Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Nem lehetne ezt leállítani?...

Nem lehetne ezt leállítani? Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm tagja egy facebookos életvédő csoportnak. Büszkén mesélte, hogy rövid idő alatt rengeteg babát mentettek. Én sem vagyok abortuszpárti, de vele nem értek egyet. Itt győzködik az összes kismamát aki nem akarja megtartani a babáját. Még azokat is, akik nem is bizonytalanok, már döntöttek az abortusz mellett. Vallásos érzelmileg zsarolós szövegekkel zaklatják őket. Állítólag valamelyiket már a Gyakori Kérdések is tiltotta zaklatás miatt. Benne van a szabályzatban, hogy a kérdésre kell válaszolni. És nem pedig mikor abortusz kategóriában kérdez valaki, szülésre biztatni.

Azon akadtam ki legjobban, hogy számolják a megmentett gyerekeket, és úgy örülnek, mintha minden a legnagyobb rendben lenne. Közben aki elgondolkodik rajta, hogy elveteti a babát, annak biztos nem a legjobbak a körülményei. Állítólag egy hajléktalan értelmi fogyatékos nőt is szülésre biztattak, akinek már 3 gyereke van mind más szülőnél.

Mióta az ismerősöm erről beszélt, direkt figyeltem a kategóriát, és sok abortuszos kérdésnél láttam az életvédőket. Mindig ugyanazt a sablonos dumát nyomják, hogy "biztos szép még a kisbabád, az anyukája orrát örökölte, te meg megölnéd." Valami ilyesmit olvastam nemrég. Az ismerősömnek hiába mondtam, hogy vadidegenek életébe beleszólni és megmondani mit tegyenek érzelmi zsarolósan nem szép dolog. De ő szinte missziónak tekinti ezt. Nem lehetne jobb belátásra terelni őket? Vagy ki kéne zárni őket a gyakoriból, hogy ne zaklassanak másokat. Mindenesetre azt itt leírom, hogy ha valaki bizonytalan, ne higgye el ezeknek a dumáját. Úgy írnak itt mintha velük is megtörtént volna, közben nem erről van szó, csak agyukra ment a vallás. És mindenkinek leírják ugyanazt, mintha megtapasztalták volna az abortusz utáni depressziót, közben életvédők. Azt, hogy életvédők, persze sosem írják oda. Így úgy tűnik mintha tapasztalatból beszélnének, nem a missziójukat akarnák teljesíteni.

Ti mit gondoltok róluk? Köszönöm előre is a válaszokat!



#abortusz #életvédők
2018. máj. 31. 18:55
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/135 anonim ***** válasza:
65%

Sőt, bónuszból még egy "kedvenc" magzatvédő-látszatszó:

[link]

Ilyen meg nincs szép magyar nyelvünkben.

2018. jún. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/135 Theressita ***** válasza:
29%
Hát, ezek szerint a kedves 68-ast a gólya hozta, mindjárt nagy gyermekként, és sosem töltött időt az édesanyja méhében. Na sebaj, de mi a kisfiammal szerencsére tudjuk jól az igazságot 😊
2018. jún. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/135 anonim ***** válasza:
30%

Értelek. Azt mondd még el nekem, hogy ezt a szociológiai kategóriát, amit linkeltél, a magzatvédők milyen nyelvújítási manipulációs szándékkal használják az embrió kifejezés helyett? Te hol látod az összefüggést? Vagy az az álláspontod, hogy az anyaméh lakói idézem: "a kispolgári réteghez tartozó, szerény jövedelmű személyek", azaz kisemberek?

Ha van bátorságod a kifejezés lényegi üzenetét természettudományos, mondjuk genetikai alapon cáfolni, várjuk a válaszod.

2018. jún. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/135 anonim ***** válasza:
66%

#73, szó sincs szociológiáról, azt bizonyítottam be fekete-fehéren, hogy az általad használt szó az általad használt értelemben nem létezik a magyar nyelvben.

Ha meg szeretnél valamit kérdezni, akkor légyszíves magyarul, egyértelmű formában tedd azt. Ez ugye alap ahhoz, hogy értelmes választ tudj kapni rá.

2018. jún. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/135 anonim ***** válasza:
73%

Kedves pontszám-társam! :D

Mivel nem az első eset, hogy összekevernek minket, tisztelettel javaslom, hogy minden hozzászólásunk végén "írjuk alá"...

44N

2018. jún. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/135 anonim ***** válasza:
34%
Hogyne! Te dolgod, de szerintem azt bizonyítottad be feketén-fehéren, hogy mennyire eszköztelen, hogy mennyire hazug, és hogy meglepő módon mennyire gyáva érveléssel éled ki a küldetéstudatodat. Hiszem magad írtad az ominózus "kisember"-problematika végére a jól ismert tojás-kistyúk-analógiát,hogy eltéveszthetetlenül egyértelmű legyen a gondolati-morfológiai párhuzam. Én nem égetném magam ezzel... És élek az általad kínált lehetőséggel, és egyértelmű formában, magyarul megkérdezem: természettudományos, genetikai alapon cáfolod-e, hogy akit szívbaj nélkül szoktatok abortuszba küldeni, aki a " méhtartalom", az ember.
2018. jún. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/135 anonim ***** válasza:
64%

OK:)

54/F

2018. jún. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/135 anonim ***** válasza:
84%

off

engem is találtak már be, hogy ez meg ez a 75% vagyok. :D

Volt, hogy fél év után léptem fel, erre nekem támadt valaki, hogy na egész héten itt tolod kedves 75%? :D

2018. jún. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/135 anonim ***** válasza:
77%

"Utolsó, alá tudnád nekem bármilyen tudományos érvvel támasztani, hogy akit ti szimplán méhtartalomként tartotok számon és gond nélkül abortuszba küldtök, nem "kisember"? Köszönöm előre is."

És azt alá tudod támasztani bármilyen indokkal, hogy az általatok megevett dió nem diófa? A beporzással a megtermékenyítés megtörtént. A virágos növények egyedfejlődése, életciklusa a zigóta kialakulásával kezdődik. A zigótából a magképzés során kifejlődik a csíra, amely gyökérkezdeményre (gyököcskére) és hajtáskezdeményre (rügyecskére) tagolódik.

A következő fejlődési szakasz a csírázás, ezt követi a létfenntartó szervek, a gyökér és a hajtás kialakulása, majd a virág- és termésképzés.

Nagyon szép allegóriaként leírható vele az emberi egyedfejlődés, ahol a sziklevél (méhlepény) szerepe a csírázásig (születés) tart, és onnantól diófa (ember) minőségű a dió... addig bizony senki nem érez egy csöppnyi lelkiismeretfurdalást sem a bejglit fogyasztva.

2018. jún. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/135 anonim ***** válasza:
68%
Bocs, lemaradt: 44N
2018. jún. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!