Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Egy anya megértheti, elfogadha...

Egy anya megértheti, elfogadhatja ezt? Vagy inkább ne mondjam meg neki?

Figyelt kérdés

Terhes vagyok, de abortuszra megyek.

Anyukámmal mindig nagyon jó volt a kapcsolatom, sosem voltak vitáink, veszekedéseink, mindig is támogatott, mellettem volt. Igazából nincs olyan, amiről ne tudna, ezért sem tudom, mit csináljak... Szeretném beavatni, elmondani neki, viszont ők a nevelőapámmal 3 évig próbálkoztak, hogy legyen egy közös gyerekük, de nem jött össze. Nem lett ettől egyikük sem lelki beteg, vagy ilyesmi, de azért gondolom csak kudarc nekik...


Ezért félek, hogy talán nem fogadná jól, ha elmondanám neki ezt az egészet.


2017. jún. 19. 12:05
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 anonim ***** válasza:
79%
Nem a kérdésére válaszoltok, csak bántjátok.
2017. jún. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/75 A kérdező kommentje:
Ráadásul teljesen értelmetlenül, hiszen gondolhatják, hogy nem idegenek válaszai miatt fogom majd hirtelen akarni ezt a babát...
2017. jún. 19. 13:31
 23/75 anonim ***** válasza:
71%
Jajj kérdező nem az a lényeg. Szarnak ők rád is meg a gyerekre is. Csak az erkölcsi felsőbbrendűségük, folyamatos kinyilatkoztatása a fontos. Gondolom ettől jobban alszanak.
2017. jún. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/75 anonim ***** válasza:
67%

Ezzel úgy vagyok, hogy az ő élete, az ő döntése. Ha az én lányom kerülne ilyen helyzetbe (még nem aktuális), akkor neki kell döntenie. Minden esetben támogatnám. Akkor is, ha elveteti, mert mégis csak az ő életéről van szó, és akkor is, ha megtartja, mert mégis csak az én unokám.

Kicsit mind a két esetben örülnék is, szomorú is lennék, elvégre nem így tervezte a dolgot.

De ha kiderül, hogy nem védekezett, és úgy esett teherbe, akkor a fejét letépem.

2017. jún. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/75 anonim ***** válasza:
70%

Ez KIZÁRÓLAG a te és a párod döntése, de ugye a végső szó nyilván a tiéd! Szóval senkinek nem tartozol beszámolni valóval. Te ismered anyukádat, ha jó a viszonyotok és szerinted ezt is meg tudod beszélni vele, akkor mond el, ha nem, akkor meg ne. Felnőtt ember vagy, megvan a saját életed, amiben te hozod a döntéseket. Ha valaki alapból abortuszellenes, akkor nyilván neheztelni fog és nehezebben viseli el, ha a lánya abra megy, de a szülőknek SEMMI köze és beleszólása nincs abba, hogy a lányuk megszüli azt a magzatot vagy sem! És ha ilyen miatt (mert a lánya más értékrendet vall és nem egyezik a véleményük) kevésbé fogja szeretni a tulajdon lányát, az meg nézzen mélyen magába szerintem... Nem szabadna feltételekhez kötni a szeretetet! Ha azt csinálod, amit én is tennék, úgy ahogy én is tenném, akkor szeretlek-imádlak, ha nem, akkor meg bevágom a sértődöttet.

Tudom, hogy pl én anyum mellettem lenne MINDIG, tehát ha abra mennék is és nem szólogatna be és nem szeretne kevésbé, de nem feltétlen mondanám el neki, mert ez az ÉN életem, nem kell minden részletéről tudjon.


#21-es te meg inkább kezeltesd magad vagy esetleg tanulj meg a kérdésre NORMÁLISAN és bunkózás nélkül válaszolni!!

Mi a jó fenéért lenne joga tudni róla???! Nem, egyáltalán NINCS joga tudnia róla, csak ha a lánya is úgy gondolja és elmondja neki. Pont. Ennyi erővel hívja fel akkor is az anyját, mikor a párja pl nem beleélvez, hanem a hasára?? Hisz azokból a spermácskákból is születhetett volna unoka, ha nem csúnya, roppant gonosz módon a hasára v pl zsepibe élvez a barátja.. Ne beszéljetek már baromságokat!

És de, az a pár hetes embrió még csak egy sejtcsomó, ami fájdalmat sem érez! Szüld már meg 8-9 hetesen, amikor elvégeznék az abot, szerinted életben maradna akár 5 percre is? Teljesen fejletlen, cseresznye nagyságú sejtek halmaza, ami önmagában létezni képtelen.

2017. jún. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/75 anonim ***** válasza:
23%
Nem az abortusz nem felelősségvállalás hanem megfutamodás, a leggyávább tett amit tehetsz. Nem a gyerek akart megfoganni, neked kellett volna tenni arról, normális védekezéssel hogy ne legyél terhes, nem kapartatni rohanni mert az a legkönnyebb.
2017. jún. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/75 anonim ***** válasza:
67%
"Nem az abortusz nem felelősségvállalás hanem megfutamodás, a leggyávább tett amit tehetsz." - szerinted. Akkor te éled eszerint a saját életedet, és ennyi.
2017. jún. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/75 anonim ***** válasza:
24%
Tényleg ez a legnagyobb dilemma ebben, hogy elmondd-e valakinek? Ha annyira természetes dolog, akkor miért merül fel benned, hogy fájdalmat okoznál az elmondásával?
2017. jún. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/75 anonim ***** válasza:
68%
De, az abortusz is felelősségvállalás, attól még hogy ti megrögzött fanatikusok vagytok, akiknek mindennél és mindenkinél fontosabb egy pár hetes sejtkupac, az egyéni szoc.problémátok. Ti nyugodtan potyogtassátok a kölyköket, mindet ahánnyal csak teherbe estek, de fel kéne fogni, hogy ha valaki terhes, akkor rohadtul nem csak a szülés van, mint egyetlen opció és felelősségvállalás, hanem ott van az abortusz is! És hál istennek igen is joga van dönteni a saját élete és teste felett a nőnek, még akkor is, ha fejen álltok.
2017. jún. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/75 anonim ***** válasza:
34%

Mégiscsak az anya élete? Ezért lehet abortuszra menni? Igen, az anya élete is. De a babáé is. Nemcsak lenne az ő élete, hanem már az.

Le lehet pontozni, fel lehet háborodni. Feministának tartom magam. De annak is tudatában vagyok, hogy megszülettem. És mint látom, itt mindenkit engedtek megszületni az ab-ot (is) támogató hozzászólók közül. Én hálás vagyok, hogy az anyám az életemet választotta, nem a halálomat. Ha nem akart volna is felnevelni, örökbefogadás, gyerekotthon... A halálnál minden jobb.

2017. jún. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!