Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Egy anya megértheti, elfogadha...

Egy anya megértheti, elfogadhatja ezt? Vagy inkább ne mondjam meg neki?

Figyelt kérdés

Terhes vagyok, de abortuszra megyek.

Anyukámmal mindig nagyon jó volt a kapcsolatom, sosem voltak vitáink, veszekedéseink, mindig is támogatott, mellettem volt. Igazából nincs olyan, amiről ne tudna, ezért sem tudom, mit csináljak... Szeretném beavatni, elmondani neki, viszont ők a nevelőapámmal 3 évig próbálkoztak, hogy legyen egy közös gyerekük, de nem jött össze. Nem lett ettől egyikük sem lelki beteg, vagy ilyesmi, de azért gondolom csak kudarc nekik...


Ezért félek, hogy talán nem fogadná jól, ha elmondanám neki ezt az egészet.


2017. jún. 19. 12:05
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/75 anonim ***** válasza:
62%
Nem, nem kell neki elmondani. Semmi köze hozzá, ez a te magánügyed. Egyedül rád és a partneredre tartozik. Más kérdés, ha kiskorú vagy, de nekem a kerdesedbol nem ez jön le
2017. jún. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/75 anonim ***** válasza:
33%
Felelősség vállalása = gyerek felnevelése. Szerintem.
2017. jún. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/75 A kérdező kommentje:
Mert baromi jó lenne ám annak a gyereknek, ha egy egyedülálló anya nevelné, aki még egyetemre jár amúgy... Miért kell mindig okoskodni?
2017. jún. 19. 12:52
 14/75 anonim ***** válasza:
80%

Neked kell tudnod, milyen beállítottságú a témával kapcsolatban.


Én azt mondom, jó, ha valakivel meg tudod ezt beszélni, mert lelkileg megterhelő. De ez ne feltétlen az anyukád legyen. Hanem egy olyan személy, aki lelkileg közel van, és támogatni-segíteni fog, nem pedig ostorozni, meg bűntudatot kelteni...

2017. jún. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/75 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező (#15) ne foglalkozz az okoskodókkal, ez a te és a párod döntése, és ennyi. Szerintem tök fölösleges anyukádat beavatni a dologba, de mondjuk te ismered, te tudod, hogy segítségedre lesz-e, vagy inkább nehezíteni fogja a helyzetedet.

És de, az abortusz is a felelősség vállalása természetesen...

2017. jún. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/75 anonim ***** válasza:
65%

12!


Felelősség vállalás = abortusz a nem kívánt terhesség eseten

2017. jún. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/75 anonim ***** válasza:
34%

Én beavatnám, pedig már felnőttebb vagyok, mint te.

Ha olyan jó a viszony... Persze, véleménye neki is lenne, de neked is kell majd valaki, aki melletted áll, és nem lehet az a párod minden percben. A magyar rendszer baromi kegyetlen ilyen szempontból.

2017. jún. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/75 anonim ***** válasza:
69%

Ne bántsátok már. Egész nap azt figyelitek, hogy ki ír ebben a témában és gyorsan rárepültök???? Annyira gonosz dolog ez. Ha legalább kedvesen megértően mondanátok el a véleményeteket, de nem, úgy ordítotok, hogy meg sem fordul a fejetekben, hogy másnak lehet más a véleménye, hozzáállása.


Figyelj. Tény, hogy ha Ők nagyon szerettek volna babát, de nem sikerült, Te pedig ilyen helyzetbe kerültél, akkor okozhat ez bennük rossz érzést. Viszont. Ha intelligens emberek, akkor meg fogják érteni és a Te oldaladat fogják nézni, nem a magukét. Ha eldöntötted, hogy az életedbe még nem jött el az ideje a babának és erre átgondolt magyarázatod van, akkor könnyebb lesz velük is megértetni, minthogy: "nem tartod meg a babát mert csak."


Ha védekezés mellett foganna meg nálunk a baba, de az életünk nem tudná biztosítani a nevelését, a környezetet, bármit, akkor én is így döntenék. És ettől nem vagyok rossz ember. Le leszek pontozva a dobálózó emberek miatt, de nem érdekel.

2017. jún. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/75 anonim ***** válasza:
27%
Az unokája van benned, joga van tudni, hogy a halálát akarod. És ne gyere azzal, hogy csak sejtcsomó, mert te is ilyen apró voltál anyádban. Nézegess abortuszos képeket, utána mond, hogy sejtcsomó. A szíve is dobog már, vérkeringése is van, a dns-e is egyedi, kizárólag az övé, másé sosem lesz olyan, amilyen...
2017. jún. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/75 anonim ***** válasza:
57%
#21, a Kérdezőnek tök felesleges bármivel "jönnie", ugyanis övé a döntés, és ez ennyi. Nem tartozik magyarázattal, indoklással senkinek se.
2017. jún. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!