Abortusz kérdés?

Figyelt kérdés

Leszögezem féfri vagyok és nem provokáció a kérdés.

Egyetemre kell írnom egy beadandót,az abortusz és jog kapcsolataról.Viszont van amit nem értek.

"Minden embernek joga van az élethez és az emberi méltósághoz, a magzat életét a fogantatástól kezdve védelem illeti meg."Magyarország alaptörvényéből van.

Tehát a fogantatastól a magzatnak joga van az élethez mint bárki másnak.Akkor miért legális magyarországon mégis az abortusz?Bárki elvetetheti a magzatát csak mert nem akarja felnevelni.Az ország a saját törvényével áll szemben?

Orvosin tanulok,később szülész-nőgyógyász szeretnék lenni ezért kaptam ilyen témát.

Köszönöm.


2015. nov. 8. 16:46
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/133 anonim ***** válasza:
75%
Látod, ahol elég asszisztálni, az külön ki van emelve...
2015. nov. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/133 anonim ***** válasza:
0%

Istenem...mekkora debil emberek vannak itt.

Feltett egy kérdést erre kifordítjátok és szidjátok.

Nem értem miért vagytok ennyire rosszindulatuak....

Az abortuszt én sem tartom jó dolognak.Sok lehetőség van arra ,hogy elkerüljük a nem kívánt terhességet pl.dupla védekezés.Ha már ennyire mondjátok,hogy a védekezés sem 100%.Azért annak kicsi a valószínüsége,hogy mindkét módszer most lesz hibás.

De ez az szidjátok csak,jó magyar emberek vagytok...Gratulálok

2015. nov. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/133 anonim ***** válasza:
85%

Ahány egyetem annyi szokás.


Mint írták fent, rendelet szabályozza... mindenhol egyforma a követelmény.


Üdv, egy valódi rezidens.


A muszáj meg nem ly.

2015. nov. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/133 anonim ***** válasza:
87%

Azért, mert hazudik. Tehát ő hazudhat, nekünk meg nem lehet véleményünk, ami az övvel ellentétes?

Vállalja fel, hogy provokál. Ennyi.

2015. nov. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/133 anonim ***** válasza:
0%

51-es

És szerinted ezt mind megis csinálják?? :)

Ugyan már...

Ismerek olyat akinek apuci is nőgyógyász volt és a gyerek a tegnapi buli miatt nem ment be de apuci és a kollégák beírták és nagyszerüen értékelték... :)

Akik hozzák ezeket a törvényeket azok sem tartják be ott a parlamentben a legtöbbet..

2015. nov. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/133 anonim ***** válasza:
86%

Utolsó:

Aha. Csak tudod az élet nem fekete fehér. Mikor bejön egy asszony Tanya 42-ből úgy, hogy már otthon van 9 gyerek, de látod (és főleg érzed) rajta, hogy még a vezetékes víz sincs bekötve...

Talán te fogod neki fizetni a fogamzásgátló tablettát? Vagy te fizeted ki a spirálját vagy épp a művi meddővé tételét? És ha mondjuk kifizeted a spirálját, akkor majd te fogod furikázni az asszonyt az évenkénti ellenőrzésre is?

Pampogni könnyű, hogy mit kellene csinálni meg hogy kellene védekezni. Csak tudod nem mindenki ül egy jó meleg lakásban az internet előtt, ahol minden információt megtalál. Nem mindenkinek van pénze arra, hogy egyáltalán orvoshoz eljusson.

A szex meg bizony ösztön, azt nem tudod kiirtani valakiből azért, mert még írni-olvasni sem tud.

2015. nov. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/133 anonim ***** válasza:
73%
Na itt a dupla védekezés megszállott.. Továbbra sem az a probléma, hogy nem ért egyet az abortusszal, ha feltűnt volna..
2015. nov. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/133 anonim ***** válasza:
88%

57%-os: Itt nem az egyetemi képzésről van ám szó. Nem az előadásokról meg az egyetemi gyakokról, ahonnan annyit lóg az ember, amennyit nem szégyell.

A szakorvosképzés kórházban folyik. Az ember dolgozik, csinálja a különböző beavatkozásokat, fizetést kap. Ha nem megy be, akkor meg kirúgják a francba, ennyi.

2015. nov. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/133 anonim ***** válasza:
0%

"Ahány egyetem annyi szokás.


Mint írták fent, rendelet szabályozza... mindenhol egyforma a követelmény. "


Nem igaz.

Minden egyetemnek van külön tvsz-e.

Egyáltalán nem ugyanaz.

Ez olyan mint a kredit büntetés mindenhol muszáj,meg van írva.De tudok olyan vidéki egyetemről ahol a kari tanács felül bírálta és nem kell a hallgatóknak fizetnimPedig ez is nagy rendelet.


Üdv N.

2015. nov. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/133 anonim ***** válasza:
86%

57%-os: Mit nem értesz azon, hogy NEM AZ EGYETEMI KÉPZÉSRŐL VAN SZÓ? Szakorvosképzés. Mondd ez neked valamit? Nem baj ha nem, nem mindenki érthet mindenhez, én sem értek sok dologhoz. Csak ha nem értesz hozzá, minek csinálsz úgy, mintha értenél?

Ismétlem, SZAKORVOSKÉPZÉSRŐL van szó, nem pedig általános orvosi egyetemi képzésről.

És nem, azt nem a TVSZ szabályozza, hanem egységes rendelet.

2015. nov. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!