Hogyan értethetném meg a barátommal, hogy képtelen lennék most anyuka lenni? Ennyit érek neki?

Figyelt kérdés

Terhes lettem, de én nem akarok még anya lenni, nem akarom feladni az életemet. Egyetemre járok, most lettem 21 éves. Jövőre szeretnék kimenni egy félévre ösztöndíjjal, a diploma megszerzése után a szakvizsgát is megcsinálnám, de azt is fontolgatom, hogy visszajövök az egyetemre tanítani. Tehát ezek nem olyanok, amiket az ember egy újszülött mellett csak úgy, a kisujjából kiráz... Pl. vizsgaidőszakokban napi szinten 8-10 órát tanulok, és folyton hulla fáradt vagyok. Ha most itt lenne egy baba, vagy kisgyerek, akivel még foglalkoznom kéne, megőrülnék. Ráadásul nem is szeretem a gyerekeket, nem akarnék egész életemben együtt élni valakivel, akit azért hibáztatnék, mert elszúrtam az életemet. Viszont a párom azt mondja, hogyha szeretem, nem megyek abortuszra, mert azzal tőle is elbúcsúzhatok...


De ő könnyen beszél. 36 éves. 25 éves koráig nem dolgozott, 3 évet pl. csak utazással töltött. Mindent megkapott a szüleitől, neki köszönhetően van most ott, ahol. Azt mondja, hogy bármit megadna nekem/nekünk, de semmire sincs garancia... Ha mondjuk fél év múlva azt mondja, hogy vége, akkor mit csinálok? Visszakönyörgöm magam a szüleim kegyeibe, és már nem csak engem tartanának el, hanem a nem várt, nem tervezett gyerekemet is? Anyagilag nem lenne gond, ez igaz, de képtelen lennék így élni. Egy gyerek és valami borzalmas munka mellett ezt az egyetemet pedig sosem végezném el...


Szeretem a barátomat nagyon, de nem tudnám feladni miatta az életemet.


2018. jún. 20. 20:11
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/185 anonim ***** válasza:
29%

Megértelek kérdező, én is teljesen ezen az állásponton vagyok. Bár, nekem nem kellene 15 évvel idősebb pár sem. :D Mindenképp tanulj tovább, sokra viszed vele. Diákmunkázom egy multinál, mindenkinek szar a házassága, végzettsége nincs, mert fiatalon szült, közben a heti 40 óra mellett otthon neveli a gyereket...


Én nem szeretnék így élni, nem akarok lemondani az álmaimról. Biztosan jó lesz majd egy gyerek egyszer, amikor idősebb leszek, lesz fix kapcsolatom és már nem saját magam leszek az első helyen. Addig viszont szigóruan gumi+óvszer kombó marad és a terveim megvalósítása.

2018. jún. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/185 anonim ***** válasza:
61%

Persze ketyeg az órája és 40 előtt akar gyereket, az meg eszébe sem jut hogy 21 évesen valszeg ő is lelépett volna hogy őőő aztán nem babázik.

21 vagy basszus. nem 36. Előtted a fiatalkorod majdnem fele.

"nem akarnék egész életemben együtt élni valakivel, akit azért hibáztatnék, mert elszúrtam az életemet"

Na, ez viszont egy nagyon jó előrelátó gondolat, sok olyat látni hogy anyuka belemegy aztán a gyerek mindenre azt hallja hogy "jaj ez meg az lehettem volna, ezt meg azt csinálhattam volna ha TE nem jössz" mintha ő akart volna megszületni. Mindenki jobban jár ha ezt nem teszed.


"Viszont a párom azt mondja, hogyha szeretem, nem megyek abortuszra, mert azzal tőle is elbúcsúzhatok..."

Viszont ha a párod feltételekhez köti a szereted, akkor ő nem szeret, bocsi hogy ezt mondom de mikor a másik fél szabja meg hogy te mennyire szereted az azt jelenti hogy az ő céljai számára magasabb rendűek nálad.

Ne várd meg az abortuszt, dobd ki minél előbb, az ilyennak ha egyszer engedsz mindenre azt fogja hogy "de ha igazán szeretnél megtennél", nem veszi kézpénznek hogy szeret, te bizonyíts úgy hogy a saját érdekeid feladod neki.

Nyugodtan mondd el hogy nem azért hagyod el mert nem akar abortuszt hanem azért mert láthatólag nem érsz semmit neki ha zsarolással próbálja beteljesíteni az akaratát rajtad és az ilyennel nem vagy hajlandó együtt élni.

2018. jún. 22. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/185 anonim ***** válasza:
41%

Egyébként mondtad hogy attól félsz elhagy a pasi.

Mellé hogy 25 éves koráig nem dolgozott, kényelmes kis dög.

Hát ha attól félsz hogy csak úgy lelép az már rossz jel, egy rendes kapcsolatban eszébe se jut ilyen az embernek.

2018. jún. 22. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/185 anonim ***** válasza:
9%

42-43: Persze, mert egy 36 éves pasi akkor hoz ésszerű és tudatos döntést, ha életét egy 21 éves nőhöz igazítja úgy, hogy közösen összehoztak már egy gyereket. Talán ő érezte a kapcsolatukat annyira erősnek, hogy ezt az életükbe illeszthetőnek tarthatja.

Okos...

A másik pedig, ki a dög? A csaj, aki vélhetően eltartatja magát? Hm?

2018. jún. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/185 anonim ***** válasza:
16%
41! Olyan nincs, hogy mindenkinek szar a házassága. Olyan mindenhol van, hogy problémák vannak egy házasságban. Olyan is van, hogy az emberek csak ezt mondják, mások pedig csak ezt hallják vagy veszik észre.
2018. jún. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/185 A kérdező kommentje:
Mi az, hogy eltartatom magam?! Egy 4 hónapos kapcsolatban? Nem, egyáltalán nincs szükségem a pénzére, van lakásom, autóm, fizetik a szüleim az egyetemet. Nem fogom ezeket feladni, mert "jaj milyen cuki babám lenne".
2018. jún. 22. 08:25
 47/185 anonim ***** válasza:
19%

Ne is add fel! Mert rémes anya lennél, legalábbis most egész biztosan.


Viszont hagyd már el a jogosan családra vágyó barátodat, hogy találhasson egy felnőtt kiforrott nőt magának, aki szintén családra vágyik.

2018. jún. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/185 A kérdező kommentje:
Én sosem árultam zsákbamacskát, már az elején megmondtam neki, hogy jelenleg nem akarok gyereket, amíg meg nem csináltam a szakvizsgát, addig esküvőt sem. Tisztában volt mindennel.
2018. jún. 22. 08:40
 49/185 anonim ***** válasza:
18%
Szánalom amit írsz. Én nem ítélem el azt, aki az abortusz mellett dönt, ha normálisan védekezik valaki és "becsúszik", de rosszkor meg tudom érteni. Ha magában nevelné fel meg tudom érteni, akkor is ha a baba beteg lett volna na de így. Tudtad, hogy nem szereted a gyerekeket, nem akarsz gyereket, de mégsem védekeztél? Ja persze, mert szexelni jó aztán meg ha jön a baba öljük meg. Én egy 4 hónapos kapcsolatban nem tenném ezt, hogy még nem is védekezek. Ez a TE felelőséged, ez a te problémád, erről te tehetsz és a te gyermeked hal meg, mert neked fontos volt a jó szex. Ostoba gyerek vagy.
2018. jún. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/185 anonim ***** válasza:
44%

Nem értem azokat, aki azt írják "te már anyuka vagy", márpedig barátkozz meg a gondolattal, anya leszel". Ha a kérdező nem akar gyereket, hát nem akar gyereket, ez minket miért érdekel? Az más, hogy milyen stílusban adja ezt elő, de ez őt minősíti.


Mellesleg az ember lánya egy 4 hónapos kapcsolatban ha nem akar gyereket, akkor megfelelően védekezik, hogy véletlen se legyen terhes. Te hogy védekeztél ez ellen? Gyógyszer mellett lettél te is terhes? Melletted az éjjeli szekrényen volt a gyógyszer?


21 évesen összejönni egy 36 éves pasassal tényleg elég ribizlis, de a pasit sem kell félteni, amiért egy épen hogy tini kort kinövő kis cs.itrivel jött össze, szerintem.


Mivel nem akarod megtartani, de a pasid akarja, ezért valószínű, hogy ennek a kapcsolatnak lőttek, ha elveteted. Márpedig elveteted, mert egyetlen porcikáddal sem kívánod ezt a gyereket.

2018. jún. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!