Abortusz kérdés?

Figyelt kérdés

Leszögezem féfri vagyok és nem provokáció a kérdés.

Egyetemre kell írnom egy beadandót,az abortusz és jog kapcsolataról.Viszont van amit nem értek.

"Minden embernek joga van az élethez és az emberi méltósághoz, a magzat életét a fogantatástól kezdve védelem illeti meg."Magyarország alaptörvényéből van.

Tehát a fogantatastól a magzatnak joga van az élethez mint bárki másnak.Akkor miért legális magyarországon mégis az abortusz?Bárki elvetetheti a magzatát csak mert nem akarja felnevelni.Az ország a saját törvényével áll szemben?

Orvosin tanulok,később szülész-nőgyógyász szeretnék lenni ezért kaptam ilyen témát.

Köszönöm.


2015. nov. 8. 16:46
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
 131/133 Vilcsianyuja ***** válasza:
0%
A beidézett megjegyzéssel teljes mértékben talált-süllyedt, kedves #129. Ha már nem tudtam legyűrni a közléskényszerem, legalább beírhattam volna, hogy "nem tudom elképzelni, hogy működik", vagyis igen, hogy egyébként nem vagyok szakértő abban, amihez hozzászólok, csak egyszerűen nem nagyon bírom felfogni, hogy a valóságban működhet. Persze ettől még működhet. És nem úgy kellett volna fogalmaznom, mintha ez megingathatatlan tény lenne, mert feltételezés részemről.
2015. nov. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/133 A kérdező kommentje:

Kedves Vilcsianyuja


Nem is azért írtam,hogy megbántsalak.

Én nem akarok veled vitatkozni,csak arra akartam rávilágítani,hogy ti is írtok helytelen dolgokat holott ti ezért támadjátok a kérdezőt és másokat.

Egyébként igen,az orvos megtagadhatja az abortuszt.Kivéve ha sűrgős és az anya élete van veszélyben.De ahogy láttam a kérdező és mások is azt írják ,hogy azok a nőgyógyászok akik nem végeznek abortuszt ebben az esetben ők is megcsinálják.De ez teljesen természetes hiszen akkor nem azért ölik meg az embriót mert nem akarják a szülők hanem mert az anya élete múlik rajta.

"Az Egészségügyi törvény lehetőséget ad olyan esetben az ellátás megtagadására, ha az orvos meggyőződésével ellenkezik. Ezt csak akkor teheti meg, ha a beavatkozás elmulasztása a nő egészségét nem befolyásolja károsan, és másik orvoshoz irányítja"

Itt is írja ,hogy ha nincs életveszélyben akkor nem köteles elvégezni,csak másik orvoshoz kell hogy irányitania.

Minden jót

2015. nov. 12. 08:04
 133/133 anonim ***** válasza:
66%

Nyilván egy orvostan hallgató ír ilyen banális helyesírási hibákkal...(pl muszály)

Máshol provokálj embereket

2015. nov. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!