Hogyan értethetném meg a barátommal, hogy képtelen lennék most anyuka lenni? Ennyit érek neki?

Figyelt kérdés

Terhes lettem, de én nem akarok még anya lenni, nem akarom feladni az életemet. Egyetemre járok, most lettem 21 éves. Jövőre szeretnék kimenni egy félévre ösztöndíjjal, a diploma megszerzése után a szakvizsgát is megcsinálnám, de azt is fontolgatom, hogy visszajövök az egyetemre tanítani. Tehát ezek nem olyanok, amiket az ember egy újszülött mellett csak úgy, a kisujjából kiráz... Pl. vizsgaidőszakokban napi szinten 8-10 órát tanulok, és folyton hulla fáradt vagyok. Ha most itt lenne egy baba, vagy kisgyerek, akivel még foglalkoznom kéne, megőrülnék. Ráadásul nem is szeretem a gyerekeket, nem akarnék egész életemben együtt élni valakivel, akit azért hibáztatnék, mert elszúrtam az életemet. Viszont a párom azt mondja, hogyha szeretem, nem megyek abortuszra, mert azzal tőle is elbúcsúzhatok...


De ő könnyen beszél. 36 éves. 25 éves koráig nem dolgozott, 3 évet pl. csak utazással töltött. Mindent megkapott a szüleitől, neki köszönhetően van most ott, ahol. Azt mondja, hogy bármit megadna nekem/nekünk, de semmire sincs garancia... Ha mondjuk fél év múlva azt mondja, hogy vége, akkor mit csinálok? Visszakönyörgöm magam a szüleim kegyeibe, és már nem csak engem tartanának el, hanem a nem várt, nem tervezett gyerekemet is? Anyagilag nem lenne gond, ez igaz, de képtelen lennék így élni. Egy gyerek és valami borzalmas munka mellett ezt az egyetemet pedig sosem végezném el...


Szeretem a barátomat nagyon, de nem tudnám feladni miatta az életemet.


2018. jún. 20. 20:11
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/185 anonim ***** válasza:
65%

#49 meg mindenki más aki ezzel jön, másoljátok már be nekem azt ahol azt mondta a kérdező hogy nem védekezett!

Azt mondta hogy mostmár kár ezt boncolgatni, attól még nem jelenti azt hogy nem védekezett mert bármit mond úgyis vagy beleköttök vagy azt mondjátok hazudik.

De akkor mégegyszer elkántálom mint a kiscsoportosaknak...

NINCS

100%-OS

VÉDEKEZÉSI

MÓDSZER


a gumi kiszakadhat, az eseményutáni még mindig 90%-os eséllyel működik ha tetszik ha nem, a tablettát kihányhatja, de aki le tud olvasni egy tetves peral-indexet az láthatja hogy az implant, a spirál de még a sterilizáció SEM 100%-os.

2018. jún. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/185 anonim ***** válasza:
88%
Mondjuk elsőre is leírhattad volna, hogy ez egy 4 hónapos kapcsolat csak. Egyáltalán együtt éltek? Nem kell megtartani, ha ennyire kiráz a hideg még a gondolattól is. A pasi pedig menjen, ha menni akar.
2018. jún. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/185 anonim ***** válasza:
29%
Utolsó előtti. Szerintem itt te nem érted. A kérdező mindjárt a második kiírásánál írta, hogy már most kár ezzel jönni, hogy nem védekezett. Védte magát azzal, hogy védekezett, de így sikerült? Nem. Jah és igen ezt már ismerem itt mindenki úgy lesz terhes, hogy a gumi szakadt, fogamzásgátlót szed és semmi hibát nem követett, esemény-utánit vett be, de terhes maradt :D nevetséges. Ha tablettát szed és csökkenti a hatását - kiegészítő védekezés. Ha szakad a gumi - esemény-utáni. Én gumival is védekeztem, fogamzásgátlóval is és akkor lett baba mikor akartok. Érdekes, hogy mindenki arra fogja amit használ, ki vállalná már be, hogy ő tehet róla.
2018. jún. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/185 anonim ***** válasza:
28%

Persze, hogy nem érti az 51-es!

Bírom, hogy mindenki a Pearl-indexszel (mert amúgy helyesen így írják) huzakodik elő, miközben meg tucatjával jönnek havonta a kórházba olyan lányok, akik beírják: Semmivel nem védekeztek

2018. jún. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/185 anonim ***** válasza:
22%
Ja. Vagy azzal, hogy elfelejtettem bevenni, elfelejtette kihúzni...
2018. jún. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/185 anonim válasza:
80%

Koncentrálj a tanulásra és a karrieredre. A gyerek még korai nagyon is, azt fel is kell nevelni nemcsak megszülni aztán nézni, hogy milyen cuki. Aki erre megérett, annak ez maga a csoda, aki nem annak ez szörnyű teher, és bármennyire titkolnád, a gyereked ezt tudni fogja és érezni.

Amúgy meg ez a karrierista vs. igazi nő megítélés nagyon fárasztó és érdekes módon csak az anyukák verik erre a nyáluk,hogy az az igazi nő aki szült :D

2018. jún. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/185 anonim ***** válasza:
25%
Jegyeztesd mar magad elo egy abortuszra es pont. Ne itt hisztiz mint egy taknyos kolyok!
2018. jún. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/185 anonim ***** válasza:
32%
51es akkora hibaszázalék nem létezik mint amit itt előadnak. Ha mindem abortuszos aki azt állítja védekezés mellett lett terhes, és tényleg úgy is lenne, már nem gyártanának védekezési eszközöket mert nem érné meg. Erről ennyit.
2018. jún. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/185 anonim ***** válasza:
37%
"Ő könnyen beszél,mindent megkapott a szüleitől". És te? Anyádék a s.gged alá tettek mindent, a tandíjat is ők fizetik! Beesik az eső az orrodba. Hagyd élni ezt a szerencsétlen pasast és szabadítsd meg magadtól! Ez a legtöbb, amit tehetsz érte. A gyerekednek egy percig nem voltak esélyei, az ő élete láthatólag nem ér fel a karriereddel, a testeddel, a kényelmeddel, a jóléteddel.
2018. jún. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/185 anonim ***** válasza:
12%

Abba bele gondoltál hogy lehet hogy ez az utoloó esélyed hogy anya lehes ?

Tudod pont így jart a nénikém anyukám Tesoja tényleg pont abba a helyzetbe volt mint te annyi különbségel hogy ők 1 éve voltam együtt. Azóta el telt lassan 15 év és most

2018. jún. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!