Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Nem lehetne ezt leállítani?...

Nem lehetne ezt leállítani? Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm tagja egy facebookos életvédő csoportnak. Büszkén mesélte, hogy rövid idő alatt rengeteg babát mentettek. Én sem vagyok abortuszpárti, de vele nem értek egyet. Itt győzködik az összes kismamát aki nem akarja megtartani a babáját. Még azokat is, akik nem is bizonytalanok, már döntöttek az abortusz mellett. Vallásos érzelmileg zsarolós szövegekkel zaklatják őket. Állítólag valamelyiket már a Gyakori Kérdések is tiltotta zaklatás miatt. Benne van a szabályzatban, hogy a kérdésre kell válaszolni. És nem pedig mikor abortusz kategóriában kérdez valaki, szülésre biztatni.

Azon akadtam ki legjobban, hogy számolják a megmentett gyerekeket, és úgy örülnek, mintha minden a legnagyobb rendben lenne. Közben aki elgondolkodik rajta, hogy elveteti a babát, annak biztos nem a legjobbak a körülményei. Állítólag egy hajléktalan értelmi fogyatékos nőt is szülésre biztattak, akinek már 3 gyereke van mind más szülőnél.

Mióta az ismerősöm erről beszélt, direkt figyeltem a kategóriát, és sok abortuszos kérdésnél láttam az életvédőket. Mindig ugyanazt a sablonos dumát nyomják, hogy "biztos szép még a kisbabád, az anyukája orrát örökölte, te meg megölnéd." Valami ilyesmit olvastam nemrég. Az ismerősömnek hiába mondtam, hogy vadidegenek életébe beleszólni és megmondani mit tegyenek érzelmi zsarolósan nem szép dolog. De ő szinte missziónak tekinti ezt. Nem lehetne jobb belátásra terelni őket? Vagy ki kéne zárni őket a gyakoriból, hogy ne zaklassanak másokat. Mindenesetre azt itt leírom, hogy ha valaki bizonytalan, ne higgye el ezeknek a dumáját. Úgy írnak itt mintha velük is megtörtént volna, közben nem erről van szó, csak agyukra ment a vallás. És mindenkinek leírják ugyanazt, mintha megtapasztalták volna az abortusz utáni depressziót, közben életvédők. Azt, hogy életvédők, persze sosem írják oda. Így úgy tűnik mintha tapasztalatból beszélnének, nem a missziójukat akarnák teljesíteni.

Ti mit gondoltok róluk? Köszönöm előre is a válaszokat!



#abortusz #életvédők
2018. máj. 31. 18:55
 91/135 anonim ***** válasza:
22%
Így igaz, az analóg helyzet szabályozása is ezt teszi lehetővé. Ez magyarra lefordítva, a te definícióddal élve, veled egyetértve azt jelenti, hogy az abortuszban az adott nő vagy pár a feleslegesnek ítélt szaporulatát, aki egy teljesen új genetikai állományú EMBER, ahogy te is vallod ezt, fosztja meg orvosi segítséggel, pénzért az életétől. Csak hogy kimondassék! Nem méhtartalmat ürít ki, nem sejtcsomót vetet el, nem rákos daganatot távolíttat el, hanem egy embert foszt meg az életétől.
2018. jún. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/135 anonim ***** válasza:
69%

" Ti, akik vallásos fundamentalizmussal vádoltok bennünket, összesz.játok magatokat, ha tudományos tényekkel találjátok szembe magatokat. Ismétlem: ti és nem mi. " - legfeljebb álmodban, ugye:)

"Az, hogy miért és mennyire gyűlölitek az emberi élet gyökereit, első időszakát, nyilván megokolható valamivel, " - dehogy gyűlöljük, döntést hozunk róla, a számunkra megfelelőt. Ezt jelenti a "pro-choice", nem gyűlöletet, hanem ragaszkodást a döntés jogához.

54/F (az előző is)

2018. jún. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/135 anonim ***** válasza:
61%

"n az adott nő vagy pár a feleslegesnek ítélt szaporulatát, aki egy teljesen új genetikai állományú EMBER, ahogy te is vallod ezt, fosztja meg orvosi segítséggel, pénzért az életétől. Csak hogy kimondassék! Nem méhtartalmat ürít ki" - De. Pont méhtartalmat ürít ki. Cáfold meg, ha gondolod... a továbbiakban nem "aki", hanem "ami" - ugyanis nem személy - az orvosi segítség kockázat-csökkentő tényező, de végső soron mellőzhető is elvben, azt, hogy pénzért, nos azt én se helyeslem... OEP-finanszírozottnak kellene lenni, akár Angliában.

Kielégítő a válaszom?

54/F

2018. jún. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/135 anonim ***** válasza:
24%
Ugyan már, kérlek! Az imént, amikor vegytiszta biológiai érvek hangzottak el, a 44-es "hölgy" azzal kontrázott, hogy a magzat minek TEKINTHETŐ. Szerinte. Mind a 44 évével. Meg jött a h.lye epreivel. Aztán elkezdett személyeskedni... Ennyit erről. De én vagyok vallási fanatikus. Aki meg materialista, az tények helyett tekintget... Jó,mi? Nekem itt a vége.
2018. jún. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/135 anonim ***** válasza:
23%
Maradjunk annyiban, hogy közös nevezőre jutottunk abban, hogy az abortusz célja egy ember eltávolítása az anyaméhből, amibe az adott ember belehal. Vitában visszalépni balgaság, te se tedd. Mentem tényleg.
2018. jún. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/135 anonim ***** válasza:
69%
Nem lépdesés kérdése, pontatlanul fogalmaztál, a valóság magyarul mondjuk: " az abortusz célja egy emberi embrió/magzat eltávolítása az anyaméhből, amibe az adott emberi embrió/magzat elhal."
2018. jún. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/135 anonim ***** válasza:
74%

" Épeszű kertész pedig egyébként sem dobja tűzre a kacsokat, hanem dugványkényt kezelve szaporítja általa a haszonnövényei állományát, ugye?"

Ezek szerint nem láttál még kertészetet.

A kertész annyit szaporít a növényeiből, amennyire szüksége van. És ha nincs rá szükség, akkor az összes kacsot levagdossa, hogy ne szívja el a növénytől az energiát. Csak mondom. :D

2018. jún. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/135 anonim ***** válasza:
73%

"Ti, akik vallásos fundamentalizmussal vádoltok bennünket, összesz.játok magatokat, ha tudományos tényekkel találjátok szembe magatokat."

Hopp, kifogytak az érveitek, amikor minden "ütősen tudományosnak gondolt" érvetekre itt a szabatos, tudományos válasz?

Amikor azt hiszitek, hogy tudtok valamit, csak kár, hogy nem értitek?

Egyre biztosabb vagyok benne, hogy a hozzátok hasonlóak elvakult hite abból ered, hogy valódi tudás helyett innen-onnan csipegetett félig-meddig igaz/nem igaz morzsácskákból, az összefüggések ismerete és a háttér ismerete nélkül az agyacskátok összetákol VALAMIT...

Igen, az istenhitek is így jöttek létre.

2018. jún. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/135 anonim ***** válasza:
60%

" aki egy teljesen új genetikai állományú EMBER, ahogy te is vallod ezt, fosztja meg orvosi segítséggel, pénzért az életétől"

Mint írtam, hiába új a genetikai állománya, aktuálisan a nő testének részeként egy károsító PARAZITA.

(bocs lemaradt, kicsit még korán van ma reggel: 44N)

2018. jún. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/135 anonim ***** válasza:
61%

Hmmm... OFF: végigolvasva a vitát eljutottam arra a pontra, hogy nem csak egy pár hetes embrió eltávolítása után nem éreznék lelkiismerefurdalást, de az itt megnyilatkozó fundamentalista "életvők" esetében is.

Aki ennyire képtelen a leírtakat értelmezni - az bizony maximum fizikailag tekinthető ember minőségűnek.

És aki a másik testében való parazitamegtartást erőszakolja, az kártékony.

Nem kicsit. Nagyon.

44N

2018. jún. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!