Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Nem lehetne ezt leállítani?...

Nem lehetne ezt leállítani? Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm tagja egy facebookos életvédő csoportnak. Büszkén mesélte, hogy rövid idő alatt rengeteg babát mentettek. Én sem vagyok abortuszpárti, de vele nem értek egyet. Itt győzködik az összes kismamát aki nem akarja megtartani a babáját. Még azokat is, akik nem is bizonytalanok, már döntöttek az abortusz mellett. Vallásos érzelmileg zsarolós szövegekkel zaklatják őket. Állítólag valamelyiket már a Gyakori Kérdések is tiltotta zaklatás miatt. Benne van a szabályzatban, hogy a kérdésre kell válaszolni. És nem pedig mikor abortusz kategóriában kérdez valaki, szülésre biztatni.

Azon akadtam ki legjobban, hogy számolják a megmentett gyerekeket, és úgy örülnek, mintha minden a legnagyobb rendben lenne. Közben aki elgondolkodik rajta, hogy elveteti a babát, annak biztos nem a legjobbak a körülményei. Állítólag egy hajléktalan értelmi fogyatékos nőt is szülésre biztattak, akinek már 3 gyereke van mind más szülőnél.

Mióta az ismerősöm erről beszélt, direkt figyeltem a kategóriát, és sok abortuszos kérdésnél láttam az életvédőket. Mindig ugyanazt a sablonos dumát nyomják, hogy "biztos szép még a kisbabád, az anyukája orrát örökölte, te meg megölnéd." Valami ilyesmit olvastam nemrég. Az ismerősömnek hiába mondtam, hogy vadidegenek életébe beleszólni és megmondani mit tegyenek érzelmi zsarolósan nem szép dolog. De ő szinte missziónak tekinti ezt. Nem lehetne jobb belátásra terelni őket? Vagy ki kéne zárni őket a gyakoriból, hogy ne zaklassanak másokat. Mindenesetre azt itt leírom, hogy ha valaki bizonytalan, ne higgye el ezeknek a dumáját. Úgy írnak itt mintha velük is megtörtént volna, közben nem erről van szó, csak agyukra ment a vallás. És mindenkinek leírják ugyanazt, mintha megtapasztalták volna az abortusz utáni depressziót, közben életvédők. Azt, hogy életvédők, persze sosem írják oda. Így úgy tűnik mintha tapasztalatból beszélnének, nem a missziójukat akarnák teljesíteni.

Ti mit gondoltok róluk? Köszönöm előre is a válaszokat!



#abortusz #életvédők
2018. máj. 31. 18:55
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
 131/135 anonim ***** válasza:
58%

#130 Ebben tökéletesen egyet értünk... tudod az a baj, hogy még felelősségre sem tudom vonni semmilyen módon azokat, akik az ő fülébe bégették anno, hogy "addörökbeeeee", mert ugye az un. "magzatvédőknek" gyakran nem tulajdonsága felelősséget vállalni a tanácsaikért...

(igaz, mostanra már valszeg ki is haltak...)

(54/F)

2018. jún. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/135 anonim ***** válasza:
14%

Nem olvastam végig a válaszokat, onnantól, hogy megint megjelent ez a fura, 50-es fószer, feladtam, mert tőle már engem is kiráz a hideg, úgyhogy közvetlenül a kérdésre reagálok. Azért az már nagyon kemény, amikor valaki az "életvédő" kifejezést képes szitokszóként használni. Mi lehetne nemesebb cél annál, mint hogy védjük az életet? Én magam nagyon büszke vagyok rá, hogy "életvédő" vagyok, és az ilyen kérdések erősítenek abban a meggyőződésben, hogy nagyon nagy szükség van ránk. A kérdésből kb. ki is derül, hogy mi hajtja az abortuszt ellenzőket: életeket akarunk menteni. Ez azért szerintem egy sokak által elfogadható, normális, érthető emberi motiváció, és egyértelműen következik abból a tényből, hogy életnek tekintjük a magzatot. Igazából az nem lenne logikus, ha életnek tekintenénk őket, de nem harcolnánk értük. Az életek védelme mellett az anyákat is védeni szeretnénk, hogy ne keveredjenek bele olyasmibe, ami egy élet kioltásával jár, vagy ha ez megtörtént, szabadulni tudjanak a bűntudattól. A másik oldal motivációját és harciasságát viszont én nem igazán értem. Abból, hogy ők nem tekintik életnek a magzatot, még nem következik az, hogy harcolni kell azért, hogy ne születhessenek meg, ráadásul ilyen erőszakosan. Mondhatnák, hogy csak az anyának szeretnének segíteni, lehet, hogy vannak is köztük olyanok, akik tényleg olyan szinten értéktelennek tartják a megfogant embriót/magzatot, hogy szerintük mindenféle előny, amit az anya élvezhet a megszületésének elkerülésével, indokolhatja az elpusztítását, de mindez a durva indulatokat nem magyarázza, ráadásul megjelennek az abortuszra biztató "jóakarók" akkor is, amikor az anya nem akar abortuszt, meg olyankor is, amikor még az ő fejükkel gondolkozva sem indokolja semmi, rengetegszer az anyával szemben durván ítélkező stílusban (hogy lehettél ilyen felelőtlen, hovaszülazilyen, ne szaporodjál). Nagy kérdés számomra, hogy ilyen súlyos, élet-halál kérdésben, úgy, hogy tudjuk, hogy az embrió és magzat egy-egy korai fejlődési szakaszban álló emberi élet, és a gyilkosságot konvencionálisan nagyon el szoktuk ítélni, hogy meri bárki is ilyen határozott magabiztossággal állítani, hogy az abortusszal nincsen semmi gond, és hogy nem érzik sokan, hogy ezzel a kérdéssel - még ha nem is tartják gyilkosságnak, mint én - óvatosabban kell bánni. És ha téved, és rábeszélt már 5-10 embert? Azért ki vállalja a felelősséget? Majd az, akit rábeszélt? Vagy igazából a billentyűzet mögött ő veri máséval a csalánt azzal, hogy bagatellizálja a kérdést? Itt a gyakorin sokszor hazugságnak bizonyult a nagy segítő szándék is, olyankor, amikor az anya megbánta az abortuszt, és bajban volt, a nagy biztatók rögtön felszívódtak. Úgy könnyű "segíteni", hogy nem kell segíteni. Akik az életet védik, a lehetőségeik szerint gyakorlati, akár anyagi segítséget is adnak a gyerekneveléshez. Összefoglalva én úgy látom, hogy aki ilyen nagyon buzgón harcol itt az abortusz ellen, az életeket akar menteni, segíteni szeretne. A másik oldal lelki szemei előtt viszont nem lebegnek célként megmentett kisbabák képei, őket fogalmam sincs mi indítja ekkora indulatokra és arra, hogy ennyi időt és energiát fektessenek ebbe az egészbe.


Mellesleg kérdező, ha már ennyire zavar, amikor valaki szabályszegő módon nem a kérdésre válaszol, bemásolok neked pár pontot a kérdésekre vonatkozó szabályok közül, és javaslom, hogy kicsit gondold át ezek tükrében, hogy te mennyire vagy szabálykövető, és milyen alapon kéred számon másokon, hogy ők nem azok:


"Kérdésed konkrét legyen! Ne azt kérdezd, hogy "Tudja-e valaki", mert arra egy Igen vagy Nem a helyes válasz. Ne kérdezz olyat, hogy "Mi a véleményetek", mert ez nem elég konkrét, nem létezik rá helyes válasz! Szóval azt kérdezd meg, amit valójában tudni szeretnél!

Ne kérdezz több különböző dolgot egy kérdésben. Ezekről egyenként írj ki kérdéseket!"

2018. jún. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/135 anonim ***** válasza:
69%

Utolsó, előttünk a fanatizmustól megmentett, a saját életüket a saját terveik, céljaik és vágyaik szerint irányítani és élni képes nők és férfiak képei lebegnek... meg igen, a nélkülözéstől, szeretetlenségtől, hibáztatástól megmentett embriók tudata is - ez ennyi.

A nagy különbség annyi, hogy én X-szer javasoltam a megtartást is - szinte mindig, ha mindkét leendő szülő EZT akarta, csak a környezet tiltakozott - te meg szerintem a büdös életben nem javasoltad senkinek az AB-t. Mert én a Kérdezőn akarok segíteni minden alkalommal, te meg az elveidet hirdeted...

2018. jún. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/135 anonim ***** válasza:
19%
Én próbálom végiggondolni a ti gondolatmeneteteket, te is megpróbálhatnád az enyémet. Ha én végeredményét tekintve gyilkosságnak tartom az abortuszt, szerinted miért javasolnám bármikor is bárkinek?
2018. jún. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/135 anonim ***** válasza:
68%

#134, pont ugyanazért, amiért a döntés-pártiak, a kisebbik rossz elve alapján...

(tévedés ne essék, szerintem élő ember nincs, aki az AB-ot egy jó dolognak tartja. De vannak helyzetek, amikor az a kisebbik rossz)

2018. jún. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!