Abortusz kérdés?

Figyelt kérdés

Leszögezem féfri vagyok és nem provokáció a kérdés.

Egyetemre kell írnom egy beadandót,az abortusz és jog kapcsolataról.Viszont van amit nem értek.

"Minden embernek joga van az élethez és az emberi méltósághoz, a magzat életét a fogantatástól kezdve védelem illeti meg."Magyarország alaptörvényéből van.

Tehát a fogantatastól a magzatnak joga van az élethez mint bárki másnak.Akkor miért legális magyarországon mégis az abortusz?Bárki elvetetheti a magzatát csak mert nem akarja felnevelni.Az ország a saját törvényével áll szemben?

Orvosin tanulok,később szülész-nőgyógyász szeretnék lenni ezért kaptam ilyen témát.

Köszönöm.


2015. nov. 8. 16:46
 111/133 anonim ***** válasza:
Jah es az orvos nem koteles abortuszt csinalni. Minden korhazban megvan azok listaja akik csinalnak. Mivel nem surgos mutet,nappalra utemezik amikor azert jocskan vannak orvosok a korhazban. Olyan is aki megcsinalja. Ha megsem,mas naora irjak ki a mutetet.
2015. nov. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/133 Lina63 ***** válasza:
66%
Látom az értő olvasás is megy. Nem azt irtam, hogy jogos, hanem, hogy a törvény engedi. A várandós nőnek áll jogában addig abortuszra menni.
2015. nov. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/133 A kérdező kommentje:

Vilcsianyuja

Pont ezt mondom,hogy a 12.hét előtt is él már.

De akik itt most szidnak és abortusz pártiak úgy csinálnak mintha akkor még élettelen lenne és így megölni nem nagy bűn.Pedig ugyanúgy egy kis élet van ott.


Köteles az orvos megcsinálni???

Egy orvost semmire sem kötelezhetsz.Ahogy téged sem kötelezhetnek semmire sem egy kórházban.Ha te visszautasitod és nem akarod,hogy bármilyen vizsgálatot pl elvégezenek rajtad akkor nem csinálják.

Nem erőszakolhatják rád ,ahogy egy orvosra sem.

És ahogy az egyik válaszoló is írta az abortusz nem olyan ,hogy délután bemegyek és akkor megis csinálják....

Komoly előzményei vannak egy abortusznak.Mind vizsgálatokban ,mind papírmunkában.

És egy olyan nőgyógyász aki nem végez abortuszt az nem fog időpontot adni senkinek sem ,hogy mikor jöhet hozzá ab-ra..

Szóval az abortusz ha csak nem az anya élete van veszélyben akkor nem sürgőségi beavatkozás.Hanem időpontra mennek rá...

2015. nov. 10. 15:49
 114/133 Vilcsianyuja ***** válasza:
58%

De Lina63, akit jól lehurrogtatok, nem is azt állította, hogy nem él, nem sejtcsomózott, ahogy sokan szoktak saját megnyugtatásukra. Hanem, ahogy ezt egy orvostanhallgató tudja, 12 terhességi hétig embrió, onnantól kezdve magzat. Kész, ez egy olyan definíció, amit emberek határoztak meg, nagyjából biológiai alapja van, de nyilván nem lehet a betöltött 12. héttől valami egészen más hirtelen, mint előtte volt, de eddigre nagyjából lezárulnak a korai fejlődési szakaszok, kialakul gyakorlatilag minden szerv. Ugye? Tehát van egy meghatározott dátum, a jogalkotók meg ezt vették alapul a terhességmegszakítás lehetőségének korlátozására.

Azt viszont ne várjuk el jogászoktól, hogy a magzat-embrió fogalmak orvosi hátterével tisztában legyenek. Nem tudom, hogy fogalmazzák meg az idevonatkozó jogszabályokat, de ha magzatnak írják, hát nézzük el nekik, mindenhez ők se érthetnek.

2015. nov. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/133 Lina63 ***** válasza:
58%

Köszönöm Vilcsianyuja!

Kedves kérdező légy oly kedves és másold ki nekem, hogy hol írtam, hogy nem él, nem pulzál az embrió?

2015. nov. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/133 A kérdező kommentje:

Lina63

Sehol nem írtad.

Mas válaszára reagáltam...

2015. nov. 10. 17:06
 117/133 anonim ***** válasza:
58%

Persze, mert ilyenkor mindig más válaszára reagáltok.. Korábban még nem, egyértelműen Linának támadtatok, de amint megcáfolták az igazatokat, már egyből másnak írsz. Hadd ne kelljen idéznem a mondandódat.


56%-ra ez ugyanúgy vonatkozik. Mindenbe bele lehet kötni, te sem tudsz semmi értelmeset írni.

Lina és Vilcsi nagyon jól leírta a lényeget.

2015. nov. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/133 A kérdező kommentje:

Elhiheted,hogy egyáltalán nem érdekel hogy te mit gondolsz...


Rengeteg dolog van amit Lina63 pl nem jól tud vagy téved benne de inkább el sem kezdem itt leírni mert felesleges...

2015. nov. 10. 19:58
 119/133 Lina63 ***** válasza:
58%

Köszi 117-es!

Kedves kérdező ha más kommentjére reagáltál akkor mért keverted bele azt amit én irtam?

Lehet nem jól tudok dolgokat, de azt le is írtam! Amúgy szívesen olvasom, hogy mit nem tudok jól, vagy mi hiányos. Úgyhogy várom a helyesbítést. De nézd el nekem egyszerű földi halandónak a tudatlanságom.

2015. nov. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/133 Vilcsianyuja ***** válasza:
58%
Egyáltalán nem felesleges, ha téved, légyszi világíts rá, mert én nem találtam meg a hibákat. És ez felettébb zavar, ne hagyj tudatlanságban, kérlek.
2015. nov. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!