Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ilyen esetben elmondanátok a...

Ilyen esetben elmondanátok a párotoknak, hogy abortuszra mentek?

Figyelt kérdés

A barátom kb. 8 éve akar gyereket, a volt feleségével éveken át próbálkoztak, eredménytelenül.

Köztünk még sosem jött szóba a babatéma, egyrészt, mert én fiatal vagyok még ehhez, plusz rendesen csak fél éve vagyunk még együtt.

Viszont tegnap megtudtam, hogy terhes vagyok és nem tudom, hogy megmondjam-e neki. Nem fogom megtartani, de tudom, hogy a barátomnak ez a legnagyobb vágya. Hiszen az anyagi dolgok nem jelentenek neki akadályt és mondta, hogy egy saját gyerekkel teljes lenne az élete... Ezzel mintha összetörném valamennyire a szívét, hogy közlöm, hogy lehetne, de miattam nem...


2017. máj. 30. 16:23
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/118 anonim ***** válasza:
35%

"Melyik anya mondana le önként a gyerekéről?" Hát például te, kedves kérdező. Te már anya vagy így is, akkor is, ha épp sejtcsomónak vagy nem kívánt, utált porontynak tartod a benned fejlődő magzatot. Szóval, te épp most önként lemondani készülsz a gyerekedről, sőt, még az életét is készülsz elvenni.

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy elmondod a palidnak, hogy mit tervezel, hogy ne vesztegesse már többet rád az idejét, nem te vagy az ő embere! Egyébként azt sem értem, hogy miért nem lehet egy kapcsolat elején tisztázni, hogyha becsúszn a baba, akkor mi legyen. Ebben való konszenzus nélkül nem érdemes működtetni egy kapcsolatot, főleg akkor nem, ha ennyire távol állnak a véleményeitek. Mégis, mi a francért vagytok együtt?

Azon is elgondolkodhatnál, hogy a benned fejlődő gyermek édesapja vállalná azt is, hogy egyedül, nélküled felnevelné őt. Esetleg annyi áldozatot megtehetnél érte, hogy megszülöd neki. Ja, nem, a kényelmed fontosabb...

2017. máj. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/118 A kérdező kommentje:

Azért ne keverjük össze egy pár hetes embrió esetében az abortuszt és azt, hogy valaki évekig neveli a gyerekét, majd az apjához költözteti...

Nem akarok gyereket még, ebbe az is beletartozik, hogy a terhességet sem fogom végigszenvedni és a szülést sem.Ezt nagyon nehéz felfogni?

2017. máj. 30. 19:08
 33/118 Theressita ***** válasza:
29%

Szia!

Mivel a párod gyermeke is, mindenképpen szólnod kell róla. Úgy a tisztességes, hogy ő is hozzászólhasson. Hazugságban élni egy párkapcsolatban pedig lehetetlen hosszú távon.


Kérlek, fogadj meg egy tanácsot, csak azután mondd ki a véglegest, miután láttad az ultrahangképet és hallottad a pici szívverését. Az én édesanyám is olyan határozott volt, mint te, el akart vetetni- ráadásul sokkal rosszabb körülmények közt - őt mindenki támogatta, hogy elvetessen. A dokival már le is volt minden beszélve, de véletlenül meglátta az UH-t. Azt mesélte, hogy őrülten vert a szívem és nagyon élni akartam :-) Akkor tudatosult csak benne, hogy én már élek, és nem olthatja ki csak úgy az életem. Jó élni :-) Ezt a lépést (UH) ne hagyd ki, hogy tisztábban láthasd a dolgokat! A legjobbakat kívánom nektek!

2017. máj. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/118 anonim ***** válasza:
59%

#31

Nem mindenki olyan semmiség a szülés, hogy csak úgy kihordjon és megszüljön egy gyereket a "pasinak".


NEM anya a kérdező. A magzat függő jogi helyzetben van, de nem kívánja tőled senki, hogy megértsd ennek bonyolultságát.

2017. máj. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/118 anonim ***** válasza:
75%

#33

MINDEN magzat szíve gyorsan ver, ez a NORMÁLIS. Nem azért mert élni akar ... hülyeség.


Aki nem akar szülni, az minek ultrahangozzon?! Komolyan, annyi eszetek sincs, hogy képesek legyetek ÉRTELMEZNI, hogy a kérdező NEM. AKAR. SZÜLNI.


ELDÖNTÖTTE.

2017. máj. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/118 anonim ***** válasza:
23%
Tovabbra sem valaszoltal, miert nem vedekeztek? Egyetemistanak sincs ennyi agya?!
2017. máj. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/118 anonim ***** válasza:
69%
Az egy dolog, hogy elveteted. De ez nem kapcsolat, ha ilyen dolgokat nem beszélsz meg a pároddal. Mondd el neki, mondd el a döntésed, aztán vagy elhagy, vagy nem. Később kiderülne úgyis, minden papirodon rajta lesz az esetleges későbbi terhességednél is, akár abból is rájöhet, ha előbb nem buksz le.
2017. máj. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/118 A kérdező kommentje:

Védekeztünk. De persze hiába írom le, úgyis jön a szöveg, hogy akkor nem lennék terhes.

Erről felesleges most beszélni, ettől a terhesség nem szűnik meg.

2017. máj. 30. 19:15
 39/118 anonim ***** válasza:
63%

Azt hiszem szovegertesbol van problematok.

NEM AKAR GYEREKET! SE SZULNI, SE NEVELNI! Hat nem lehet megerteni. O nem anya az pedig benne meg nem gyerek.

2017. máj. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/118 anonim ***** válasza:
60%
Szuljel te a pasinak 21-es, hozd meg az aldozatot egy masik emberert...
2017. máj. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!