Hogyan értethetném meg a barátommal, hogy képtelen lennék most anyuka lenni? Ennyit érek neki?

Figyelt kérdés

Terhes lettem, de én nem akarok még anya lenni, nem akarom feladni az életemet. Egyetemre járok, most lettem 21 éves. Jövőre szeretnék kimenni egy félévre ösztöndíjjal, a diploma megszerzése után a szakvizsgát is megcsinálnám, de azt is fontolgatom, hogy visszajövök az egyetemre tanítani. Tehát ezek nem olyanok, amiket az ember egy újszülött mellett csak úgy, a kisujjából kiráz... Pl. vizsgaidőszakokban napi szinten 8-10 órát tanulok, és folyton hulla fáradt vagyok. Ha most itt lenne egy baba, vagy kisgyerek, akivel még foglalkoznom kéne, megőrülnék. Ráadásul nem is szeretem a gyerekeket, nem akarnék egész életemben együtt élni valakivel, akit azért hibáztatnék, mert elszúrtam az életemet. Viszont a párom azt mondja, hogyha szeretem, nem megyek abortuszra, mert azzal tőle is elbúcsúzhatok...


De ő könnyen beszél. 36 éves. 25 éves koráig nem dolgozott, 3 évet pl. csak utazással töltött. Mindent megkapott a szüleitől, neki köszönhetően van most ott, ahol. Azt mondja, hogy bármit megadna nekem/nekünk, de semmire sincs garancia... Ha mondjuk fél év múlva azt mondja, hogy vége, akkor mit csinálok? Visszakönyörgöm magam a szüleim kegyeibe, és már nem csak engem tartanának el, hanem a nem várt, nem tervezett gyerekemet is? Anyagilag nem lenne gond, ez igaz, de képtelen lennék így élni. Egy gyerek és valami borzalmas munka mellett ezt az egyetemet pedig sosem végezném el...


Szeretem a barátomat nagyon, de nem tudnám feladni miatta az életemet.


2018. jún. 20. 20:11
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/185 anonim ***** válasza:
14%
ess most jött ra hogy akkor tette tönkre az életét mikor abortuszra ment . Mert emiat soha nem lehet már saját babája. gondold végig.
2018. jún. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/185 anonim ***** válasza:
19%

#54 juuuuj elírtam, most ettől igazad lett, ügyes vagy, tessék egy nyalóka. Te sosem gépelsz el semmit, igaz?


#58 nem azt mondom hogy mindenkinek igaza van de ez ilyen farkast kiáltás dolog hogy már annak se hiszünk akinek neadj isten tényleg védekezés mellett csúszott be

2018. jún. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/185 anonim ***** válasza:
10%
63-as! A kérdező azért nem fogalmazott egyértelműen, mert nem védekezett. Ha védekezett volna, már eddig cáfolta volna a leírtakat.
2018. jún. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/185 anonim ***** válasza:
56%

A pasi sem védekezett! Az ő felelőssége hol van? Ha tudom, hogy a szerelmem nem akar gyereket, teszek én is érte, hogy véletlen se állítsam ilyen helyzet elé.


Továbbá még mindig ott tartunk, hogy egy középkorú pasas összeszedett és felcsinált egy 20éves egyetemistát egy 4 hónapos kapcsolatban.


Itt a legtöbb esze a lánynak van(igaz kicsit későn jõtt meg), hogy belátta, hogy a helyzete rémes és nem akarja erősem mínuszból kezdeni sem a saját, sem az esetleges gyermeke életét.


Itt jó döntés az abortusz, normális ember pedig lelkiismeretfurdalás nélkül helyezi magát egy embrió elé. Mondom ezt úgy, hogy teljesen megértem azokat is, akik megtartják, mert úgy gondolják, nem tudnának élni az abortuszuk gondolatával.


Ők is magukat helyezik előtérbe. Az ember tegyen meg mindent azért, amiről úgy gondolja, előnyére válik és persze tegyen meg mindent az ellen, amiről úgy gondolja elrontaná az életét.

2018. jún. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/185 anonim ***** válasza:
73%
Utolsó, azért egy 36 éves még messze nem középkorú...az majd 45 éves kora után.
2018. jún. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/185 anonim ***** válasza:
61%

Kérdező, itt a ő kérdés, hogy a barátod szeret-e téged. Ha igen, nyilván nem várja el tőled, hogy alárendeld a saját életed egy embriónak, meg ő se rendelné alá kettőtök kapcsolatát egy kora-terhesség sorsának.

Jósolni persze nem lehet, pláne úgy, hogy egyikőtöket se ismerem, de annak van nagyobb esélye, hogy csak próbálkozik a számára szimpatikusabb irányba terelni a dolgokat, de valójában esze ágában se lenne otthagyni egy abortusz miatt, ha kitartasz a döntésed mellett, végül el fogja fogadni, meg fog vele békélni...

Azt meg végképp nem értem, miért írják többen, hogy te hagyd el, amikor nem akarod, hisz erről szól a kérdés. A te döntésed itt az abortusz, az meg az ő döntése, hogy végül ezt el tudja-e fogadni, vagy nem, számára ki-mi a fontosabb.

(ha esetleg lelép, azzal meg tényleg nem sokat veszítesz, mert akkor valóban nem te magad vagy fontos számára)

2018. jún. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/185 anonim ***** válasza:
83%
Szia .Még nem jutottam oda a válaszokat elolvassam ,de ez nem is lényeg ..a véleményem egyértelmű .Jómagam is édesanya vagyok ..ettől függetlenül a véleményem az hogy ,21 évesen gyereket vállalni kényszerből ,csak mert besikerült ..nem lenne ésszerű döntés .A te életed és a párodé nem egy szakaszon tart ..jogos hogy ő már gyermekre vágyik te pedig még nem . Csúnya dolog hogy a párod érzelmileg zsarolni próbál .. Okos lánynak tünsz ,ne hagyd magad befolyásolni ...akkor legyen szép kisbabád mikor itt az ideje ... Addig is ÉLJ ...Azt az utat válaszd ami neked a legjobb ! Könnyű vadidegen embereknek a számitógép mögül osztani az észt .. Hidd el azzal hogy most nem vállalsz be egy terhességet ,még nem leszel rossz ember ...van mikor bármennyire is rossz ,ez az ésszerü döntés! Kívánom ,hogy a számodra legjobb döntést sikerüljön meghozni . 37/N
2018. jún. 23. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/185 anonim ***** válasza:
73%
Ha nem akarod a magzatot, fogod magad és abortuszra mész.Pont. Ez a te döntésed. A pasid nem kényszeríthet a megtartàsra. + Èn a helyedben az undorító érzelmi zsaroló pasit is kidobnàm a francba! Sose kellene olyan ember aki zsarol, és végső soron egy sejtcsomót fontosabbnak tart nàlam! Akkor menjen is ahova akar, csak el a közelemből.
2018. jún. 24. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/185 anonim ***** válasza:
29%
71%-os, itt jó eséllyel kérdező fog repülni a kapcsolatból, majd mehet haza anyuciékhoz. Ezért nem értem, hogy felnőtt férfiak miért kezdenek kislányokkal, akikben semmi felelősségérzet nincs.
2018. jún. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/185 anonim ***** válasza:
61%
"Sose kellene olyan ember aki zsarol, és végső soron egy sejtcsomót fontosabbnak tart nàlam!" - itt a pont. Őszintén sajnálom azt az embert - akár nő, akár férfi az illető - akinek csak ilyen "társ" jut.
2018. jún. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!