Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mi a véleményetek az abortuszrol?

Mi a véleményetek az abortuszrol?

Figyelt kérdés
most mindegy miért. vagy anyagi okok miatt vagy felelőtlenség.. kivancsi vagyok kinek ki a velemenye?
2016. dec. 8. 21:53
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
34%
Gratulálok annak, aki egy gyereket burjánzó sejtcsomónak hív és bogáréhoz hasonlítja az élete jelentőségét. Hogy lehet ugyanaz a kategória egy bogarat eltaposni, mint a gyerekedet megölni ? Ugyanis a magzat a te gyereked és az abortusszal megölöd. Ha felbírod fogni, ha nem, ez gyilkosság. Minden normális nő így gondolja. A többinek pedig nem lenne való gyerek, mert valami nem stimmel vele.
2016. dec. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
29%
Én hiszek a lélekben, és a lélek pont az első lélegzettel (lélek - lélegzet) kerül be a gyermekbe. Addig csak egy sejthalmaz.
2016. dec. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
41%
Szerinted meghal szerintem sosem élt, így nem gond kikaparni. Nézeteim szerint meg sem történik az a dráma, hogy halálra ítélünk valamit önző vagy akármilyen okok miatt, mivel az még nem él. Nehezen lehet élőnek nevezni valamit, ami nem felel meg ez "elő" definíciójának. Semmire nem képes, ami egy élőlényt élőlénnyé tesz, csak egy szerves szövetpaca, sejtcsoport, ha egy marék gcit ember alakúra kaparok a bankkártyámmal, annak is kb ennyi joga van élni? Vagy hol húzod meg a határt? A tied is olyan önkényes, mint az enyém csak máshol van meghúzva és mással indoklod a nézeteid.
2016. dec. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
30%

Egyszerű:


Gyilkosság

-ha elfogadod ha elfogadják ha nem. Isten előtt az es lesz@rom mit mond más.

2016. dec. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
62%

"lesz@rom mit mond más."

Korrekt, csak akkor engedtessék meg másnak is, hogy leszarja te mit mondasz.

2016. dec. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
78%
Mi a f_szért kell ezt minden héten kétszer megkérdezni?
2016. dec. 9. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
67%

10-es! :)


Ez életem első válasza ebben a témában a gyakorin, az abortuszról interneten még nem nem fejtettem ki a véleményem, tehát az első feltételezésed téves.

Kedvesem, a szakmámból kifolyólag valószínűleg sokkal jobban értek a témához mint te, akit a védőnéni etetett a sok mézes-mázos cukisággal a magzatokról, és én nem is terheseknek szóló miki-muki könyvecskékből, meg az internetről tájékozódtam . Legalább egy évtizede tudom hogy a 12 hetes magzatnak már dobog a szíve, de hiszed vagy nem csillagom, egy 12 hetes magzat orvosilag még mindig egy ún. parazita. Azért egy élősködő parazita, mert az anyjától vonja el a tápanyagot vitaminokat, és nem tud nélküle létezni. Nemhogy vennéd a fáradtságot és utánanéznél :) Azért merem sejtcsomónak és burjánzásnak hívni, mert AZ. Hiába etettek téged azzal, hogy már a zigóta is egy önálló cuki picibaba.

Azért engedélyezett az abortusz, mert 12 hetesen egyedül még külső segítséggel sem képes létezni. Angliában pont ezért engedélyezett a 24. hétig az abortusz, mert itt a határ. Különbség van magzat és magzat, valamint magzat és ember között. Bár hiába magyarázom én ezt ilyen beszűkült emberkéknek, úgysem bírják felfogni :)

2016. dec. 9. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
60%

Előző, valszeg velem kevertek össze:)))

Nekem meg még mindig ugyanaz, mint múlt héten volt: egy szükségmegoldás a sikertelen fogamzásgátlás következményének elhárítására, még mindig lényegesen jobb, mint megszületett, élő emberek sorsát biológiai véletlenektől - vagy akinek úgy tetszik, "isteni akaratoktól" - függővé tenni. Ennyi.

Nyilván nem optimális megoldás, de gyakran a legkisebbik rossz.

2016. dec. 9. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
69%
Van, amikor az egyetlen jó döntés. Egyébként meg senkinek semmi köze hozzá, az egyedüli, akinek a véleménye számít, az a nő, aki így dönt
2016. dec. 9. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
33%

Majdnem 20 éve élek aktív nemi életet, amikor terhes akartam lenni, elsőre összejött, tehát elég termékenynek számítunk. De amikor nem akartuk, akkor nem jött össze, még a hírhedt pharmatex kúp mellett se.

Vagyis én abban hiszek, hogy aki nem akar gyereket, az védekezzen, és erre nincs kifogás. Nem pénz kérdése, mert pl. egy 69 tök ingyen van, nem is egészségügyi kérdés, stb. Egyszerűen felelőtlenség, ha valaki úgy szexel, hogy abból akár terhesség is lehet.


A legtöbb nemkívánt terhesség egyszerűen úgy jön össze, hogy "elkapja őket a hév", nem tesznek semmit a terhesség megakadályozása érdekében, csak reménykednek, hogy "ilyen velem úgysem történhet meg". (Én ide sorolom a megszakított közösülést is, az SEM védekezés.)


Aztán mikor két csíkos lesz a teszt, akkor meg a jajjgatás, meg az önmarcangolás, hogy most mi legyen, elvetessem, ne vetessem, megtartsuk, ne tartsuk, hány életet lehet tönkretenni egy felelőtlen dugás miatt.


Hát lehet lepontozni, de nekem ez a demagóg, begyöpösödött kis véleményem, hogy 2016-ban, mikor 22 módon lehet védekezni, és dugni se kötelező, akkor aki teherbe esett, az tartsa is meg, és vállalja a következményeit, és aki nem akar teherbe esni, az tegyen ellene.

Sajnos az a helyzet, hogy az abortuszra sokan még mindig úgy gondolnak, mint egy utolsó fogamzásgátló lehetőségre, (elvégre csak egy sejtcsomó...), holott egyértelműen NEM AZ.

Kiveszi időben, aztán ha besikerül, legfeljebb elvetetik.

Ez a gondolkodás az, amit én gyökerestől irtanék ki, pl. azzal, hogy tényleg csak indokolt esetben legyen engedélyezett az abortusz, és az nem indok, hogy védekezés nélkül dugtak, de gyereket nem akarnak.


A sejtcsomós és egyéb kommentekre annyit tudok reagálni, hogy két missed ab műtétem volt, hát pont nem úgy éltem meg, amikor nem volt már szívhang, hogy csak egy kis sejtcsomó. :(

2016. dec. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!