Abortusz kérdés?

Figyelt kérdés

Leszögezem féfri vagyok és nem provokáció a kérdés.

Egyetemre kell írnom egy beadandót,az abortusz és jog kapcsolataról.Viszont van amit nem értek.

"Minden embernek joga van az élethez és az emberi méltósághoz, a magzat életét a fogantatástól kezdve védelem illeti meg."Magyarország alaptörvényéből van.

Tehát a fogantatastól a magzatnak joga van az élethez mint bárki másnak.Akkor miért legális magyarországon mégis az abortusz?Bárki elvetetheti a magzatát csak mert nem akarja felnevelni.Az ország a saját törvényével áll szemben?

Orvosin tanulok,később szülész-nőgyógyász szeretnék lenni ezért kaptam ilyen témát.

Köszönöm.


2015. nov. 8. 16:46
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/133 anonim ***** válasza:
81%
A szakvizsga letételének feltétele 20 vetélés befejezés vagy terhességmegszakítás. Csak szólok. Szóval kizárt dolog, hogy csak szakorvosként végezhetne valaki, hiszen mégis mikor szerezné meg a gyakorlatot? A szakképzés lényege az, hogy megtanuld azokat a dolgokat felügyelet alatt ELVÉGEZNI, amit később önállóan fogsz.
2015. nov. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/133 anonim ***** válasza:
87%

Megkérdezhetem hanyadéves vagy? És úgy mégis hány hónapot dolgoztál eddig szülészeten? Olyan hihetetlenül szűk a látóköröd, hogy az valami elképesztő. Ez minden orvosi szakterületen probléma, de ezen aztán pláne.

Leszögezem, nem azzal van a probléma, hogy nem akarsz abortuszt végezni, őszintén szólva ha majd választhatok, én sem szeretnék. De azért ilyen fekete-fehéren látni a dolgokat, hogy "védekezzen", kicsit erős.

2015. nov. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/133 anonim ***** válasza:
62%
De ebbe beleszólásod nincs. Aki olyan hogy az abortuszt fogamzásgátlónak használja az jobb is ha nem vállal gyereket.
2015. nov. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/133 A kérdező kommentje:

Asszisztálnunk kell az orvos mellett nem nekünk végezni.

Nem tudom ezt hol vagy melyik egyetemen láttad de nálunk így van.Ahány egyetem annyi szokás.

Pont ezért hozták be ezt a lehetőséget,hogy aki nem akarja csinálni annak ne kelljen.Mert ez pl. nem egy általános vizsgálat .

Nagyon sokan nem akartak abortuszt csinálni ezért így van.Igaz nem régóta kb.3 éve.

2015. nov. 8. 17:55
 25/133 anonim ***** válasza:
90%

Ne fárassz már le agyilag. Ha orvostanhallgató vagy, akkor minden bizonnyal tudod, hogy az egyetem elvégzése után ÁLTALÁNOS ORVOS leszel. Utána mész majd szépen szülészet-nőgyógyászat szakképzésre, ami 5 éves, és ha letetted a szakvizsgát, majd utána leszel szülész-nőgyógyász.

És a szakvizsga letételének a feltétele 20 vetélés befejezés vagy terhességmegszakítás is többek között.

És igen, akárhol végzed a szakképzést, mindenhol így van, mert ez egységes mind a 4 szakképző helyen. Szülész-nőgyógyász rezidensként csak tudom már:)

2015. nov. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/133 anonim ***** válasza:
14%

Neki ez egy dolgozathoz kell. Kéri a segítséget, és kapja, hogy szűk látókörű. Neki nem is kell mérlegelni, hanem egyszerűen elvégzi majd a dolgát, mert ha nem akarja valaki megszülni a babát, akkor ő "elveszi" a babát, és pont.

Most pedig sokfelé jár az agya, mert ezeket le kell írnia valahogy, rátok támaszkodik, bár nem jó helyen van az tény, mert itt csak kövezitek, érzékeny a téma, mert anyák vagytok, lehet ezt ragozni, de ne bántsátok. Az is tök mindegy, hanyad éves. Gondolkozik, sok benne a kérdés, szakvizsgáig még marha sok ideje van, lehet, végül másra szakosodik. És még véleménye is van, ez itt nektek külön rossz pont.

2015. nov. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/133 anonim ***** válasza:
90%

"Örökbe is adhatná, de sokan féltik az alakjukat vagy sajnálják azt a 9 hónapot az életükből"


Te jó ég, el se hiszem, hogy orvosnak készülsz. Ugye tudod, hogy a terhességnek nem csak ez a két velejárója/következménye van???


Remélem soha a büdös életben nem lesz belőled orvos, és nem azért, mert ellenzed az abortuszt, hanem az egyéb ostoba megnyilvánulásaid és érveid miatt. Eszem megáll.

2015. nov. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/133 anonim ***** válasza:
88%

A fraszt vagy te szulesz nogyogyasz tanonc...

Es a vedekezesrol meg annyit hogy milyen biologiat tanulsz te?!hol a szaz szazalekos vedekezes?!basszus te bizti orvos akarsz lenni?

2015. nov. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/133 A kérdező kommentje:

26

Nálatok így van ,nálunk nem.

De nem vitatkozok.

Ha morális okokból nem akarsz elvégezni abortuszt akkor nem kell csak jelen kell lenned.Nem csinálod csak ott vagy ,hogy lásd mit csinál az orvos.

Nálunk így van,nem jó ha valami olyat kényszerítesz rá az orvosra amit nem akar csinálni mert adott esetben nem is fogja jól csinálni.

De sok sikert neked a pályádhoz :)


27

Végre egy ember aki érti ezt az egészet.

Talán rossz helyen kérdezgetek. :)

2015. nov. 8. 18:05
 30/133 anonim ***** válasza:
86%

Annak ellenére, hogy nem provokacionak szántad a kérdést, mégis az. Te is csak olyan vagy, aki itelkezik a nők felett, és fingja sincs mi viszi rá erre a lépésre. Egyébként nem is a te asztalod eldonteni, mivel erre van a csaladsegito szociális munkás. Úgyhogy amondó vagyok, te végezd el a dolog gyakorlati részét, mivel te erre esküdsz fel és nem arra, hogy mások helyett döntsd el, kihord e egy gyereket.

Én még olyanról nem is hallottam, hogy vki az alakja miatt menne ab-ra. . Sorolom mik a gyakori indokok, és ezek személyes tapasztalatok, nem a hasamra csaptak /mint te/ :

-anyagi nehézségek

-nincs apuka, értsd az anya egyedül nem kíván gyermeket vállalni

-túl idősnek tartja magát egy újabb babához

-az anyuka túl fiatal

-szülői nyomás, társadalmi elvárások.

Ha ezeket veszed, ezekhez mind joga lenne a magzatnak, ám ha megszületik, mégis hátránnyal indul.

2015. nov. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!