Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Nem lehetne ezt leállítani?...

Nem lehetne ezt leállítani? Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm tagja egy facebookos életvédő csoportnak. Büszkén mesélte, hogy rövid idő alatt rengeteg babát mentettek. Én sem vagyok abortuszpárti, de vele nem értek egyet. Itt győzködik az összes kismamát aki nem akarja megtartani a babáját. Még azokat is, akik nem is bizonytalanok, már döntöttek az abortusz mellett. Vallásos érzelmileg zsarolós szövegekkel zaklatják őket. Állítólag valamelyiket már a Gyakori Kérdések is tiltotta zaklatás miatt. Benne van a szabályzatban, hogy a kérdésre kell válaszolni. És nem pedig mikor abortusz kategóriában kérdez valaki, szülésre biztatni.

Azon akadtam ki legjobban, hogy számolják a megmentett gyerekeket, és úgy örülnek, mintha minden a legnagyobb rendben lenne. Közben aki elgondolkodik rajta, hogy elveteti a babát, annak biztos nem a legjobbak a körülményei. Állítólag egy hajléktalan értelmi fogyatékos nőt is szülésre biztattak, akinek már 3 gyereke van mind más szülőnél.

Mióta az ismerősöm erről beszélt, direkt figyeltem a kategóriát, és sok abortuszos kérdésnél láttam az életvédőket. Mindig ugyanazt a sablonos dumát nyomják, hogy "biztos szép még a kisbabád, az anyukája orrát örökölte, te meg megölnéd." Valami ilyesmit olvastam nemrég. Az ismerősömnek hiába mondtam, hogy vadidegenek életébe beleszólni és megmondani mit tegyenek érzelmi zsarolósan nem szép dolog. De ő szinte missziónak tekinti ezt. Nem lehetne jobb belátásra terelni őket? Vagy ki kéne zárni őket a gyakoriból, hogy ne zaklassanak másokat. Mindenesetre azt itt leírom, hogy ha valaki bizonytalan, ne higgye el ezeknek a dumáját. Úgy írnak itt mintha velük is megtörtént volna, közben nem erről van szó, csak agyukra ment a vallás. És mindenkinek leírják ugyanazt, mintha megtapasztalták volna az abortusz utáni depressziót, közben életvédők. Azt, hogy életvédők, persze sosem írják oda. Így úgy tűnik mintha tapasztalatból beszélnének, nem a missziójukat akarnák teljesíteni.

Ti mit gondoltok róluk? Köszönöm előre is a válaszokat!



#abortusz #életvédők
2018. máj. 31. 18:55
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/135 anonim ***** válasza:
74%
#60 aaaaaztamocskos, ez így abortusz témától eltérve is nagyon szomorú.
2018. jún. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/135 anonim ***** válasza:
86%
#59 nem az a baj a hozzászólásokkal hogy ab ellenes, aki értelmes módon meg tudja indokolni a véleményét az felőlem azt is vallhatja hogy Hitler egy szent ember, nem érdekel, a bajom az hogy egyes hozzászólások annyiban merülnek ki hogy "bőőőőő gyilkos vagy, remélem megdöglesz" a szólásszabadság pedig addig tart amíg nem rágalmazás vagy zaklatás.
2018. jún. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/135 anonim ***** válasza:
73%

Theressita:

Engem is elvetettek volna, ha időben kiderül anyám terhessége. Mélységesen sajnálom, hogy nem így történt.

Az utánam következőt már csont nélkül elvetették, mert a szüleim akkor már biztosan tudták, hogy "ha ilyen a gyerek, nem kell több".

És ha véletlenül teherbe esnék (megjegyzem, rohadt nehéz volt kiharcolni a sterilizációs műtétemet, hitelt kellett rá felvennem, mert a közmunkából lehetetlen spórolni!) - akkor lelkiismeretfurdalás nélkül elvetetném.

2018. jún. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/135 anonim ***** válasza:
76%

Pontosan. Nem mindegy, hogy MIÉRT töpreng az abortusz mellett egy kérdező, és arra MI a válasz.

- Mikor nyomorog így is a mindennapokban reménytelen az élete, ne akarják már az ilyen-olyan alamizsna segélyekkel kiszúrni a szemét, mert nem egy fél éves, hanem 2 évtizedes projektről van szó.

- De ha az a probléma, hogy nem tud mit kezdeni pl. a gyerekfelügyelettel majd a munkája miatt, akkor a különféle alternatív megoldások, amire nem is gondolt esetleg, teljesen jók.

44N

2018. jún. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/135 A kérdező kommentje:

Kaptam egy privát üzenetet. Azt írja benne valaki, hogy őt is zaklatja egy életvédő. Kérdezi, hogy az én életvédő ismerősömet hogy hívják. Valami azt súgja, ezt egy életvédő írta, aki ki akarja deríteni ki fecsegett a csoportjukról.

Ezen kívül még egy írt, ő kétszer is próbálta az életvédő munkát dicsérni. Üzenem mindkettőtöknek, hogy töröltem az üzeneteiteket, és ne irkáljatok nekem többet. Vadidegennek miért adnám ki az ismerősöm nevét? Le lehet szállni rólam, a véleményem úgysem változik rólatok!

Az a válaszoló aki belinkelte az interjút egy életvédő csoport tagjával, annak köszönöm. Ők azok a facebookos csoport, akikről beszélt az ismerősöm. Onnan tudom, hogy két hónap alatt 26 babát mentettek. És valóban ott áll kiemelve, hogy az abortusz betegség és nemi erőszak esetén is bűn.

2018. jún. 1. 14:52
 66/135 anonim ***** válasza:
45%
... anyitt tennék hozzá kedves pontszám-társ:), hogy gyereket alapvetően akkor szabad vállani, ha mindkét szülője gyereket akar, akkor ugyanis valóban sok problémát meg tudnak oldani. A "de én egyedül a Világ ellen" c, "hős anyákból" viszont többnyire gond lesz, szerencsére azért ritkán olyan szintű tragédia mint az előbb linkelt, de a lelkileg tönkretett generáció teljesen tipikusnak mondható... "de ÉN feláldoztam érted az életemet, és EZ a hála???" - n.b. ki kérte...
2018. jún. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/135 anonim ***** válasza:
38%
Azért az hátborzongató, hogy milyen lelkesedéssel küzdötök ártatlan kisemberek élete kioltásáért!
2018. jún. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/135 anonim ***** válasza:
64%
" ártatlan kisemberek " - na ez pl kifejezetten jellemző vallási alapú magzatvédő terminológia. Ez az "ártatlan, bűn, bűnös" ugye a vallások gumicsontja, (másnak eszébe se jutna egy egészségügyi beavatkozás kapcsán). A "kisember" meg egy ilyen magzatvédő-nyelvújítási manipulatív műszó az embrióra. Azért nyugtass meg kérlek, hogy te is 10 tojást veszel és nem 10 kistyúkot...
2018. jún. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/135 anonim ***** válasza:
28%
Utolsó, alá tudnád nekem bármilyen tudományos érvvel támasztani, hogy akit ti szimplán méhtartalomként tartotok számon és gond nélkül abortuszba küldtök, nem "kisember"? Köszönöm előre is.
2018. jún. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/135 anonim ***** válasza:
52%

[link]

Nem látom az embriót felsorolva...

A MAGYAR NYELV ÉRTELMEZŐ SZÓTÁRA

I–VII. KÖTET


SZERKESZTETTE

A MAGYAR TUDOMÁNYOS AKADÉMIA NYELVTUDOMÁNYI INTÉZETE


Remélem elég tudományos.

2018. jún. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!