Hogyan értethetném meg a barátommal, hogy képtelen lennék most anyuka lenni? Ennyit érek neki?

Figyelt kérdés

Terhes lettem, de én nem akarok még anya lenni, nem akarom feladni az életemet. Egyetemre járok, most lettem 21 éves. Jövőre szeretnék kimenni egy félévre ösztöndíjjal, a diploma megszerzése után a szakvizsgát is megcsinálnám, de azt is fontolgatom, hogy visszajövök az egyetemre tanítani. Tehát ezek nem olyanok, amiket az ember egy újszülött mellett csak úgy, a kisujjából kiráz... Pl. vizsgaidőszakokban napi szinten 8-10 órát tanulok, és folyton hulla fáradt vagyok. Ha most itt lenne egy baba, vagy kisgyerek, akivel még foglalkoznom kéne, megőrülnék. Ráadásul nem is szeretem a gyerekeket, nem akarnék egész életemben együtt élni valakivel, akit azért hibáztatnék, mert elszúrtam az életemet. Viszont a párom azt mondja, hogyha szeretem, nem megyek abortuszra, mert azzal tőle is elbúcsúzhatok...


De ő könnyen beszél. 36 éves. 25 éves koráig nem dolgozott, 3 évet pl. csak utazással töltött. Mindent megkapott a szüleitől, neki köszönhetően van most ott, ahol. Azt mondja, hogy bármit megadna nekem/nekünk, de semmire sincs garancia... Ha mondjuk fél év múlva azt mondja, hogy vége, akkor mit csinálok? Visszakönyörgöm magam a szüleim kegyeibe, és már nem csak engem tartanának el, hanem a nem várt, nem tervezett gyerekemet is? Anyagilag nem lenne gond, ez igaz, de képtelen lennék így élni. Egy gyerek és valami borzalmas munka mellett ezt az egyetemet pedig sosem végezném el...


Szeretem a barátomat nagyon, de nem tudnám feladni miatta az életemet.


2018. jún. 20. 20:11
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/185 anonim ***** válasza:
57%

#69, azért az emberek általában tudják, mit akarnak... akinek valóban fontosabb mindennél a saját gyerek, és ehhez képest másodlagos a partner, az egy ketyegő biológiai órájú 30 közelivel fog kezdeni...

Pont ezért sanszos, hogy a Kérdező párja csak bepróbálkozik, de eszében se lenne feladni a kapcsolatot... vagy másik esetben úgy gondolja (elég ostobán, jelzem) hogy a közös gyerekkel tudja magához kötni hosszú távra a Kérdezőt. Hihetetlen, de még mindig van egy rakat balga emberi lény - nő és férfi - aki azt hiszi, hogy gyerekkel lehet megtartani egy kapcsolatot... pedig ennek max az ellenkezője igaz.

2018. jún. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/185 anonim ***** válasza:
62%

69. Ès ha a pasi dobja? Akkor mivan? Pasi nélkül is lehet létezni. Plàne egy ilyen nyomorék nélkül aki érzelmileg zsarolja a pàrjàt egy meg se született, életképtelen, fejletlen ,pàr hetes sejthalmaz miatt.

Hogy miért esett teherbe, màr olyan mindegy... A problémàt màr ott kell kezelni ahol még lehetőség van rà. Ès ez az, hogy a làny abortuszra megy , mert NEM akar gyereket szülni, nem akarja elcseszni sem a sajàt életét egyetlen hiba miatt amit elkövetett ( nem volt elég óvatos), és úgy normàlis ember nem vàllal gyereket, hogy egy hatalmas nyűgnek érezné az egészet. Emellett ugye anyagilag se àll fényesen. Ha apu 1-2 év alatt megunja a szaros pelust meg az üvöltést mi lesz? A nyakàba szakad egy gyerek akit a " kedves és marja felelősségteljes" ( volt) pasija vette rà zsarolàssal.

Semmilyen szinten nem alkalmas a helyzet gyerekvàllalàsra.

-làny nem akarja,

- pasi egy hulladék,

-a kapcsolat is egy kupac kaki,

-anyagilag se bírnà, főleg ha apu lelép.

A gyereknek lenne a legrosszabb úgy élni, hogy érzi, csak teher. A szülei nyakàra se szüljön . Mert aki ezt teszi qurvàra nem felelősségteljes, mindössze lepasszolja azt.

2018. jún. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/185 anonim ***** válasza:
25%
72! Gondolataid és érveit olyanok, mint a szavak, melyeket használsz. Tömény undor. Bár azt még elfogadnám, amit írsz, de amellett nem lehet elmenni, ahogy írod. Bízom abban, hogy lesz egy társad, akinek sokkal fontosabb leszel Te, mint maga, Neked ő fontosabb lesz, mint Te saját magadnak. És lesz gyermeked. És majd akkor szégyenkezni fogsz azért, amiket ide írsz időről-időre...
2018. jún. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/185 anonim ***** válasza:
67%
#73 most vagy töröltek egy kommentet vagy a nagy semmin tudtál megsértődni mert abban a 72-es kommentben amit olvasok akármilyen szögből nézem nem találok semmi "undorítót"
2018. jún. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/185 anonim ***** válasza:
77%
73. Nem tudom mi a problémàd, de nem is nagyon érdekel. Nincs szükségem rà, hogy egy idegen kívànjon nekem tàrsat, megvan 8 éve, és köszi de nem tervezünk gyereket. Bàr nem tudom hogy jött ez ide nàlad, a kérdező problémàjàról volt szó. Ne személyeskedj.
2018. jún. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/185 anonim ***** válasza:
57%
A #73 hangyányi önellentmondásban van... nálunk tényleg az van, hogy a párom az első nekem, és én is az első vagyok neki. Na PONT EZÉRT kizárt, hogy bármelyikünk is a másik elé helyezzen egy embriót, gyerekvállalásba zsarolja-kényszerítse bele a másikat. (mert egy gyereket két félnek kell akarni, ugye) Aki ugyanis ezt teszi, annak nem hogy nem a párja a legfontosabb, de még az alapvető tiszteletet, az önreprodukciós szabadsága tiszteletben tartását se adja meg neki.
2018. jún. 25. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/185 anonim ***** válasza:
75%

Jó, tegyük fel nem védekezett a kérdező ha már ennyien kardoskodnak... Akkor ezzel meg van oldva a probléma? Csak le kell írni a kommentbe hogy "nem védekeztünk"és puff, eltűnik az embrió egy füstfelhőben? Vagy úgy máshogy lesz terhes? Más az abortusz procedúra? Bocs hogy ezt mondom de a szitunak semmi köze a védekezéshez, semmit nem változtat hogy volt-e védekezés, és semmit nem segít a helyzeten ha hallgatja hogy mérnemvédekezté'? Amúgy is, a pasi miért nem védekezett?

Eső után köpönyeg, a "nem kellett volna csinálni" maximum utólag okoskodás ami senkit sem érdekel, a kérdező szerintem egy életre megtanulta a leckét.

2018. jún. 25. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/185 anonim ***** válasza:
17%
76os, akkor a te logikáddal élve az sem etikus, ha valaki az akarata ellenére fosztja meg a másikat a várt és akart gyerektől igaz? Vagy nem? Csak a gyerek daraboltatásához van jog?
2018. jún. 25. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/185 anonim ***** válasza:
17%
A férfit annyi menti fel ebben az esetben, mert bár nem tudjuk, ő akarta volna-e ettől a nőtől a gyereket egy 4 hónapos kapcsolatban, de ma már így alakult, felnevelte volna. Hozzáteszem, anyagiaktól függetlenül mindkettő egy idióta, hogy belementek egy ilyen kapcsolatba, és emellett nem is védekeztek.
2018. jún. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/185 anonim ***** válasza:
18%

76: és olyan, hogy becsülte annyira, hogy el tudta képzelni mellette, mint a gyereke anyja, olyan nincs? Az nem tisztelet?

Remélem mindenesetre, hogy szakítanak.

2018. jún. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!