Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mi a véleményetek az abortuszrol?

Mi a véleményetek az abortuszrol?

Figyelt kérdés
most mindegy miért. vagy anyagi okok miatt vagy felelőtlenség.. kivancsi vagyok kinek ki a velemenye?
2016. dec. 8. 21:53
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
67%

"A sejtcsomós és egyéb kommentekre annyit tudok reagálni, hogy két missed ab műtétem volt, hát pont nem úgy éltem meg, amikor nem volt már szívhang, hogy csak egy kis sejtcsomó. :("


Egy dolgot kellene megerteni : egy nem kívánt terhesség és egy tervezett között óriási különbség van. A nemkivant azt jelenti, nem tervezted, nem akarod, nem kell. A tervezettnel pont forditva:akartad, tervezted, kell neked. A nem kívánt terhessegenel sejtcsomo van, embrió, magzat, a tervezettnel baba, gyerek, kislányom, babuci, stb.

2016. dec. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
25%

21: Ebben az esetben, ha a nem tervezett terhesség csak későn derül ki, és meg kell szülni, illetve "jajj mit szólnak a Zemberek" elven muszáj megtartani és felnevelni, akkor teljesen normális, ha nem babuci, kisfiam, bogárkám a megszólítása a gyereknek, hanem te "roh.hadék, sza.rdarab, dögnekvaló, ba.szadék" és társai?!

Sajnos láttam ilyet a környezetemben, hogy vagy nem tervezték a gyereket, vagy menet közben gondolták meg magukat a szülők, de sajnos volt az a kisgyerek minden a szemükben, csak ember nem. :(

És pont úgy nem tehet semmiről, mint az a sejtcsomó, amit sokan szemrebbenés nélkül kikapartatnak.

Főleg akkor nehéz erre így gondolni, ha a sejtcsomódnak hallod a szívverését, látod, ahogy mozog ultrahangon (már 10 hetesen is), és igaz, hogy leginkább úgy néz ki, mint egy kukac és egy ufo törvénytelen szerelemgyereke, de akkor is ember.

Az abortuszellenesek ennyiben különböznek azoktól, akik engedélyezik. Nem ugyanúgy tekint arra a kis zigótára/magzatra/sejtcsomóra.

Ettől még el tudom képzelni, hogy van olyan, amikor jobb, ha meg se születik, mint ha világra hozzák. Főleg, ha tényleg nagyon nem akarják szerencsétlent. :(((


De nekem még mindig az a legkézenfekvőbb megoldás, hogy létezik ezer és egy fogamzásgátló eszköz, a legolcsóbbtól kezdve a legmodernebb eljárásokig. Védekezni kell!

Nem pedig abortuszra rohangálni.


Tudom, hogy vaskalapos elveket vallok, és 100%-os hatékonyságú fogamzásgátló (ELVILEG) nincs. De én hiszem, hogy ha valaki védekezik rendesen, az nem esik teherbe, aki meg nem védekezik, az ne csodálkozzon azon, hogy terhes lett!

Egyszerűen agyrém, hogy 2016-ban még mindig 35 ezer nő megy abortuszra, mert "véletlenül" teherbe esett.

2016. dec. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
73%

Igen, így van, utolsó. Attól, hogy te, meg a szomszéd eliteli az abortuszt, az a nő, aki nem akar gyereket és emiatt-vagy más miatt-szülni kényszerül, az nem fogja szeretni a gyereket. Szerinted az a jobb? 18 éven keresztül lelki nyomorban, szeretet nélkül nevelkedni? A keresre végzett abortusz max a 12. hétig végezhető el, amikor a magzatnak még nincs idegrendszere, így nem érzékel semmit. Én ezt tartom jobb megoldásnak.

Hogy védekezés mellett, vagy anélkül fogant e, az meg ebből a szempontból edesmindegy.

2016. dec. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
18%

Ritka gusztustalan nő lehet, akinek csak parazita, setjtcsomó a benne növekvő élet és nem gond kikapartatni. Egy jó ízlésű férfi bottal sem piszkálná meg az ilyet.

Aki nem akar gyereket, az ne dugjon ész nélkül. Főleg ne 13-17 évesen. Ha nem tudja felfogni a maréknyi agyával, hogy a megszakítás nem védekezés. Az ilyen észlények miatt kell annyi gyereket megölni. Nem kívánt terhességnél pedig nemcsak az abortusz a megoldás. Sok pár szeretne kisbabát, de nem lehet nekik. A várólista pedig hosszú. Onnan tudom, hogy egyik rokonom évek óta vár. Inkább megöli a sok nő, mint szerető anyának adná. Lehet mondani, hogy az ő teste, ő dönti el kihordja-e, de azt is ő dönti el, hogy koton nélküli farkat magába enged-e. Értelmes ember ellenőrizni is szokta lyukas-e. Illetve létezik esemény utáni tabletta is. Nem tudom, hogy létezik-e Isten - hamár szóba jött - , de biztos, hogy az ilyen nők megfizetnek, ha igen.

2016. dec. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
82%

Utolsó!


Az örökbefogadás elméleti síkon valóban jó megoldás, gyakorlatilag viszont ritka és nem is biztos, hogy olyan jó.

Vegyük előbb a nőt, aki terhes. Abortusznal van egy fél órás műtét, másnap már semmi baja, mehet dolgozni, éli az életét. Tegyük fel, úgy dönt, abortusz helyett az orokbeadast választja. Van mondjuk egy átlag, arufeltolto munkaköre. Hacsak nem akar elvetelelni, át kell kérnie magát könnyített munkakörbe. Tegyük fel, sima, problémamentes terhesség van, dolgozik a 38. hétig. Minden munkatarsa, barátja, csaladtagja, torzsvasarlok, szomszédok tudják hogy terhes. KB 5 percenként fog érdeklődni valaki a baba felől. Itt választhat, hogy elmondása e, örökbe akarja adni. Ha elmondja, ő lesz a világ legszemetebb embere, anyának nem való, milyen nő az ilyen, stb. A barátok nagy része elfordul tőle, talán még a családja is megtagadja.Szülés után mehet vissza dolgozni, így ha addig nem tudta senki, hogy örökbe adja a gyereket, akkor szembesülnek vele. Ha mondjuk egy osanya a közvetlen munkatarsa, pokol lesz az élete. De ott a másik út is, amikor nem problémamentes a terhesség, hanem tappenzen van végéig. 60%jövedelemből éljen meg és éljen egészségesen, hiszen ott a magzat. Na és mi van akkor, ha munkanélküli? Na és a gyerek, akinek majd egyszer a szülei elmondjak, hogy biológiailag nem az övék. Simán tönkre mehet bele a gyerek - arról nem is beszélve, hogy egyáltalán nem biztos, hogy jó családban nevelkedett addig is. Nem olyan egyszerű ez az orokbeadas, csak szonokolni könnyű róla.

Ez a nő döntése kell hogy legyen egyedül.

2016. dec. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
73%
#24, ízlések és pofonok... én a hozzád hasonló gondolkodású nőket nem piszkálnám meg egy bottal se, már bocsi - azokat, akik képtelenek uralkodni a saját anyai ösztöneiken, inkább másokat korlátoznának, meg mások életébe szólnának bele. Ha létezik valóban Isten, és olyan, ahogy azt az egyházak hirdetik, akkor max az illető nő (vagy férfi) vonhatja őt felelősségre - az ajándéknak álcázott erőszakért, kényszerítésért, a szabad akarat ignorálásáért. Az ajándékban ugyanis benne van a visszautasítás joga is, a "visszautasíthatatlan ajándék" a legmocskosabb kényszer.
2016. dec. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
80%

7-es vagyok

Abszolút egyetértek azzal, akivel összekevert valaki.

Nem rosszindulatból használtam a sejtcsomó és parazita kifejezéseket, ezek alap biológia fogalmak, és igen, az embrióra is használjuk, akár mennyire is szaggatja az idegeiteket. Ha már itt tartunk, szerintem meg az nem normális, aki úgy képzeli el az épp létrejött zigótát, mint egy tudattal rendelkező, önálló, gondolkodó istenséget, akinek több joga van mint az anyjának. Egyszer facebookon egy megosztott cikkhez írta valaki, hogy a magzat amit készülnek eltávolítani igenis tudja hogy mi fog történni és ez rossz neki :) A mai napig megmosolyogtat ez a fajta tudatlanság. Szegény magzat, nem is értem miért nem kezdett el ordibálni hogy ne tegyétek, meg miért nem szökött el a műszer elől :D

Az meg egyenesen nevetséges amit egyesek az örökbeadásról gondolnak. Ja, adja örökbe azt' kész. Lászik hogy egy lepkefingnyi értelem sincs a fejedben, kedves 46%-os(?) válaszoló, teljesen vak vagy az anyai ösztöneidtől. Nehogy azt hidd, hogy a gyerek nem fog egy életen át rágódni ezen, komolyabb problémákat tud okozni mint gondolnád.

Nem látom sok értelmét, hogy tovább győzködjem itt az ösztönlényeket, nem is ez a célom, a kérdező megkérdezte a véleményünket én pedig válaszoltam rá. Ahhoz, hogy lehessen erről normálisan beszélgetni szükségeltetik az alap biológia tudománya, ami látom itt a válaszadók 80%-ának nincs meg, ha már ennyire kiakadtatok a sejtburjánzás és a parazita fogalmakon. Mernék rá fogadni, hogy azt sem tudjátok melyik oldalon van a májatok. Tipikus ősanyák írogatnak ide, akiknek az összes tudása kimerül a pelenkázásban meg a szoptatásban.

2016. dec. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
74%

"Mi a véleményetek az abortuszrol?"

SZÜKSÉGES rossz.

2016. dec. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
42%
Légyszi kérdezzétek már meg ezt még vagy háromszor. A héten szerintem ez az első ilyen, már kezdtem aggódni.
2016. dec. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
12%

17es, ennyi erővel egy 39 hetes magzat is csak parazita mert az anyjától vonja el a tápanyagot..tehát akkor szerinted nem gond ha kikaparják azt is igaz? Kíváncsi vagyok hogy mi a szakmád, amivel ennyire "tisztában" vagy a dolgokkal.


Én teljes mértékig elítélem azt a nőt aki ezt teszi a saját gyerekével. Kivétel ha beteg a magzat vagy az anya életét veszélyezteti.

2016. dec. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!