Megtartsam a babát?

Figyelt kérdés
24 éves végzős joghallgató vagyok. Úgy néz ki teherbe estem fogamzásgátló szedése mellett. Nem dolgozom, így keresetem sem igazán van. A barátom dolgozik, de mellette még ő is egyetemista. Kétlem, hogy a szüleink ujjongva fogadnák a hírt. Nem tudom mit tegyek. Szeretném is ezt a kisbabát, de félek még korai lenne gyermeket vállalnom...

2016. dec. 3. 19:31
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
42%

Ilyen alapokra nem vállalnék gyereket. A szüleitek tartanak el, a barátod meg megkeresi magának a "zsebpénzt".

Te meg soha nem fogsz tudni elhelyezkedni a szakmádban, ha 1 éves gyerek mellett először kezdesz dolgozni.

Vagy a munkát választod a családod felett és a gyerekedet alig fogod látni.

2016. dec. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
19%

"félek"..


NEM kell félni! Aki egyemet el tud végezni, nincs mit félnie. Okos, erős ember.

A szülők csak örülhetnek, minden rendben lesz. Nem szabad hagynod, hogy kétségek, kishitűségek nyomorítsanak meg.


Fiút szeretnél vagy kislányt?

2016. dec. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
12%
Ha én a helyedben lennék megtartanám. Én is végzős vagyok, 23 éves, és ha hasonló helyzetbe kerülnék eszembe se jutna abortuszon gondolkodni. Nyilván az ember szüleitől és párjától is függ mennyire támogatnák, de nem egy 16 éves tini vagy, felnőtt ember. (Amúgy én még nyáron beszélgettem ilyesmiről anyával, és ő is teljesen ezen a véleményen volt. Sőt a 20 éves húgom is azt mondta 15-16 évesen ha véletlenül bejött volna még elvetette volna, de 20 évesen eszébe se jutna...)
2016. dec. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
10%
Inkább megkéne tartani, egyrészt erkölcsi okok miatt is. (Mivel ez gyilkosság) másrészt már úgy is végzős vagy.
2016. dec. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
79%

Mi az hogy meg kéne tartani "erkölcsi okok" miatt, mert hogy ez gyilkosság? Te magasságos.. Az abortusz NEM gyilkosság, egy legális műtét, nem kéne össze-visszabeszélni. Én nem igazán láttam még nőgyógyászt börtönben csücsülni abortusz miatt..

Ja és ne azért tartsa meg valaki a gyereket, csak mert nehány elmeroggyant szerint gyilkosság..

2016. dec. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
17%

Az abortusz gyilkosság. (Itt nem a megfogantatás van megakadályozva, hanem a megszületése a babának, akiből majd személyiség lesz)


Sok nőgyógyász nem is vállalja vallási és erkölcsi okok miatt. (Ugyanis nem is kötelező orvosként elvállalni az ilyet) Gyilkosok nem öröklik Isten országát. Nem szabad ölni.


A fogantatás pillanatától már egy élő emberként kell kezelni, aki megfog születni (ha nem avatkoznak bele erőszakkal [mechanikai erő]. Az abortusz olyan neki, mintha beléd kést szúrnának. Akkor az se lenne gyilkosság???])

2016. dec. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
8%
Az abortusz EMBERGYILKOSSÁG!!
2016. dec. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem márcsak azért is megkéne tartani, mivel lehet hogy később (10-20 év múlva) bánni fogod! Általában a nők többsége gyerekre vágyik (a karrier megszerzése után), lehet hogy ez az utolsó gyereked, (kitudja hogy a jővőben lehet-e majd gyereked??)
2016. dec. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
14%

#24

Az abortuszt bűnnek tekintem, mivel az élet ellen van. Csak akkor kényes ügy ha egy nőt megerőszakolnak és annak sikerül be. Ugyanis ennél az esetnél erkölcsileg sem kifogásolható az abortusz, mivel erőszak által született gyermeket nem biztos hogy a szenvedő fél (az anya) megfelelően feltudja nevelni.


Mivel emlékeztetni fogja arra a rossz eseményre (mikor megerőszakolták és az élete is kockán forgott [illetve a megerőszakolás is bűn, méghozzá kettős, paráznaság és gyilkosság is!]).


Ilyenkor alkalmazható az abortusz, mivel ugyanis annak a lelkén szárad a magzat vére aki megerőszakolta a nőt.

Én így látom. Bár ezt az utóbbit nem kell elfogadni, de alapvetően erkölcsileg nem helyes az abortusz.


DE itt szó sincs erőszakról, hanem feltehetően szerelmi viszonyról beszélünk!

2016. dec. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
51%

Látom ideette a penész a hittérítőket is... nincs ezzel se gond, ez itt egy hónapos kérdés, ami már valószínűleg eldőlt így vagy úgy - szóval ártani már nemigen tudnak érdemben, csak a szólásszabadság jogát gyakorolni?)

Egyébként meg az ember akárhogy dönt, azt megbánhatja később, szóval a fontos az lenne, hogy mindenki mindenféle külső nyomásgyakorlás nélkül dönthessen. Akkor van a legkisebb esély arra, hogy megbánja...

2016. dec. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!