Abortusz kérdés?

Figyelt kérdés

Leszögezem féfri vagyok és nem provokáció a kérdés.

Egyetemre kell írnom egy beadandót,az abortusz és jog kapcsolataról.Viszont van amit nem értek.

"Minden embernek joga van az élethez és az emberi méltósághoz, a magzat életét a fogantatástól kezdve védelem illeti meg."Magyarország alaptörvényéből van.

Tehát a fogantatastól a magzatnak joga van az élethez mint bárki másnak.Akkor miért legális magyarországon mégis az abortusz?Bárki elvetetheti a magzatát csak mert nem akarja felnevelni.Az ország a saját törvényével áll szemben?

Orvosin tanulok,később szülész-nőgyógyász szeretnék lenni ezért kaptam ilyen témát.

Köszönöm.


2015. nov. 8. 16:46
 81/133 anonim ***** válasza:
25%

78#

A legtöbbről igen.

Egyszerüen nem védekezett,vagy túl fiatal még az anyasághoz.

Aki pedig nem azért ,azt is egy kalap alá veszik a többivel.Azért amikor a 8 órás rendelésed alatt 7 abortuszt kell elvégezned...hát én megértem őket is.Volt olyan hölgyemény akinek az első kérdése az volt az abortusz után,hogy mikor szexelhet a leghamarab...

2015. nov. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/133 anonim ***** válasza:
84%
"Aki pedig nem azért ,azt is egy kalap alá veszik a többivel." Csodálatos mentalitás. Megbszódhattok mindannyian. :) Nem, én nem tudom megérteni, akkor sem, ha aznap 7 abortuszt végzett.
2015. nov. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/133 anonim ***** válasza:
0%

80-as

Ok igazad van.Minden nő aki abortuszra megy azt megerőszakolták...szegények.Mostantól mindet elkezdem sajnálni...

2015. nov. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/133 anonim ***** válasza:
83%

De látod...végre egy közös vonás..


Te nem tudod megérteni az abortuszt, mert ha bszni tudott, akkor nevelje fel, vagy adja örökbe.

Én meg nem tudom megérteni, hogy tapló az orvos és egy kalap alá vesz mindenkit, hiába végzett 7 abortuszt aznap.

2015. nov. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/133 anonim ***** válasza:
0%

83#

Ok gyere akkor és végezd a munkám.

Üritsd ki te a vákum tartályt az abortusz után....

2015. nov. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/133 anonim ***** válasza:
84%
Te választottad a szakmádat vagy én? Ha nem tetszik akkor ne csináld.
2015. nov. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/133 anonim ***** válasza:
36%
A kérdésre válaszolva: az emberi jogok már a fogantatástól számítva megilletnek mindenkit. De! (Sajnos) az abortusz legális Magyarországon, így a törvény azt is kimondja, hogy ezek a jogok csak visszamenőlegesen illetnek meg mindenkit. Magyarán: ha megszülettél már, akkor elismeri a törvény, hogy téged már a fogantatásod pillanatában ember számba kellett venni, nem voltál semmivel sem kevesebb, mint bárki más a világon. De amíg csak magzat vagy, addig bár él a jogod, de mégsem.
2015. nov. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/133 anonim ***** válasza:
88%

amikor a 8 órás rendelésed alatt 7 abortuszt kell elvégezned


Tudod, 20 éve vagyok ápolónő, de 1. soha nem mondta ki orvos előttem, hogy elítéli az ab-t

2. a rendelést soha nem hallottam másra használni, mint szakrendelésre. Márpedig az ab-t nem ott végzik...


Miért jó másnak kiadni magad, mint ami vagy, pillanatok alatt kiderül ám...

2015. nov. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/133 anonim ***** válasza:
83%

Üritsd ki te a vákum tartályt az abortusz után....



Na, most már tuti közöd nincs az eü-höz, ezt a munkát nem az osztályos nővér végzi. Sehol.

2015. nov. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/133 anonim ***** válasza:
0%

89#

Én nem láttam volna,hogy szakrendelést írjon a válaszoló.

Amikor ab-t végez akkor nem rendel egy orvos??Akkor csak kering a kozmosz körül vagy mi??Vagy csak bement szabadidejében?

Nem kötekedni akarok :)

2015. nov. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!