Abortusz kérdés?

Figyelt kérdés

Leszögezem féfri vagyok és nem provokáció a kérdés.

Egyetemre kell írnom egy beadandót,az abortusz és jog kapcsolataról.Viszont van amit nem értek.

"Minden embernek joga van az élethez és az emberi méltósághoz, a magzat életét a fogantatástól kezdve védelem illeti meg."Magyarország alaptörvényéből van.

Tehát a fogantatastól a magzatnak joga van az élethez mint bárki másnak.Akkor miért legális magyarországon mégis az abortusz?Bárki elvetetheti a magzatát csak mert nem akarja felnevelni.Az ország a saját törvényével áll szemben?

Orvosin tanulok,később szülész-nőgyógyász szeretnék lenni ezért kaptam ilyen témát.

Köszönöm.


2015. nov. 8. 16:46
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/133 A kérdező kommentje:

8-as

Leírtam,hogy nem provokáció.

2015. nov. 8. 17:21
 12/133 anonim ***** válasza:
70%
Én ebből már írtam egy Alkotmányjog tárgyhoz beadandó dolgozatot. Írd meg privátban az email címed és segítek!
2015. nov. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/133 anonim ***** válasza:
17%
"Szóval szerintem ezért nem kell ott hagynom az orvosi pályát.Egy ekkora szakember mint ő nem végez abortuszt" látom, a szövegértelmezés nem az erősséged, úgyhogy nem vitatkozom...remélem, ha valami csoda folytán nem buksz ki az egyetemről, akkor soha nem kerülök abba a szerencsétlen helyzetbe, hogy te legyél az orvosom-
2015. nov. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/133 anonim ***** válasza:
86%

Az első és második abortuszhatározatban az Alkotmánybíróság azt mondta, hogy az Alkotmány alapján nem lehet eldönteni, hogy a magzat jogalany-e vagy nem, ha jogalany, akkor az abortusz kvázi gyilkosság lenne, nem lenne megengedhető. Közben született egészségügyi tv és magzati élet védelméről szóló tv, de azok alapján sem lehet eldönteni a jogalanyiságot.


Mivel nem lehet eldönteni, hogy a magzat jogalany-e - EMBER -, az AB az anya önrendelkezési joga felől közelítette meg a kérdést, azt mondták, előfordulhatnak olyan esetek, ahol az anya önrendelkezési joga megelőzi a magzat érdekeit, ez az ún. válsághelyzet. A bíróság döntése alapján ezt bástyázták körül.


Az Alaptörvénybe bekerült ez a 'a magzat életét a fogantatástól kezdve védelem illeti meg' fordulat, gyakorlatilag ez egy politikai döntés, a KDNP-Fidesz, köztudottan erős keresztény értékeket vall, ezért került bele, de ennek nyilvánvalóan nem az volt a célja, hogy kimondják az abortusz jogellenességét.

2015. nov. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/133 anonim ***** válasza:
83%
Persze, hogy nem az. Tanult emberként neked előítéletmentesen kellene hozzállni az abortuszhoz. Még műveletlenebb embereknél megértem hogy kiakadnak ezen de egy orvos ne ítélkezni ismeretlenek nők felett?
2015. nov. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/133 A kérdező kommentje:

13-as

Szövegértelmezésel nincs gondom.

Szerintem se vitatkozunk,nincs értelme.

Ha te jó dolognak és bármikor elfogadhatónak tartod az abortuszt akkor az a te véleményed.

Remélem én is ,hogy nem fogunk találkozni.

2015. nov. 8. 17:34
 17/133 anonim ***** válasza:
83%
Nem szeretnélek elkeseríteni, de az csak egy dolog, hogy orvosként nem vagy kötelezhető arra, hogy abortuszt végezz. A legtöbb helyen nem fogják ezt elnézni addig, míg nincs meg a szakvizsgád. Ha nem csinálod meg, akkor repülsz (persze nyilván nem ezzel az indokkal, de tudnak keresni, hidd el). Majd ha leszakvizsgáztál, utána eldöntheted, hogy vállalod vagy sem.
2015. nov. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/133 A kérdező kommentje:

15-ös

Az orvosok nagy része elitéli ,hidd el.

Aki csinálja nem azért teszi mert ez egy jó és elfogadható dolog hanem mert muszály vagy mert nagy benne a pénz...

Szóval ez egy nagy butaság ,hogy az orvosok nem itélkeznek.Az már más dolog,hogy nem mondják a szemedbe és/vagy nem mutatják.

2015. nov. 8. 17:38
 19/133 A kérdező kommentje:

17-es

Itt nálunk ezen a klinikán úgy van,hogy amíg nincs meg a szakvizsgád addig nem is végezhetsz abortuszt.Max.közreműködhetsz,aszisztálhatszbenne.De morális okokból ezt is elutasíthatod.

Van aki él vele,van aki nem.

2015. nov. 8. 17:41
 20/133 anonim ***** válasza:
75%
Nekem nem volt abortuszom. Az orvosokat nem érdekli az ilyesmi, elvégzik ez a munkájuk része. Ha nem így lenne akkor minden haláleset megviselné őket, de ez nincs így. De miért jó neked ha xy megszüli a nem akart gyerekét és utánna pl. nem tudja etetni, vagy érezteti vele hogy nem akarta?
2015. nov. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!