Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ilyen esetben elmondanátok a...

Ilyen esetben elmondanátok a párotoknak, hogy abortuszra mentek?

Figyelt kérdés

A barátom kb. 8 éve akar gyereket, a volt feleségével éveken át próbálkoztak, eredménytelenül.

Köztünk még sosem jött szóba a babatéma, egyrészt, mert én fiatal vagyok még ehhez, plusz rendesen csak fél éve vagyunk még együtt.

Viszont tegnap megtudtam, hogy terhes vagyok és nem tudom, hogy megmondjam-e neki. Nem fogom megtartani, de tudom, hogy a barátomnak ez a legnagyobb vágya. Hiszen az anyagi dolgok nem jelentenek neki akadályt és mondta, hogy egy saját gyerekkel teljes lenne az élete... Ezzel mintha összetörném valamennyire a szívét, hogy közlöm, hogy lehetne, de miattam nem...


2017. máj. 30. 16:23
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/118 anonim ***** válasza:
94%

Mivel az ő gyereke is, így az a helyes döntés ha elmondod neki. Lehetséges hogy fájni fog neki, de az élet ilyen. Inkább fájjon mint hogy átverjen a párom...

Azt még lehet hogy el tudja fogadni, hogy nem akarod megtartani a körülmények miatt, de a hazugságot senki nem viseli jól. És mindig kiderül előbb vagy utóbb.

2017. máj. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/118 anonim ***** válasza:
41%

Nezd 22 evesen teljesen megertem az erveidet. En sem tartom magam felkeszultnek se erzelmi, se anyagiak teren egy gyerekhez. Nalunk a parom szinten szeretne hamarosan csaladot(lassan 30 eves) , de megbeszeltuk, hogy most ezt egyenlore hanyagoljuk es ha esetleg beutne a baj, akkor megyek abortuszra.

Nalatok sajnos nem igy van. Igazabol ot sem lehet erteni, ha ennyire akar mar babat,miert nem egy vele egykoru novel van egyutt? Plusz, nem hiszem, hogy nem beszeltettek at, hogy kinek mi a terve a jovore nezve... Vagy megsem?

A helyedben egyebkent en is ezt valasztanam.

2017. máj. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/118 anonim ***** válasza:
81%
Egy eset van hogy ne derüljön ki..a kapcsolatotok vége mert ahogy elottem is mondtak ez későbbi terhessegeknel feketén fehéren szerepelni fog ugyanis orvosi beavatkozás. Tehat ha egyutt maradtok es tiz ev múlva akarsz gyereket akkor tiz ev múlva megtudja.. Megertem az érveidet de csak akkor tudod eltitkolni ha ma vagy holnap se szo se beszed veget vetsz a kapcsolatotoknak es ugy megy abortuszra hogy mar nincs koze a jövőben az eletedhez. Értem azt is hogy para.. Ha megtudja az abortuszt ki tudja hogy reagál ra lehet akkor majd o vet veget a kapcsolatotoknak. Eleg kicsi esélyt látok arra hogy a jovotok egyutt folytatódik de hidd el drukkolok hogy megertse az érveidet es hogy attol meg a jövőben lehet családja veled ha ugy alakul... Kivanom a legjobbakat es legy most bátor. Sok erőt kívánok neked.
2017. máj. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/118 anonim ***** válasza:
35%

Őszinte leszek. Az ilyen soha nem marad titokban, a barátod így vagy úgy, meg fogja tudni. Ha elmondod neki, és tényleg elveteted, szakítani fog veled. Ha nem mondod el, és kiderül, szakítani fog.


Szeretem a felelősségteljes gondolkodást, de a leírtak alapján te kissé túlparázod a dolgot. Tény, hogy nem ideálisak a körülmények, tanulnod és dolgoznod kellene, de meg lehet azt beszélni, hogy ha mégis rosszul alakulnak a dolgok köztetek, a párodnál maradhat a gyerek, ha ennyire vágyik rá.

2017. máj. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/118 A kérdező kommentje:

Utolsó, szerinted melyik anya mondana le önként a gyerekéről?!

Meg azért ne tegyünk úgy, mintha egy baba miatt nem kéne abbahagynom a tanulmányaimat. Igen, tudom, itt mindenki baba mellett végezte el az egyetemet, stb...

2017. máj. 30. 18:20
 26/118 anonim ***** válasza:
27%

Ez olyan gusztustalan. Minden vágya a baba, te meg elveteted? Csak mert nem kényelmes éppen neked? Ha nem tudnátok megtartani mert olyan rossz körülmények között éltek az még meg is érteném, de ez... Tök mindegy, ha nem mondod el akkor is rájön és elhagy, ha elmondod akkor meg csak előbb hagy el. Az ő gyereke is, tudod.

21N (egy éves kisfiú anyukája!)

2017. máj. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/118 A kérdező kommentje:
Ha azért elhagy, mert nem akarom feláldozni az életemet és a jövőmet, akkor jobb is, ha ez még most megtörténik, mert így később sem lenne értelme a kapcsolatunknak.
2017. máj. 30. 18:42
 28/118 anonim ***** válasza:
75%
Csak azért mert neked 20 évesen tök mindegy volt mire szülsz, mástól ne várd már el ugyan ezt.
2017. máj. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/118 anonim ***** válasza:
90%

En sem tartanam meg ebben a helyzetben. Fel ev kapcsolatra nem lehet alapozni, egyedulallokent meg a helyzeted kilatastalan.

Viszont ennek a kapcsolatnak kampo. Ha elmondod es elveteted kidib mint macskat...

Ha nem mondod el es egyutt maradtok ki fog derulni egyszer. Egy vagy ketto, vagy ot vagy tiz ev mulva. Es akkor is ki fog dobni csak akkor mar fajdalmasabb lesz.

Ebbol "jol" kijonni max hazugsaggal lehet, pl olyannal, hogy terhes vagyok de rendellenesseg miatt meg kell szakitani. Szemet dolog de mashogy szerintem nem lehet elintezni.

2017. máj. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/118 anonim ***** válasza:
64%

#26

Nem kötelessége egy pasi vágyait beteljesíteni. A saját vágyaiért felel.


Ennyit illene tudnod.

2017. máj. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!