Abortusz kérdés?

Figyelt kérdés

Leszögezem féfri vagyok és nem provokáció a kérdés.

Egyetemre kell írnom egy beadandót,az abortusz és jog kapcsolataról.Viszont van amit nem értek.

"Minden embernek joga van az élethez és az emberi méltósághoz, a magzat életét a fogantatástól kezdve védelem illeti meg."Magyarország alaptörvényéből van.

Tehát a fogantatastól a magzatnak joga van az élethez mint bárki másnak.Akkor miért legális magyarországon mégis az abortusz?Bárki elvetetheti a magzatát csak mert nem akarja felnevelni.Az ország a saját törvényével áll szemben?

Orvosin tanulok,később szülész-nőgyógyász szeretnék lenni ezért kaptam ilyen témát.

Köszönöm.


2015. nov. 8. 16:46
 101/133 anonim ***** válasza:
82%

En elitelem az abortuszt, mint cselekedetet.

De!!! Itt nem igazán errol van szo. Hiszen mindenkinek joga van a szabad véleményhez. Az orvosi egyetem előtt nem tanítják meg az embert helyesen írni?

Melyik orvosira vettek fel téged ilyen helyesírással, szókinccsel, no meg - nem utolsosorban - felfogással és hozzaallassal? Csak nem a bolondokházába?

Vannak itt problémák, úgy érzem...

2015. nov. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/133 Lina63 ***** válasza:
66%

A magzat nem fogantatástól magzat, hanem a 12. héttől.

Ugyanis: megetermékenyített petesejt-->zigóta--->szedercsíra-->hólyagcsíra-->embriócsomó-->embrió-->magzat.. Nem biztos, hogy pontosan írtam, de amit anno tanultam ez maradt meg.

Szóval magzatról csak betöltött 12. hét után beszélünk, itt már törvény is tiltja az abortuszt (kivéve 18 év alatt, mert ott 18. hétig végezhető, illetve kivétel az élettel összeegyezthetetlen betegség, vagy ha az anya életét kockáztatja a terhesség).

Ebből a megközelítésből én nem látom értelmét a kérdésednek, illetve a beadandódnak (érdekes mód a dokim, sem magzatozott a 12. hétig).

2015. nov. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/133 A kérdező kommentje:
Akkor akik ezt a törvényt megallkoták azok nem tudták ezt amit te és az orvosod....
2015. nov. 9. 23:12
 104/133 Lina63 ***** válasza:
66%

Hát ha rajtam, meg orvosomon kívül más azt nem tudja, hogy magzat csak 12.héttől van, azt csak sajnálni tudom, mert ez egy alap dolog kellene, hogy legyen.

Amúgy megalkották, és nem megallkodták....

2015. nov. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/133 anonim ***** válasza:
25%
Lina63! A hat hetes embtionak mar szívverése van, nyolc hetesnek végtagjai es ember formája. A fogantatas pillanataban pedig mar ember biológiailag, mert ket emberi lenybol egy harmadik jon letre. Nem majom,nem kisnyuszi, nem malacka a biologia besorolasa hanem EMBER.bocs a hibakert. Mobilrol irok.
2015. nov. 10. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/133 A kérdező kommentje:

105-ös válaszoló

Hagyd csak,ő tudja hogy csak a 12.hétől számit élőnek.Addig csak úgy van ott valami,egy élettelen "tudatlan sejtkupac" ahogy az egyik válaszoló írta.

2015. nov. 10. 08:06
 107/133 Lina63 ***** válasza:
79%

Ennyire nem érthető amit irtam? Pedig próbáltam magyarul 😔

Igen kb 6.héttől van pulzálás, de az akkor sem magzat, hanem embrió. De nem akarok vitatkozni egy "szülész- nőgyógyász jelölttel" illetve olyan személyekkel akik nálam jobban tudják a biológiai folyamatokat...

2015. nov. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/133 anonim ***** válasza:
0%
Jobb is, mert ertelmesen nem tudtad kifejteni mi a kulonbseg biologiailag es genezikailag az embrio es magzat kozott. Persze...mert nincs is. Genetikailag mindketto ember csak a fejlodes kulonbozo fokan. Ez a fejlodes eletunk vegeig tart igy ennyi erovel mondhatnak hogy a kisgyerek ember de az idos mar nem. Legkozelebb vegyel elo egy biologia konyvet!
2015. nov. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/133 Vilcsianyuja ***** válasza:
58%

Na jó, most már számomra is világos, hogy mennyire orvostanhallgató a kérdező :)

Aki nőgyógyásznak készül, de nem érti, hogy mi a különbség embrió és magzat között... Ki mondta, hogy az embrió nem él és nem ember? De ez egy olyan szakmai fogalom, amiről egy orvostanhallgatónak azért illene tudni. Inkább nektek kellene biológiakönyveket lapozgatni, basszus.

Nem mintha én nem tudnám megérteni, ha egy orvos szülész-nőgyógyásznak készül, de nem akar abortuszt végezni. Valóságban persze gyakorlatilag lehetetlen kivitelezni egy állami kórház osztályos orvosaként, mert ha dr. xy van beosztva az aznapi műtétekhez, és van 2 missed ab meg 1 ab, akkor majd szól, hogy az ab-hoz hívjanak be mást? A főorvosának ezt mégis hogyan vezetné elő? Majd ha ő maga főorvos lesz, már szelektálhat, mit akar és mit nem.

Mellesleg, mivel a küret és a missed ab elvégzése is ugyanaz az eljárás, a szakvizsgához szükséges műtéteket ezekből is össze lehetne gyűjteni, nem? De ez csak elméleti kérdés, és feltételezés részemről, mert amúgy nem értek a témához.

2015. nov. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/133 anonim ***** válasza:
Igen am de a 102es hozzaszolasodbol az jon le,hogy a 12.het elott jogos az abortusz,mert akkor meg ugy sem ember az ember csak a 12 het utan. Ami baromsag ha biologiara hivatkozunk.
2015. nov. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!