokáció a kérdés.

Egyetemre kell írnom egy beadandót,az abortusz és jog kapcsolataról.Viszont van amit nem értek.

"Minden embernek joga van az élethez és az emberi méltósághoz, a magzat életét a fogantatástól kezdve védelem illeti meg."Magyarország alaptörvényéből van.

Tehát a fogantatastól a magzatnak joga van az élethez mint bárki másnak.Akkor miért legális magyarországon mégis az abortusz?Bárki elvetetheti a magzatát csak mert nem akarja felnevelni.Az ország a saját törvényével áll szemben?

Orvosin tanulok,később szülész-nőgyógyász szeretnék lenni ezért kaptam ilyen témát.

Köszönöm.


2015. nov. 8. 16:46
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/133 anonim ***** válasza:
43%
Remelem mielott orvos leszel felnosz...elsoeves vagy mi?
2015. nov. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/133 A kérdező kommentje:

28-29

Nem vitatkozom veletek.

Tényleg rossz helyre írtam a kérdést nem is tudom mit vártam....

Akik normális válaszokat írtak azoknak köszönöm szépen.

Minden jót

2015. nov. 8. 18:08
 33/133 anonim ***** válasza:
69%

eszem megáll, kérlek mondjátok, hogy ez az idióta sose lesz orvos!


ha nem végzel abortuszt, akkor hogy az istenben szerzed meg a gyakorlatot ahhoz, hogy egészségügyi okokból végzet abortusszal egy nő életét mentsd meg?????


én is abortuszellenes vagyok, de nem ítélem el azt, aki megteszi, még azt sem, azért a többségnek iszonyatos lelki teher megtenni.


orvosként dönthetsz úgy, hogy nem csinálod meg, ha nincs egészségügyi oka, de nem lehetsz annyira felelőtlen, hogy nem vagy hajlandó megtanulni!

2015. nov. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/133 anonim ***** válasza:
62%

Ujabb ok :nekem pl problemas terhesseg lett volna es lehet nem egeszseges.tudod jobb egy vakuumos terhessegmegszakitas mint pl 20 heti veteles indukcio

Amellett hogy ehen haltam volna vele

Mindez ovszer es esemenyutani ellenere.igenyled hogy leirjam hogy mukodik az esemenyutani?

2015. nov. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/133 anonim ***** válasza:
81%

Van magánrendelése is ahol azért valljuk be,a szülész-nőgyógyászoknak a szülés mellett az abortuszért kérik a legtöbbet,de ő ott sem csinálja


Ja, mert a terhességmegszakítás nem ambuláns ellátás...


Ennyire értesz a témához, amiben vizsgálódsz???

2015. nov. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/133 anonim ***** válasza:
62%

A velemény nem baj csak az ostoba hozzaallas.

Ja es soha ne ird le azt hogy ez vagy az nem provokacio.azonnal annak veszi mindenki ;)

2015. nov. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/133 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat de már mindegy...

Rossz fórumon kérdeztem.

Én egy jogi ellentmondásal kapcsolatban tettem fel egy kérdést ami egy beadandóhoz kell...de válaszok nagy része arról szól jogy egy sz ar ember vagyok és ne legyek orvos.Nagyon el kanyarodtunk a témától.

Köszönöm

2015. nov. 8. 18:15
 38/133 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező, te nem vagy orvostanhallgato, az hetszentseg. Ha az lennél, tisztában lennél vele, hogy 100%os védelem nincs. Márpedig ha a nő tesz az ellen, hogy teherbe essen, miért is kellene megszülnie? Valóban, adatnak örökbe is. Kár, hogy ha azért nem akarja a gyereket, mert mondjuk anyagilag nem tudja megoldani, akkor már a terhesség alatt is gondjai lesznek. Ne járjon magán orvoshoz, ne szedjen vitamint, de mit csináljon, ha mondjuk tappenzre kell mennie, egye a tapétát? Plusz ahogy vélekednek az orokbeado anyakrol... Tényleg tönkre kellene hogy vágja a saját életét azért, mert a sok szemellenzos okosnak egy pár hetes embrió értékesebb, mint egy felnőtt nő, aki hibázott?
2015. nov. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/133 anonim ***** válasza:
72%

Meg valami

MUSZÁJ !

2015. nov. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/133 anonim ***** válasza:
83%

Tévedsz kérdező, jó helyen kérdeztél, csak elbsztad.


Az elején mindenki a kérdésedre válaszolt, majd te hozzátetted, hogy amúgy sem bánnád, ha tilos lenne, majd hoztad az idiótábbnál idiótább érveidet, az ostoba megnyilvánulásaidat és nyilvánvalóvá vált, hogy orvosnak totál alkalmatlan vagy.

2015. nov. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!