Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Nem lehetne ezt leállítani?...

Nem lehetne ezt leállítani? Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm tagja egy facebookos életvédő csoportnak. Büszkén mesélte, hogy rövid idő alatt rengeteg babát mentettek. Én sem vagyok abortuszpárti, de vele nem értek egyet. Itt győzködik az összes kismamát aki nem akarja megtartani a babáját. Még azokat is, akik nem is bizonytalanok, már döntöttek az abortusz mellett. Vallásos érzelmileg zsarolós szövegekkel zaklatják őket. Állítólag valamelyiket már a Gyakori Kérdések is tiltotta zaklatás miatt. Benne van a szabályzatban, hogy a kérdésre kell válaszolni. És nem pedig mikor abortusz kategóriában kérdez valaki, szülésre biztatni.

Azon akadtam ki legjobban, hogy számolják a megmentett gyerekeket, és úgy örülnek, mintha minden a legnagyobb rendben lenne. Közben aki elgondolkodik rajta, hogy elveteti a babát, annak biztos nem a legjobbak a körülményei. Állítólag egy hajléktalan értelmi fogyatékos nőt is szülésre biztattak, akinek már 3 gyereke van mind más szülőnél.

Mióta az ismerősöm erről beszélt, direkt figyeltem a kategóriát, és sok abortuszos kérdésnél láttam az életvédőket. Mindig ugyanazt a sablonos dumát nyomják, hogy "biztos szép még a kisbabád, az anyukája orrát örökölte, te meg megölnéd." Valami ilyesmit olvastam nemrég. Az ismerősömnek hiába mondtam, hogy vadidegenek életébe beleszólni és megmondani mit tegyenek érzelmi zsarolósan nem szép dolog. De ő szinte missziónak tekinti ezt. Nem lehetne jobb belátásra terelni őket? Vagy ki kéne zárni őket a gyakoriból, hogy ne zaklassanak másokat. Mindenesetre azt itt leírom, hogy ha valaki bizonytalan, ne higgye el ezeknek a dumáját. Úgy írnak itt mintha velük is megtörtént volna, közben nem erről van szó, csak agyukra ment a vallás. És mindenkinek leírják ugyanazt, mintha megtapasztalták volna az abortusz utáni depressziót, közben életvédők. Azt, hogy életvédők, persze sosem írják oda. Így úgy tűnik mintha tapasztalatból beszélnének, nem a missziójukat akarnák teljesíteni.

Ti mit gondoltok róluk? Köszönöm előre is a válaszokat!



#abortusz #életvédők
2018. máj. 31. 18:55
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/135 anonim ***** válasza:
57%

Nálad beakadt a lemez?

Már más kérdéseknél is jeleztem, hogy - legalábbis én - nő vagyok, 44 éves, és még csak terhes se voltam soha.

Gondolkozz már azzal a borsónyi agyaddal, hogy ha az oldalnak 1.155.474 regisztrált tagja van, akkor hányan lehetünk 66%-osak? Ha egyenlő a megoszlás, akkor is 11.554 db 66%-os felhasználót fogsz találni, te zseni.

2018. jún. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/135 anonim ***** válasza:
37%

Több 66%-os írt már sztem ebbe a topikba is. És az egyik 50+-os fószer :) Bőven sokat írt már ide a 2 különböző profiljával tehát ahogy írtam van.

Igen tudom hogy nem csak egy 66%-os van, akinek nem inge nem veszi magára. Nem tudom miért kell ezt újra meg újra kijelenteni.

Majd mindjárt jön és betolja a szokásos terelős baromságait a személyeskedéssel :D

2018. jún. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/135 anonim ***** válasza:
36%
Én sepciel soha nem szóltam még hozzád NŐI 66%-os, talán gondolkodhatnál te is a "borsószemnyi" agyaddal, hogy itt többen utalgatnak, és nem nekem nem akadt be semmi. Közöm nincs hozzád.
2018. jún. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/135 Theressita ***** válasza:
40%

Lehet gúnyolódni. Én például felvállalom, hogy életvédő vagyok. Jó okom van rá. Annak idején engem is el akartak vetetni. És higgyétek el, baromira nem mindegy, hogy élsz vagy nem...Kiállok a sorstársaim mellett, ez szerintem nem bűn. Nekem hatalmas szerencsém volt, és tényleg csak egy pillanaton múlott...Hátha néhánynak legalább hasonló szerencséje lesz, mint nekem.


Régebben gyakrabban kommenteltem itt, de nagyon megviseltek az abortusz-párti megnyilvánulások...sokszor olyan durva szövegeket kaptam indokolatlanul. Pedig én sosem személyeskedtem, mindig tisztességes, nyugodt hangnemben írtam. erre meg nekem estek bántóan, kiforgatták szavaim és gúnyolódtak, sőt még azt is jelezték, hogy hogy szerintük élni sem volna most jogom...


Aztán tavaly elveszítettem Gyermekemet pár hetes magzatkorában... akkor még jobban fájtak ezek a beszólások. Most második Babámat várom, s őt már nem akarom kitenni ennek a stressznek, ami itt megy. De még inkább meggyőződésem, hogy az emberi élet már a kezdetektől valódi.

2018. jún. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/135 anonim ***** válasza:
38%

#42, persze, itt röhögök rajtad magzatvédő... tudod, "megismerszik a kanász cifra járásáról, meg a magzatvédő is, az ő dumájáról":)

Tudod, ha már le akarsz járatni, legalább ésszel tedd...

" igazából abból fakad hogy anno elhagyta a saját gyerekeit." - aszta, fúúú, ezt a szörnyű vádat - az 50% válások országában...

"És itt pár nőt abra biztat A FÉRFI ÉRDEKÉBEN," - hát tényleg, meccsoda arcátlanság, hogy valaki a férfi érdekeit is meri védeni adott esetben, nem csak a nőét meg az embrióét... te, egyenjogúság van, nem??? Tévednék?

" más kategóriákban meg családellenes" - újabb szörnyűség, valaki nem családcentrikus a szó "polgári" értelmében és ezt még fel is vállalja... hú... "nőgyűlölő dumákat tol" - ezt okvetlen megmutatom a páromnak, tudod, akivel 21 éve vagyunk NEMházasok...ha már így nyomon követed az írásaim:)

Na, ennyit erről, foglalkozzunk inkább a kérdés alanyaival, ők izgalmasabbak. Itt van a honi magzatvédelem megkerülhetetlen személye, az Alfa-szövetség (dávodi ügy pl.) alapítója, ki már pápább lett a pápánál:

[link]

2018. jún. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/135 anonim ***** válasza:
61%
"Kiállok a sorstársaim mellett, ez szerintem nem bűn. Nekem hatalmas szerencsém volt, és tényleg csak egy pillanaton múlott...Hátha néhánynak legalább hasonló szerencséje lesz, mint nekem." - Theressita, szerintem itt mindenki pont ugyanezt teszi, kiáll a sorstársai, vagy potenciális sorstársai mellett, hátha nekik jobb lesz. Csak amíg te a magzatot érzed sorstársnak, más a nőt, vagy épp a férfit. Ez ennyi.
2018. jún. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/135 anonim ***** válasza:
24%

Nem értem, mi a baj. A kérdezőnek lehet valami személyes egyéni gondja, feldolgozatlan baja, ha már ezt posztolta.

A várandós nők kérdeznek, aki abortuszpárti, az AB-t tanácsol, aki ellenzi, az meg a baba megtartását. Ezért kérdezték, hogy a válaszok segítségével jobb döntést tudjanak hozni.

Mellesleg pont az AB pártiak azok, aki bunkó , sokszor a kérdezőt sértegető válaszokat írnak.

2018. jún. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/135 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem egyértelmű különbség van az informálás, és a lelkiismereti terrorizmus (gyilkosozás, magzatnaplócska-spammolás, kéretlen AB-képek priviben, "miért nem a 8 évest ölöd meg", és társai) közt.
2018. jún. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/135 anonim ***** válasza:
64%

A szektásokat arról lehet megismerni, hogy küldetéstudatuk van és nem tudják hol a határ. Én bevallom, verekedtem már néhánnyal, mert olyan rámenősek, hogy sem szép szóval

– Hagyjatok békén, ez az egész engem nem érdekel!


mem pedig csúnyával

– Na, eltakarodsz a *** mocskos *** anyádba, vagy a kezed a hátadba állítom!


nem lehet őket megállítani.


Nem szép dolog a tettlegesség, de kiprovokálják, ugyanis értelmes ember megérti, ha nemet mondanak neki. Pláne, többször mondanak nemet. Virtuális térben nem ilyen könnyű leszerelni őket, viszont lehet a felhasználót tiltani, vagy a hozzászólásait elrejteni. Itt is lehet jelenteni, ha zaklat.

2018. jún. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/135 anonim ***** válasza:
77%

#24 >>Neked amúgy miért fáj, hogy az életet védik?<<

Azért, mert az a magzat még nem életképes, az anyja keringési rendszere tartja életben. Sem a tüdeje, sem az idegrendszere nincs kifejlődve, még annyira sem, mint egy ganajtúró bogárnak. A fájldalom érzékelő központja sincs kifejlődve, tehát mielőtt rátérnénk a „feldarabolós” részekre, nem érzi mi történik vele. Ennyi erővel sokkal több joga van az élethez a napos csibének a választási malacnak meg a szopós báránynak.


>>Te se irogatnál itt, ha anyukád másképp gondolta volna annó.<<


Ez viszont egyrész érzelmi zsarolás, másrészt nem is neki szól. Talán beszéld meg az anyukájával, mert neki ebbe ugyanúgy nem volt beleszólása, ahogy neked nincs beleszólásod abba, ki kit szül és kit nem szül meg.


>>Az új élet születése mindig öröm, úgyhogy igen is, van min örülniük.<<


Ehelyett írhattad volna, hogy egy újabb haláleset is mindig öröm, hiszen az élet örök körforgása: egy új élet születik, egy másik véget ér. Nehogy már bebeszéld nekem, hogy egy vadidegen ember élete téged örömmel tölt el, mert úgyse hiszem el! Legjobb esetben is hidegen hagy. Ahogy egy idegen ember halála is.


Ne legyünk álszentek!

2018. jún. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!