Megtartsam a babát?

Figyelt kérdés
24 éves végzős joghallgató vagyok. Úgy néz ki teherbe estem fogamzásgátló szedése mellett. Nem dolgozom, így keresetem sem igazán van. A barátom dolgozik, de mellette még ő is egyetemista. Kétlem, hogy a szüleink ujjongva fogadnák a hírt. Nem tudom mit tegyek. Szeretném is ezt a kisbabát, de félek még korai lenne gyermeket vállalnom...

2016. dec. 3. 19:31
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
40%

A mindenféle nyomásgyakorlás inkább csak az objektív mérlegelés volt jelen esetben.


És a később megbánhatja kategóriában inkább azt kéne nézni, hogy melyik döntést(?) bánhatja meg kevésbé.


A kérdező eleve babáról ír, nem terhességről, ez is jelent valamit, nem? Épphogy az lehet befolyásolás következménye, hogy egy értemes, jogot végzett embernek ilyet kell leírnia, hogy FÉL. A társadalmi közeg durva kritikája. Hogy nem képes bízni magában, és a közösségben -ezek mi vagyunk, mindannyian- úgy általában. Hogy gyengének érzi magát a jelen helyzetében.

2016. dec. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
0%
Ja, objektív mérlegelés... mint a #9, igaz...
2016. dec. 31. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
52%

"Kedves" 14%-os (látszik amúgy mennyire hasznos és értelmes válaszokat adsz), az a te egyéni szoc.problemad, hogy ennyire korlátoltan látod a dolgokat, de csak mert idekevered már a vallást meg minden bullshitet, még nem lesz követendő és helytálló a prédikációd.... Nem kell itt Istenről meg minden vallási sztoriról magyarázni, ennyire nem kell túlpörögni. Az a pár hetes embrió, ami csak egy fejletlen kis sejt halmaz, még koránt sem egy ember!

Az abortusz olyan messze áll az emberöléstől, gyilkosságtól, mint ide Kína. Senki nem kiváncsi ezekre a "fuuu gyilkos vagy" maszlagra! Minden tetves kérdésnél felbukkanak a hozzad hasonlok és állandóan csak arról ítélkezni tudnak ismeretlen emberek felett.. Nagyon unalmas. Aki meg ennyire betegesen az abortusz ellen van, az mégis mi a jó francot keres az abortusz topicban..? Jólesik itt kiélni a frusztrációkat? Nem értem tényleg.

Kedvencem mikor jönnek itt azzal az abellenesek, akik szerint ez gyilkosság, hogy DE kivéve ha pl beteg a baba, vagy eroszakbol fogant, akkor oké az abortusz. Mert miért, akkor talán már nem is gyilkosság?! Magatoknak mondtok ellent és fogadok még csak fel sem tűnik..

Ennyi erővel és ilyen alapon akkor a férfiak is szemet állatok, amiért kiverik, hisz azokból a spermiumokból gyerek is lehetett volna..

A szent beszédre meg szerintem a kutya se kiváncsi. Aki akarja, úgyis elfogja vetetni, ha fejre álltok akkor is, hisz az ő élete, az ő teste, beleszólása nincs senkinek. Ezt kéne szépen felfogni és beletörődni, mert ha megfeszültök itt a nagy bizonygatásban, akkor sem lesz ez másképp!

2016. dec. 31. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
0%
Az önkielégítés is bűn (sőt nagyon komoly bűn, mivel mágiában is felvan használva és spirituális jelentősége is van). Én véletlenül kerületem a topicban ("Egy véletlen kérdes" gomb) és ha már elolvastam akkor már nem szabad szó nélkül hagyni.
2016. dec. 31. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
0%
Én mondjuk úgy látom, hogy ha a nőt MEGERŐSZAKOLTÁK akkor is gyilkosság, de nem a nő lelkén szárad. Ilyenkor aki megerőszakolta a nőt annak a lelkén lesz számonkérve annak a gyereknek [akit elvetélnek] az élete. Mivel a nő nem akarta a szexuális aktust, de a férfi "megerőszakolta". Ilyenkor olyan indulattal támadnak meg egy nőt, hogy megerőszakolják és megölik [az élete is kockán forog, mivel negy tudni mit akar pontosan az erőszakoló illető\fél]. Tehát amikor valaki valakit megtámad az gyilkossági kísérlet. Meg ugye a baba is szegény átkozottként, nem kívántként születne meg. Ugyanis házasságon kívül fogant, az ilyeneket fattyúnak nevezik. Tehát ilyen esetben is gyilkosság, csak nem a nő\orvos lelkén szárad, hanem aki hamarabb vétkezett (tehát aki megerőszakolta a nőt). (Mivel maga a megerőszakolás is bűn, és így gyakorlatilag maga a gyerek is "bűnből fogan" vagy "bűnben fogan" úgymond. "Bűn zsoldja (következménye) a halál").
2016. dec. 31. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
7%
# 35 Ha ebből a szempontból nézzük, akkor a nem kívánt embrió elvetetése sem a nő lelkén szárad, mivel isten tudta, hogy el fogja vetetni, mégis megáldotta (verte?) vele. Illetve spirituális szempontból tekintve a női testbe beköltöző vendéglélek döntése volt, hogy egy őt nem kívánó, már leszületett lelket választ. Ilyen esetben karmikus okokat kell keresni a háttérben.
2016. dec. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
0%

Nyílván ha a nőt megerőszakolták akkor nem kötelező felvállalni a gyereket, mivel nem kívánt gyerek. (Mert a két fél megkívánta egymást akkor a gyereknek is kívántnak kell lennie). A szexuális gyakorlatban némi érzelmi megnyílvánulásnak is kell lennie. Nem? (Azért fogalmazok így mert még szűz vagyok és nincs ezen a területen tapasztalatom, de logikailag kikövetkeztethető!!)


Ha valakit megerőszakolnak annak az érzelmi állapota a szexuális aktus (és a fogantatás pillanatában is) nem jó. Tehát a magzatra ez hatással van. (szex alatt milyen a lelki állapot, mikre gondolnak a felek, stresszes-e...stb.)


Ezért rossz nőnek lenni, mivel megerőszakolhatnak. (Nagyon vigyázni kell ha valakinek ilyen neme van.) Férfinak jobb lenni, mivel megerőszakolni nem erőszakolhatják meg.


(Én ezért nagyon örülök hogy férfinak születtem. :))

2016. dec. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
70%

Jézusom 14%-os, szerintem ne erolkodj tovább, ne vágd magad alatt meg jobban a fát.. Férfi vagy, ráadásul még szűz is, tehát gondolom fiatal lehetsz, bár ilyen felfogással nem csoda ha nem voltál még nővel.. De miért is nem lepődök meg h pasi vagy..? Azért van ekkora szád. Imádom mikor a férfiak akarják az észt osztani olyan dolgokról, amikről halvány lila gőzük nincs. Neked még csak elképzelésed sincs mivel jár egy terhesség, mire kihordod azt a gyereket, a szülés fájdalmairól meg ne is beszéljünk..! És utána jön csak a java.. Nektek könnyű, annyiban kimerül a gyerekcsinálás, hogy 5-10 percig ki-behúzogatod a farkad, ami pluszban még élvezetes is és a többi a nő dolga. Ő hordja ki, ő szülje meg, ő marad otthon a gyerekkel, tehát a gyereknevelés nagy része is ramarad, éjszakázzon a kicsivel, szoptassa, tegye tisztába naponta 20x stb stb.

Meg ilyen baromságokat mondani, hogy az önkielégítés bűn. Jó ég. Szerintem te vonulj be valami papneveldébe, mert ilyen beállítottsággal egy nőnek sem fogsz kelleni. Bár nem is baj, az ilyen tényleg ne szaporodjon. Nem értem minek kell idekeverni a vallást és prédikálni... Ez nagyon nem az a témakör!

Ja és itt a kérdező fog.gátlót szedett! Azaz védekezett, mert nyilván nem akart teherbeesni. Szóval ez is egy nem kívánt terhesség! Akkor meg?!

2016. dec. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
31%

#37

"Nyílván ha a nőt megerőszakolták akkor nem kötelező felvállalni a gyereket, mivel nem kívánt gyerek. (Mert a két fél megkívánta egymást akkor a gyereknek is kívántnak kell lennie)."

Hát ezzel igencsak mellétrafáltál. Nőként még csak az se szükséges, hogy fizikailag kívánd a partered vagy egyáltalán magát az orgazmust. Az érzelmi meg végképp nem (különösen pl. több éves kapcsolatokban) szükséges.


"Azért fogalmazok így mert még szűz vagyok és nincs ezen a területen tapasztalatom, de logikailag kikövetkeztethető!"

Na most nagyot nevettem. És TE osztod ERRŐL az észt, ráadásul igencsak melléfogva?

Ha veszek egy vibrátort, ahhoz is ragaszkodok érzelmileg?!


"Férfinak jobb lenni, mivel megerőszakolni nem erőszakolhatják meg."

Jajj, kiscsikó, dehogynem... csak éppen teherbe nem fogsz esni. :D


Komolyan mondom, feldobtad a napomat kicsitroll, annyira szép, amikor a mindenkit vezetni akaró vak végül felbukik a fehér botjában :)

2016. dec. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
0%

1. Ha valaki kívánja a szexet az vállalja is a gyereket érte. (Mikor megerőszakolnak valakit, a szenvedő fél biztos hogy nem kívánja a szexet, mivel ha kívánná az már nem erőszak!)

2. Kicsi rigók sok mindent tudok, amiket ti nem tudtok. A tabletta nem felel meg a "nem kívánt terhesség"-nek. Ugyanis ha valaki tablettát szed, vagy óvszert használ akkor is vállalja hogy besikerülhet. Egy erőszaknál nem vállalja be a nő, meg se kérdezi a támadó hogy "Szia! Megerőszakolhatlak?". ÉS a válasz nem ez lenne: "Szia! Persze! Hiszen még nem erőszakoltak meg!" - mivel már így nem lenne erőszak (hiszen itt nem arról van szó hogy védekeznek-e vagy nem, hanem arról van szó hogy a két fél AKAR-E SZEXUÁLIS KAPCSOLATOT LÉTESÍTENI vagy NEM AKAR-E!

3. Azt hogy a férfit nem tudják megerőszakolni, azt úgy értettem hogy természetes úton nem. (Tehát Nő a férfit, hogy teherbe essen a támadó fél a nő], ugyanis ez biológiailag lehetetlen, mivel ha egy férfit megtámadnak akkor nem tud közösülni [Adrenalin és egyéb hormonok miatt a szervezet a "szükséges"(vázizmok, szív, agy) helyre nyomja a vért és nem oda!"] - (Mivel ha megtámadnak egyből aktiválódik az üss és fuss reakció és hírtelen 140-re robbanhat a pulzus szám [egy-néhány másodperc alatt], hiszen az élete forog kockán az illetőnek.)

4. B.Ú.É.K

2016. dec. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!