Hogyan értethetném meg a barátommal, hogy képtelen lennék most anyuka lenni? Ennyit érek neki?

Figyelt kérdés

Terhes lettem, de én nem akarok még anya lenni, nem akarom feladni az életemet. Egyetemre járok, most lettem 21 éves. Jövőre szeretnék kimenni egy félévre ösztöndíjjal, a diploma megszerzése után a szakvizsgát is megcsinálnám, de azt is fontolgatom, hogy visszajövök az egyetemre tanítani. Tehát ezek nem olyanok, amiket az ember egy újszülött mellett csak úgy, a kisujjából kiráz... Pl. vizsgaidőszakokban napi szinten 8-10 órát tanulok, és folyton hulla fáradt vagyok. Ha most itt lenne egy baba, vagy kisgyerek, akivel még foglalkoznom kéne, megőrülnék. Ráadásul nem is szeretem a gyerekeket, nem akarnék egész életemben együtt élni valakivel, akit azért hibáztatnék, mert elszúrtam az életemet. Viszont a párom azt mondja, hogyha szeretem, nem megyek abortuszra, mert azzal tőle is elbúcsúzhatok...


De ő könnyen beszél. 36 éves. 25 éves koráig nem dolgozott, 3 évet pl. csak utazással töltött. Mindent megkapott a szüleitől, neki köszönhetően van most ott, ahol. Azt mondja, hogy bármit megadna nekem/nekünk, de semmire sincs garancia... Ha mondjuk fél év múlva azt mondja, hogy vége, akkor mit csinálok? Visszakönyörgöm magam a szüleim kegyeibe, és már nem csak engem tartanának el, hanem a nem várt, nem tervezett gyerekemet is? Anyagilag nem lenne gond, ez igaz, de képtelen lennék így élni. Egy gyerek és valami borzalmas munka mellett ezt az egyetemet pedig sosem végezném el...


Szeretem a barátomat nagyon, de nem tudnám feladni miatta az életemet.


2018. jún. 20. 20:11
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/185 anonim ***** válasza:
68%

Akinek az embrió eltávolítása = "a gyerek daraboltatása", annak meg sem fordul a fejében az abortusz. De ez privát, egyéni vélemény - ha úgy tetszik, hóbort - ami alapvetően különbözik mind a többségi véleménytől, mind a jogtól.

És nem, valakinek vagy a másik az első, vagy a "saját vére", tehát önmaga. És nem, egyáltalán nem a tisztelet jele, ha a másikra mint ideális szaporító alanyra, vagy két lábon járó inkubátorra tekintünk... ha a másikat tiszteljük, az ott kezdődik, hogy nem kérdőjelezzük meg a szabad akaratát semmiért.

2018. jún. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/185 anonim ***** válasza:
28%

Azért, mert fel akarná nevelni a gyermekét, már a ,,másikra mint ideális szaporító alanyra, vagy két lábon járó inkubátorra tekint"?

Mekkora selejt egy személyiséged van...Ez milyen gondolat már?

Nem egy tenyészetből választotta ki, és a lányt se kényszerítette senki.

2018. jún. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/185 anonim ***** válasza:
60%

#82, tudod, szerencsére nem kötelező a tiédhez hasonló értékrendet vallani... az meg, hogy te miként minősítgeted a másként gondolkodókat, nos az rólad - meg az általad képviselt értékrendről - szól.

És hát nem tudom, én menekülnék az olyan kapcsolatból, ahol a másik nem társnak és férfinak, hanem ideális génállományú spermadonornak és megfelelő képességű eltartónak néz a "babaprojektjéhez"...

2018. jún. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/185 anonim ***** válasza:
13%
Ugyanaz másképp megfogalmazva ugyanaz marad.
2018. jún. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/185 anonim ***** válasza:
69%

#84, bizony így van... szóval nyugodj bele, hogy akinek egy "énvéremke" embrió fontosabb a társánál, a párkapcsolatánál, az "a másikra mint ideális szaporító alanyra, vagy két lábon járó inkubátorra tekint". Ha nő az illető, ha férfi.

Egy társ - érted, TÁRS - soha nem kényszerítene a másikra egy általa nem kívánt gyereket.

2018. jún. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/185 anonim ***** válasza:
23%

De miért tekintene? Áruld már el, hogy miből jön az, hogy annak tekinti? Ha elhagyja, nem azért hagyja el, mert nincs más nő rajta kívül, aki gyerket szülne, mert nem ebből a célból volt vele. Ha elhagyja, azért teszi, mert ezzel a döntéssel valamilyen indokból nem tud azonosulni. El tudnád magyarázni, miért lesz ezért olyan, aki tenyészkíncát lát a nőben?

Mekkora pofont kaphattál te az élettől, hogy ennyire szarnak ítéled meg azt, akinek szempont lehet az is, hogy a nő esetleg még szülhet...

2018. jún. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/185 anonim ***** válasza:
69%

Akkor újra elmondom, azért, mert az illetőnek fontosabb egy embrió, mint az ÁLLÍTÓLAGOS társa, illetve kettejük párkapcsolata.

Ha meg itt mindenkit pszichoanalizálni akarsz, talán kezd azzal, hogy mi késztethet egy embert arra, hogy egy embrió világra erőszakolását fontosabbnak tartsa, mint egy megszületett, velünk élő, érzésekkel, gondolatokkal vágyakkal teli ember sorsát... milyen torz értékrend, lelki zavar képes kihozni ezt valakiből?

2018. jún. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/185 anonim ***** válasza:
65%
... ilyesmire gondolok, mint pl: "#80 ... Remélem mindenesetre, hogy szakítanak."
2018. jún. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/185 anonim ***** válasza:
31%
Ide már kár írni bármit is, mert a kérdező törölte.
2018. jún. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/185 anonim ***** válasza:
65%
Gondolom megkapta az ilyen kérdéseknél sajnos szokásos privát üzeneteket:(
2018. jún. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!