Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Nem lehetne ezt leállítani?...

Nem lehetne ezt leállítani? Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm tagja egy facebookos életvédő csoportnak. Büszkén mesélte, hogy rövid idő alatt rengeteg babát mentettek. Én sem vagyok abortuszpárti, de vele nem értek egyet. Itt győzködik az összes kismamát aki nem akarja megtartani a babáját. Még azokat is, akik nem is bizonytalanok, már döntöttek az abortusz mellett. Vallásos érzelmileg zsarolós szövegekkel zaklatják őket. Állítólag valamelyiket már a Gyakori Kérdések is tiltotta zaklatás miatt. Benne van a szabályzatban, hogy a kérdésre kell válaszolni. És nem pedig mikor abortusz kategóriában kérdez valaki, szülésre biztatni.

Azon akadtam ki legjobban, hogy számolják a megmentett gyerekeket, és úgy örülnek, mintha minden a legnagyobb rendben lenne. Közben aki elgondolkodik rajta, hogy elveteti a babát, annak biztos nem a legjobbak a körülményei. Állítólag egy hajléktalan értelmi fogyatékos nőt is szülésre biztattak, akinek már 3 gyereke van mind más szülőnél.

Mióta az ismerősöm erről beszélt, direkt figyeltem a kategóriát, és sok abortuszos kérdésnél láttam az életvédőket. Mindig ugyanazt a sablonos dumát nyomják, hogy "biztos szép még a kisbabád, az anyukája orrát örökölte, te meg megölnéd." Valami ilyesmit olvastam nemrég. Az ismerősömnek hiába mondtam, hogy vadidegenek életébe beleszólni és megmondani mit tegyenek érzelmi zsarolósan nem szép dolog. De ő szinte missziónak tekinti ezt. Nem lehetne jobb belátásra terelni őket? Vagy ki kéne zárni őket a gyakoriból, hogy ne zaklassanak másokat. Mindenesetre azt itt leírom, hogy ha valaki bizonytalan, ne higgye el ezeknek a dumáját. Úgy írnak itt mintha velük is megtörtént volna, közben nem erről van szó, csak agyukra ment a vallás. És mindenkinek leírják ugyanazt, mintha megtapasztalták volna az abortusz utáni depressziót, közben életvédők. Azt, hogy életvédők, persze sosem írják oda. Így úgy tűnik mintha tapasztalatból beszélnének, nem a missziójukat akarnák teljesíteni.

Ti mit gondoltok róluk? Köszönöm előre is a válaszokat!



#abortusz #életvédők
2018. máj. 31. 18:55
 81/135 anonim ***** válasza:
66%

"magyarul megkérdezem: természettudományos, genetikai alapon cáfolod-e, hogy akit szívbaj nélkül szoktatok abortuszba küldeni, aki a " méhtartalom", az ember." - na, ez már viszonylag egyértelmű, úgyhogy a válaszom NEM, az emberi embrió humán genommal bír. (na látod, hogy tudsz értelmes kérdést feltenni:))

54/F

2018. jún. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/135 anonim ***** válasza:
26%
Köszönöm, ennyi elég is. Tehát az embrió, a magzat: emberis és kicsi is. Afféle "kisember". Pláne egyértelmű a helyzet a te megvilágításodban: hisz írod, hogy " a viráfos növények egyedfejlődése, életciklusa a zigóta kialakulásával kezdődik". Igen, ahogyan az emberé is ugyanígy: a megtermékenyítéssel. Köszönöm a válaszokat. Egyetértünk. Remek!
2018. jún. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/135 anonim ***** válasza:
71%
Na jó-jó, hogy humán genommal bír, de egy rákos daganat is azzal bír. Vagy ha már itt tartunk: amikor a földieper sarjakat hajt, és nincs még a sarjak gyökérzete kifejlődve, minden épeszű kertész az eredeti növény részeként kezeli, nem pedig külön epreknek. Majd ha életképes, és le lehet róla vágni (vagy elszárad magától az inda), akkor igen.
2018. jún. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/135 anonim ***** válasza:
73%

82es: hiába, ha MINŐSÉGÉBEN bizony még nagyon nem ember.

44N

2018. jún. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/135 anonim ***** válasza:
62%

"Na jó-jó, hogy humán genommal bír, de egy rákos daganat is azzal bír." - ejj, no, most szó szerint lelőtted a következő kör poénját... hát szabad ilyent?:)

54/F

2018. jún. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/135 anonim ***** válasza:
78%

Bármely szervem eltávolítva velem azonos genommal rendelkezik, sőt, megfelelő eszközökkel még életben is tartható, amíg átültetik egy másik emberbe.

Na most, egy embrióval még ezt sem tudják megtenni, olyannyira függ a gazdatesttől, amelynek így akárhogy csavarjátok: RÉSZEKÉNT tekintendő.

(És ez a ti iszonyatosan nagy mázlitok: abban a pillanatban, ahogy lehetővé válik a 10-12 hetes embrió átültetése másik gazdatestbe, kíváncsi vagyok rá, hány elvetemült magzatvédő fog asztalt csapkodva ugrálni azért, hogy a SAJÁT testét ajánlja fel a további 6 hónapnyi "kellemes" továbbélősködés és szülés céljára).

44N

2018. jún. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/135 anonim ***** válasza:
59%
#86, komolyra fordítva a mesterséges uterusnak sokkal nagyobb realitása van, mint az embrio-átültetésnek... na és az fog szerintem annyi etikai problémát és vitát felvetni és generálni, amihez képest a mai AB-polémia szolid-szerény babazsúr...
2018. jún. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/135 anonim ***** válasza:
18%
Persze, de az eperkacs genetikailag nem új egyed, szemben az embrióval, aki viszont az, merthogy a méhlepényes emlősök esetében ez a helyzet. Épeszű kertész pedig egyébként sem dobja tűzre a kacsokat, hanem dugványkényt kezelve szaporítja általa a haszonnövényei állományát, ugye?
2018. jún. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/135 anonim ***** válasza:
26%
Igen, az, hogy személyeskedsz, jelzi, hogy elfogytak az érveid. Ti, akik vallásos fundamentalizmussal vádoltok bennünket, összesz.játok magatokat, ha tudományos tényekkel találjátok szembe magatokat. Ismétlem: ti és nem mi. Az, hogy miért és mennyire gyűlölitek az emberi élet gyökereit, első időszakát, nyilván megokolható valamivel, de ennek a súlyos keresztjét szerencsére nem mi viseljük... Üdv.
2018. jún. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/135 anonim ***** válasza:
70%
". Épeszű kertész pedig egyébként sem dobja tűzre a kacsokat, hanem dugványkényt kezelve szaporítja általa a haszonnövényei állományát, ugye?" - ugyan nem nekem írtad, de épeszű kertész döntést hoz, és amennyire szüksége van, azt dugványként hasznosítja, a többit meg bizony tűzre dobja. Épeszű kertész nem fogja addig szaporítani haszonnövényei állományát, hogy már tehertétel legyen számára a gondozásuk.
2018. jún. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!