Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Egy anya megértheti, elfogadha...

Egy anya megértheti, elfogadhatja ezt? Vagy inkább ne mondjam meg neki?

Figyelt kérdés

Terhes vagyok, de abortuszra megyek.

Anyukámmal mindig nagyon jó volt a kapcsolatom, sosem voltak vitáink, veszekedéseink, mindig is támogatott, mellettem volt. Igazából nincs olyan, amiről ne tudna, ezért sem tudom, mit csináljak... Szeretném beavatni, elmondani neki, viszont ők a nevelőapámmal 3 évig próbálkoztak, hogy legyen egy közös gyerekük, de nem jött össze. Nem lett ettől egyikük sem lelki beteg, vagy ilyesmi, de azért gondolom csak kudarc nekik...


Ezért félek, hogy talán nem fogadná jól, ha elmondanám neki ezt az egészet.


2017. jún. 19. 12:05
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 anonim ***** válasza:
32%

Az én baratnőm 20 évesen lett terhes. Mindenki abortuszt javasolt, én és az édesanyja volt egyedül, aki kérte, gondolja át még egyszer. A korházban, mielőtt befeküdt volna a műtőbe, gondolta meg magát egy hirtelen és ösztönösen. Sarkon fordult és elment. A párja otthagyta őket. Az édesanyja és mi, néhány barátja állt mellette. 3 évig nevelte a kisfiát az anyukája segítségével, amíg végzett az egyetemen. Lelkileg persze nem lehetett könnyű neki, mert csak nem olyan, mintha a párod van melletted. Mi barátok, próbáltuk sokszor kirángatni a letargiából. Amint dolgozni kezdett lett egy nagyon kedves, új párja, aki sajátjaként neveli a kisfiát is és azóta már lett 2 közös gyerekük is. Mai napig azt mondja, élete legjobb döntését hozta meg ott a váróban a nagyfia mellett! És utólag nagyon büszke magára, hogy vállalta ezt a nehéz időszakot.

Azt hiszem EZ a felelősségvállalás.

Te már mindenképpen anya leszel. Az a kérdés, hogy egy élő, vagy egy halott gyerek anyja e...

Amúgy tudtad, hogy egyetemistaként is jogosult vagy pénzbeli juttatásokra állam bácsitól a gyermeked után? Érdeklődj nyugodtan utána!

Ja, és hogy a kérdésre is válaszoljak, elmondanám anyukámnak, mert bízik bennem és mert szeretem, és tartom olyan fontos embernek, hogy tudja. És a véleményét is nagyra értékelem.

Jó egészséget kívánok Nektek!

2017. jún. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/75 anonim ***** válasza:
62%

"Te már mindenképpen anya leszel. Az a kérdés, hogy egy élő, vagy egy halott gyerek anyja e... " - nem unjátok még a lelkiismereti terrorizmust? Szeremcsére aki normálisabban gondolkodik, az nem fogja " halott gyerek anyjának" érezni magát egy művi abortusz után, ha a fejetek tetejére álltok se... VAN döntése, hiába állítjátok az ellenkezőjét.

Kérdező, ne foglalkozz a manipulátorokkal, akik még büszkék is rá, hogy egy nőt a párja ellen lázítottak.

2017. jún. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/75 anonim ***** válasza:
76%

Büszke lehetsz nagyon magadra 64%-os, hogy te magasról tennél a lányod akaratára és képtelen lennél tiszteletben tartani a döntését, ellenben nekiállnal őt lelkileg zsarolni és manipulálni a sok szennyel, ja meg a kedvenc szövegetekkel, hogy anno én is megtartottalak téged, ezért neked is kutya kötelességed megtartani, ha akarod, ha nem. Bravó, ez aztán szép kis felfogás, hogy feltételekhez kötitek a szeretetet és csak akkor vagytok hajlandóak elfogadni a tulajdon gyereketeket, ha az úgy táncol, ahogy ti fütyültök és a ti értékrendetek szerint él. Ilyen csőlátású anyára mondjuk én se lennék kiváncsi és eszem agaba nem jutna neki megmondani, hogy abortuszra megyek. Még mindig semmi köze hozza ugye.

Az az embrió pedig NEM ember, csak az lehetNE! Aki szerint meg az a fejletlen sejtcsomó egyenértékű egy már megszületett, érző és saját akarattal rendelkező emberrel, annak az emeleten valami nagyon nincs rendben.

2017. jún. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/75 anonim ***** válasza:
72%

Persze most lenne a legegyszerűbb nulla anyagi háttérrel, stabil kapcsolat nélkül, szülő nyakára szülni vagy épp a nyomorba.. Tényleg mennyire f*asza ötlet, én sem értem a kérdező miért ijedt meg... Jézusom, ha a hülyeség fájna.....Sokan ordítananak már.

Melyik része nem érthető annak, h a kérdező NEM AKAR GYEREKET?? Mit nem lehet ezen felfogni, de tényleg?Hihetetlen.

Egy gyereket akkor kell vállalni, ha van hozza megfelelő anyagi háttér, önálló egzisztencia, ami jelen esetben nem adott, stabil párkapcsolat, ahol apuka nem lép le pl a hír hallatán, ez sem adott a kérdezőnel stb stb.

De persze nagy karrier a semmire gyereket szülni... Ennyire felfoghatatlan, h valaki alapból nem akar gyereket?! Pláne nem a tanulmányai közepén? És hogy védekezett is??

2017. jún. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/75 anonim ***** válasza:
65%
#57, ennél már csak az nyomorúságosabb, ha nem élhetjük az életünket a saját szándékunk szerint.
2017. jún. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/75 anonim ***** válasza:
70%
Senkit nem hatnak meg ezek a szedett-vedett, idiota idézetek! Hogy a jó fenebe jon ide Teréz anya??? És Jack Nickolson?! Sokkal inkább az a nyomorúságos, hogy a magadfajta fanatikusok érzelmi manipulálással és lelki terrorral akartok hatni masokra és akarjatok rászedni mindenáron h úgy élje az életét, ahogy az neki nem jó és nem felel meg. Szánalmas.
2017. jún. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/75 anonim ***** válasza:
57%
Ezek a kampányolók legalább elolvasnák előzőleg a kiírt kérdést és a Kérdező válaszait...
2017. jún. 20. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/75 anonim ***** válasza:
50%
Kérdező szerintem azt is vedd fontolóra mielött eldöntöd, hogy beszélsz e anyukáddal hogy te mennyire tudsz majd később beszélgetni vele ha eltitkolnad.. Hogy részedről nem e vetne árnyékot a kapcsolatotokra egy ilyen titok. Ha ugy érzed ha nem is azonnal de később onfeledtebb lehet a kapcsolatotok anyukáddal akkor ülj le es beszélj vele. Hallgasd végig amit mond es ne reagálj azonnal elutasítoan a szavaira. Ha alszik ra egyet Közelebb kerultok egymás véleményéhez meg akkor is ha o első körben megtartana a helyedben. A masik ami nalam a nagy dilemmakon segit atlendulni hogy megnézem jövőbeli távlatból visszatekintve a mostani lehetőségeket es azok hatását... Ez a te esetedben a következő. Elmondod neki -vagy elfogadja- vagy éket üt a kapcsolatotokba- itt a két jovobeni hatás hogy igazan jo a kapcsolatotok vagy felszinesse válik.. A masik lehetoseg nem mondod el itt a jövőbeni hatás jo kapcsolat anyukáddal amennyiben te félre tudod tenni ezt a titkot.. Vagy szinten sivarabb lesz a kapcsolatotok mert te nem tudod megemészteni hogy titkod van... Ez utobbi igen csak nehez lelki teher lehet neked. Hosszu tavon talan jobb döntés elmondani neki. Mert a kapcsolatotok igy is ramehet es Úgyis ..vizsgalgasd több szemszögből a kérdést melyik utat bannad meg a jövőben melyik lenne könnyebb- nehezebb. Kitartás es minden jót kívánok.
2017. jún. 20. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/75 anonim ***** válasza:
33%

Nem ismerem az édesanyádat, de a kérdésben benne van a válaszod is. Nem véletlenül írsz ide. Te ismered őt és tudod,hogy mennyire fáj majd neki! Ettől védeni szeretnéd, de az abortusz több, mint az, amikor kicsi gyermekként kiöntötted a tejet az asztalra, és az szétfolyt a padlóra is, meg a tányérok alá. A gyermekedre mondasz nemet. Én felnőttként éltem azt meg, hogy kiderült édesanyámnak volt abortusza. Bennem olyan érzéseket keltett, mintha iszonyú nagy teher lennék a számára. Utánam volt abortusza! Vagyis mintha én nem örömet hoztam volna az életébe. Ez nagyon fájt, pedig tudom, hogy nagyon szeret édesanyám. Mégis... Felnőttként, édesanyaként én nem érzem tehernek és nyomornak egy gyermek megszületését. A pici ott a testedben él, de a szívedben még nincs neki hely. Ez a te dolgod, ha úgy nézzük, de az ő oldaláról... Anyukád oldaláról pedig ha elmondod, ha nem, már elromlott a dolog. Nincs rendben valami köztetek, mert összhang már nincs, ha egy ilyen kérdésben nem mersz hozzá fordulni.

Mégis az édesanyád, nem fér bele egyikőtök részéről sem ilyen titok. Én beszélnék vele, és nem utólag.

2017. jún. 20. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/75 anonim ***** válasza:
76%

Az en anyukamnak nem felnek neki elmondani, mert gondol annyira felelossegteljesnek, hogy tudja nem hiaba vetetnem el a magzatot. A te eseted kicsit mas, de te vagy a gyermeke(es itt szo sincs unokarol meg...) teged kell elorebb helyeznie, nem pedig a sajat multbeli dolgait vagy epp erkolcsi nezeteit. Ha nem igy tesz, mint anya megbukott. De te egy pillanatig se erezd magad rosszul, hidd el szerintem sokan masok se vallalnek egyetemistakent. Neked tanulnod kell es megalapoznod az eleted es ha eljon az ido majd vallalsz gyereket megfelelo anyagi es lelki hatterrel.


A sok karogoval meg ne foglalkozz, soha nem tudjak a kerdezot megerteni, az meg egyenesen pofatlansag, ahogy privatban zaklatnak.

Senki nem tenyeszkanca, szerencsere.

2017. jún. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!