Megtartsam a babát?

Figyelt kérdés
24 éves végzős joghallgató vagyok. Úgy néz ki teherbe estem fogamzásgátló szedése mellett. Nem dolgozom, így keresetem sem igazán van. A barátom dolgozik, de mellette még ő is egyetemista. Kétlem, hogy a szüleink ujjongva fogadnák a hírt. Nem tudom mit tegyek. Szeretném is ezt a kisbabát, de félek még korai lenne gyermeket vállalnom...

2016. dec. 3. 19:31
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
28%
Ne haragudj, de tényleg szörnyű ezt olvasni. Inkább lemondasz a TE/TI gyereketekről, ahelyett hogy megpróbáld. Csak bízni tudok benne, hogy idővel nem jönnek majd elő benned a "Mi lett volna, ha...?" kezdetű mondatok, mert a bűntudatnál rosszabb nemigen van!
2016. dec. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
62%
Én megtartanám. Nem vagy már fiatal kislány, meg tudnád, tudnátok oldani. Nekünk is sikerült, a tiéteknél rosszabb helyzetben. Én is az abortuszon gondolkoztam, hálistennek nem tettem meg! De a Te életed, tested, nézz magadba, gondold végig, mit szeretnél. Beszélj mielőbb a pároddal is.
2016. dec. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
63%

Csak egyszer lenne olyan, hogy egy abortusz kérdésnél nem jelenik meg nehány ítélkező barom, akik csak annyit tudnak odahányni minden kérdéshez, hogy "fúj gyilkos"...

A kérdező ha ab mellett dönt sem fog senkit megölni, ugyanis az a pár hetes embrió még koránt sem egy kifejlett ember!

Egy fiatal lányról van szó, aki konkrétan most van az egyetem legnehezebb részénél, a diplomám, záróvizsgák, allamvizsga, szakdoga stb stb. Én biztosan nem vállalnék így be gyereket. Rohadtul megnehezítené a dolgokat, ráadásul friss jogászként egy újszülöttel igen nehéz lesz elhelyezkedni. Ha meg nem tudsz dolgozni, akkor az anyagi része a dolognak nem igen lenne biztosított, pláne ha a barátod is egyetemista, tehát mindketten tanultok.

Lehet itt jönni, hogy Jajj a saját kényelme miatt.. És ha amiatt dönt, ahogy dönt, akkor mivan?! Még jó hogy a saját érdeket nézi, sok mindent kell mérlegelnie! Előtte az élet és nagyon át kell gondolnia, hogy mit tesz ebben a helyzetben, hisz ez a jövőjére is kihatással lesz (ha megtartja). Én ilyen fiatalon, végzős egyetemistaként, munka nélkül nem vállalnék gyereket, nem tenném tönkre akar több ember életet is azzal, hogy nem megfelelő körülmények közé szülök.

De ez a te életed, csak te döntheted el mit akarsz csinálni. Bárhogy is döntesz, ahhoz senkinek nem lesz semmi köze. Úgy csináld a dolgaidat, hogy a lehető legjobban gyere ki ebből a helyzetből, előtted még az élet!

2016. dec. 4. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
43%

Én várandósan államvizsgáztam a kicsivel. Két kisgyerek mellett kaptam pályakezdőként 8 órás állást (válogathattam is). A kisebbik volt 1,5 éves, amikor elkezdtem dolgozni, a férjem fél évet volt még vele GYED-en, utána bölcsi.


A nagylányommal, amikor vártam, Erasmuson voltam 5 hónapig.- Egy másik országban, másik nyelven is helyt tudtam állni terhesen a vizsgákon, közben itthn nyomtam az egyéni tanrendet és 20 tárgyat teljesítettem itthon (vizsgák+leadandó stb).


Egy kivételével az összes tanár normális volt, megértően és rendesen álltak a helyzethez. Egy csoporttársam pl bevihette az előadásokra a kisfiát, amikor nem tudta épp hova tenni.


Ne feledd, ott lesz a diplomás GYED és a családi pótlék is. Kezdetnek azért annyira nem rossz.

2016. dec. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
54%

"friss jogászként egy újszülöttel igen nehéz lesz elhelyezkedni. "

Rég nem lesz már újszülött, mire a kérdező végez 2018-ban, ne csúsztass és dramatizálj. Egyébként hozzám is normálisan álltak a tanárok, szülés előtt pl. tehettem előrehozott szigorlatokat. Ami a munkába állást illeti: mennyivel van több esélye a párkapcsolatban élő fiatal nőnek, aki már a munkahelyéről menne el 2-3 évre vagy még tovább, ha gyereket vállal, mint annak, aki ezen már túl van?

2016. dec. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
40%
Nem tudom, de ha az én barátnőm menne abortuszra, mire hazaérne engem már nem találna ott. Nekem más az értékrendem, nem fér bele. Aki nem akar gyereket védekezzen rendesen. Bár itt gyakorin mindenki védekezés mellett lesz terhes, tudom...
2016. dec. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
44%
Nem vetetnem el.
2016. dec. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező, szerintem először is beszéld meg a barátoddal, kettőtök életét érinti első sorban a dolog.
2016. dec. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 A kérdező kommentje:
Köszönöm azoknak, akik értelmes választ írtak a kérdésemre. A "persze itt gyakorin mindenki védekezés mellett lesz terhes" hozzászólás írójának üzenem, hogy 3 és fél éve szedem a tablettákat... rendesen minden nap, eddig nem hagytak cserben, csak pont most a legrosszabbkor :(
2016. dec. 4. 20:28
 20/54 anonim ***** válasza:
55%
Kérdező, a barátoddal már beszéltél?
2016. dec. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!