Abortusz kérdés?

Figyelt kérdés

Leszögezem féfri vagyok és nem provokáció a kérdés.

Egyetemre kell írnom egy beadandót,az abortusz és jog kapcsolataról.Viszont van amit nem értek.

"Minden embernek joga van az élethez és az emberi méltósághoz, a magzat életét a fogantatástól kezdve védelem illeti meg."Magyarország alaptörvényéből van.

Tehát a fogantatastól a magzatnak joga van az élethez mint bárki másnak.Akkor miért legális magyarországon mégis az abortusz?Bárki elvetetheti a magzatát csak mert nem akarja felnevelni.Az ország a saját törvényével áll szemben?

Orvosin tanulok,később szülész-nőgyógyász szeretnék lenni ezért kaptam ilyen témát.

Köszönöm.


2015. nov. 8. 16:46
 121/133 A kérdező kommentje:

Lina63

Ha elhiszed ha nem akkor nem rád értettem.

Teljesen felesleges lenne írnom bármit is,mindketten tudjuk,hogy csak a kötekedés miatt vagy még itt....

2015. nov. 11. 13:19
 122/133 anonim ***** válasza:
58%

Lina: "Ebből a megközelítésből én nem látom értelmét a kérdésednek, illetve a beadandódnak (érdekes mód a dokim, sem magzatozott a 12. hétig)."


Kérdező: "Akkor akik ezt a törvényt megallkoták azok nem tudták ezt amit te és az orvosod...." - TE ÉS AZ ORVOSOD


#105: "Lina63! A hat hetes embtionak mar szívverése van, nyolc hetesnek végtagjai es ember formája. A fogantatas pillanataban pedig mar ember biológiailag, mert ket emberi lenybol egy harmadik jon letre. Nem majom,nem kisnyuszi, nem malacka a biologia besorolasa hanem EMBER.bocs a hibakert. Mobilrol irok."


Kérdező: "105-ös válaszoló

Hagyd csak,ő tudja hogy csak a 12.hétől számit élőnek.Addig csak úgy van ott valami,egy élettelen "tudatlan sejtkupac" ahogy az egyik válaszoló írta."

Lina: "Kedves kérdező légy oly kedves és másold ki nekem, hogy hol írtam, hogy nem él, nem pulzál az embrió?" - Lina63 tudja ezt ugyebár..meg az orvosa.. Szövegértés.


Kérdező: "Lina63

Sehol nem írtad.

Mas válaszára reagáltam..."


Kérdező: "Lina63

Ha elhiszed ha nem akkor nem rád értettem.

Teljesen felesleges lenne írnom bármit is,mindketten tudjuk,hogy csak a kötekedés miatt vagy még itt...."



Csak vettem a fáradtságot.. És igen, ez most épp kötekedés, de ne nézz hülyének minket. Azt pedig javaslom, hogy ne csinálj segget a szádból, senkinek nem áll jól. Teljes egészében hiteledet vesztetted ezzel. Nem mintha korábban az lettél volna..

2015. nov. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/133 Vilcsianyuja ***** válasza:
58%

A 105-ös hozzászólásod első mondatát olvasd már el légyszi. Kétszer állítottad azóta, hogy nem Linára támadtál. Pedig ez a mondatod árulta el számomra teljesen egyértelműen, hogy mennyire inkompetens vagy a témában.

Aztán jössz a tévedéseivel, amiket persze nem tudsz felsorolni. Ha már konfrontálódtál a saját tévedésed miatt, nem a durcásat kellene bevágni, hanem beismerni a hibát (urambocsá, hogy ki-mi is vagy valójában), és voilá, eltűnnének a kötekedők. Köztük én is, becs szó.

2015. nov. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/133 Vilcsianyuja ***** válasza:
58%
Hoppá, hibáztam. Nem a 105, hanem a 106. számú válaszod forog szóban. Elnézést. Látod, nekem megy...
2015. nov. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/133 A kérdező kommentje:

Látom nektek nagyon sok szabadidőtök van :)

Azt írtok amit akartok ..nem fogok 40-es,frusztrált,szabadidejüket kötekedésel töltő anyukákal veszekedni.

Férjeitek biztos nem sokat vannak otthon..amit megértek részükről.

Egyébként a beadandó kész van szóval a kérdést érdeklődés hiánya miatt többet nem nézem :)

Köszi anyucik mindent

Puszi ;)

2015. nov. 11. 14:10
 126/133 anonim ***** válasza:
73%
Legjobb védekezés a támadás, gratulálok. ;)
2015. nov. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/133 Vilcsianyuja ***** válasza:
66%
De még mindig nem tudtuk meg, mik Lina elemi tévedései... Ez aztán az érveléstechnika! Érdemi válasz helyett személyes sértéseket osztogatni! Gratulálok, fiam, elégtelen. De politikusnak még jó leszel, szerintem válts csapásirányt (igen, ez egy burkolt személyeskedő sértés az erkölcsi és értelmi képességeidre célozva, gy.k. - csak egy kicsit elegánsabb, mint ahogy te tetted). Egy unatkozó anyuka :)
2015. nov. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/133 anonim ***** válasza:
47%

Én is imádom az unatkozó anyukakat itt a gyk-n akik azt várják mikor tudnak egyet jól veszekedni,kötekedni :)

Kérdező nagy forma vagy ;)


A témához is kapcsolódó.

Európában magyarországon volt sokáig a legtöbb abortusz a lakosság számához viszonyítva.

Az itt válaszolók alapján nem is csodálkozom..

2015. nov. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/133 anonim ***** válasza:
52%

Vilcsianyuja

"Valóságban persze gyakorlatilag lehetetlen kivitelezni egy állami kórház osztályos orvosaként, mert ha dr. xy van beosztva az aznapi műtétekhez, és van 2 missed ab meg 1 ab, akkor majd szól, hogy az ab-hoz hívjanak be mást? A főorvosának ezt mégis hogyan vezetné elő? Majd ha ő maga főorvos lesz, már szelektálhat, mit akar és mit nem."

Ez úgy hülyeség ahogy leírtad.

Látszik,hogy te is sokat értesz ehez...de mégis itt okoskodsz.


Eddig azt mondtam neked és Lina63-nak van igaza.De nagyon átestetek a ló túlsó oldalára..

Szapuljátok a kérdezőt,hogy miben nincs igaza,holott ti is írtok baromságokat,pl amit belinkeltem.

Szép napot

35/F

2015. nov. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/133 Lina63 ***** válasza:
58%

Kedves 129 lehet, sőt biztos, hogy volt "kötekedés" is az írásomban, de csak annyi amennyi felém irányult, és kötekedés helyett jobban szerettem volna megvitatni, ám itt az picit nehézkes. Mivel leirtam a véleményem arra kapásból támadtak.

És tisztában vagyok vele, hogy vannak hiányosságok, mivel 1000 éve tanultam .

Amúgy nem 40-es, csak majdnem fele, nem unatkozó anyuka vagyok, ezért nem csüngök itt és irok folyamatosan.

2015. nov. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!