Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ilyen esetben elmondanátok a...

Ilyen esetben elmondanátok a párotoknak, hogy abortuszra mentek?

Figyelt kérdés

A barátom kb. 8 éve akar gyereket, a volt feleségével éveken át próbálkoztak, eredménytelenül.

Köztünk még sosem jött szóba a babatéma, egyrészt, mert én fiatal vagyok még ehhez, plusz rendesen csak fél éve vagyunk még együtt.

Viszont tegnap megtudtam, hogy terhes vagyok és nem tudom, hogy megmondjam-e neki. Nem fogom megtartani, de tudom, hogy a barátomnak ez a legnagyobb vágya. Hiszen az anyagi dolgok nem jelentenek neki akadályt és mondta, hogy egy saját gyerekkel teljes lenne az élete... Ezzel mintha összetörném valamennyire a szívét, hogy közlöm, hogy lehetne, de miattam nem...


2017. máj. 30. 16:23
 61/118 anonim ***** válasza:
56%

mi lesz, ha x év múlva már közösen tervezitek a babát, és belekerül a kiskönyvedbe, hogy volt korábbi (megszakított) terhesség? Mert belekerül.

ez nem olyan dolog, amit titokban lehet tartani. El kell mondanod, neki és megadni neki azt az esélyt, hogy ennek tudatában értékelje újra a kapcsolatotokat.

megértem azt is, hogy te nem szeretnél gyereket és semmiképpen nem tartod meg, de akkor meg kell érteni az is, hogy ő esetleg nem akar olyan emberrel együtt maradni, aki elveteti a gyermekét, miközben tudja, hogy ez a legnagyobb vágya.


azt gondolom, ha az ember hosszú távra tervez egy kapcsolatban, akkor közös célok, közös vágyak kellenek. ez nincs meg. jelen pillanatban neked csak egy pasi, akivel majdcsak lesz valami...

2017. máj. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/118 anonim ***** válasza:
86%

#62

Írd be ide, hogy hány százalékban hatásos szerinted a tabletta?

Az óvszer?


Hm?


Szégyen.

2017. máj. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/118 anonim ***** válasza:
26%

2 választásod van:


1 Nem mondod el neki és a kapcsolatnak annyi, abba biztos lehetsz. Én sem pazarolnám az időm egy ilyen nőre....és persze ő sem fog a végtelenségig várni rád!


2 Elmondod neki és azt is hogy te nem akarod ezt a gyereket. 1000%, hogy vége a kapcsolatnak.


Akkor miért is vagy még mellette? Mit is akarsz te tőle pontosan?

2017. máj. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/118 anonim ***** válasza:
60%

#63, ez természetesen nem igaz.

1, korántsem biztos, hogy megtudná, ha nem mondja el. (emellett én is az őszinteség mellett állok)

2, Az, hogy fontos számára egy majdani gyerek, korántsem jelenti azt, hogy a párjánál is fontosabb lenne. (akinek igen, az valszeg egy 30-as nőt választott volna, például) A férfiak esetén az a jóval ritkább, hogy egy abortuszra rámenne a kapcsolata.

2017. máj. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/118 anonim ***** válasza:
17%

Ha nem vagy hajlandó feláldozni a daját boldogságod a pasid boldogságáért (amit nem is vár el senki!), te se várd el, hogy ő fel fogja áldozni a saját boldogságát érted.


Emellett az, hogy abortálod a gerekét, és szólsz e neki, egy erkölcsi kérdés. Ne óvd, ne hazudj neki. Add meg neki a döntés lehetőségét. Ha úgy gondolja, hogy a kapcsolatotok megéri, kitart melletted. Sőt, lélekben támogat, hiszen neked is egy nehéz döntés.


Te melyik szeretted hozzátartozójának halálát titkolnád el, csak azért, mert meg akarod óvni? Ne tegyél ilyen kegyetlenséget!

2017. máj. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/118 anonim ***** válasza:
11%

A hazugság az minden esetben kiderül, ha nem ma akkor holnapután.

Ez a kapcsolat mehet a kukába. Ha így ha úgy döntesz így is úgy is tönkremegy. Nem is értem, h miért vagytok még együtt, hiszen még az a nagy "szerelem" sem áll még fent. Az őszinteségről nem is beszélve.

Menny abortuszra aztán hagyd ezt a szerencsétlen palit. Van ennek elég baja. Nem is értem mit akart egy kamasz kis lánytól.

2017. máj. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/118 anonim ***** válasza:
59%
#66, hogy te nem érted, az egy dolog, és csak egyet mutat biztosan, hogy nem úgy gondolkodsz mint a Kérdező, de nem is úgy mint a párja. Mert ugye ők egymást választották, szabad akaratukból, az életkoruk és az ebből adódó dolgok ismeretében.
2017. máj. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/118 anonim ***** válasza:
89%
Nyugi, olyan nagyon nem vagyhat mar babara, ha 40 evesen egy diaklannyal kezdett...ez egeszen biztos.
2017. máj. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/118 anonim ***** válasza:
65%
Pontosan... valamiért nem a ketyegő biológiai órájú kora-harmincasokat kereste, holott egy legfőképp gyerekre vágyó késő-harmincas férfi elég könnyen találna ilyen párt.
2017. máj. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/118 p.szabina1223 ***** válasza:
22%

Mindenképpen elmondanám a helyedben, erről párodnak is tudnia kell!!!Ez az ő babája is, ráadásul ő szeretné is, mindenképpen le kell ülni és beszélni vele. Valószínűleg össze is fogod törni a szívét és az álmait :( Nem biztos, hogy a kapcsolatotok átvészeli ezt,de kívánom, hogy így legyen!

Mikor én megtudtam, hogy babát várok, rögtön tudattam az apukával, pedig hektikus a kapcsolatunk, hol együtt vagyunk, hol nem, de úgy voltam vele, a kettőnk gyermekéről van szó.

2017. máj. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!