Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért nem érti, hogy én így,...

Miért nem érti, hogy én így, hogy a szüleim támogatnak, nem tudnék gyereket szülni?

Figyelt kérdés

Még egyetemre járok, az életemet apuék finanszírozzák. Nekem nincs keresetem, mindent tőlük kapok. Nem lehet panaszom, mert tényleg amit kitalálok, megkapom/megvehetem, de mellé keményen tanulok és úgy érzem, ezzel kompenzálok is valamennyire.


Csakhogy teherbe estem és a barátom azt mondja, hogy ő akarja a babát, tartsuk meg. Mondtam neki, hogy mégis mire, hiszen ő minimálbért keres, ha a szülei nem fizetnék neki az albérletet, még ő maga sem jönne ki abból a pénzből, nemhogy mi, hárman... Erre az a válasz, hogy hát ott vannak anyáék, biztos nem hagynának minket nélkülözni. De nem tudnék úgy élni éveket, hogy miattam egy plusz családot kell szinte eltartaniuk. Főleg, hogyha babát vállalok, akkor szeretnék neki megadni mindent és nem a legolcsóbb megoldásokat keresni azért, hogy ne érezzem rosszul magam...

20 éves vagyok, rengeteg célom és tervem van még. Előttem az élet, tele lehetőséggel. Nem tudnék most kb a szüleim nyakára szülni, lemondva ezzel nagyon sok mindenről. De a barátom ezt képtelen felfogni, csak ezt szajkózza, hogy a szüleim így, a szüleim úgy... Nem tudom, mit mondhatnék neki, hogy felfogja, ez nem így megy.


2018. okt. 11. 11:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/82 anonim ***** válasza:
22%
Hát leány... Minek vagy együtt egy ekkora vesztessel? Miért nem védekeztek mindig, nem pedig csak mindig-2 alkalommal? Áhh, tudnám még sorolni. Szakítsd meg a terhességet meg a kapcsolatodat is, mert ennek az egésznek semmi értelme. Kezdj el jó döntéseket hozni. Ezzel a sráccal nem ragadhatsz benne egy ekkora elköteleződést igénylő kapcsolatban, ami a gyermekvállalással jár. Persze, jól jönne neki a gyerek, mert ezt fel tudná mutatni, mint eredményt. Ő nem egy semmirekellő suhanc, ő egy Apa. Na ne. Sajnálom amúgy, vigasztaljon a tudat, hogy ha tíz évvel később csináltad volna ezt a butaságot akkor sokkal nagyobb bajban lennél, most még ép bőrrel megúszhatod.
2018. okt. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/82 anonim ***** válasza:
64%
"Erre az a válasz, hogy hát ott vannak anyáék, biztos nem hagynának minket nélkülözni." - Kérdező, tán javasolni kellene neki, hogy a saját zsebébe turkáljon, ne máséba, és a saját pénzét ossza be, ne a másét. Ez az ember egy szépen fejlett parazita, aki még a saját szaporodását is másokkal finanszíroztatná, semmi egyéb.
2018. okt. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/82 anonim ***** válasza:
20%

1. Teljesen igazad van kérdező,konkrétan megint azt látom te vagy az ,,agy" te vagy a ,,férfi" a kapcsolatban,a palidnak annak a kisfiúnak se agya,se semmilye nincs egy léhűtő lúzer senkiházi,aki max élősködni tudna,a TE szüleiden,ássa el magát,kis nyomi.

Bár nem csodálom itt tartanak a mai ,,férfiak" bocsi kisfiúk.

Igazad van meg ne tartsd azt a gyereket,ha a palidnak nem tetszik,akkor lökd ezt be neki:

- Figyelj,akkor szeretném látni a 30 millás megtakidat ami ott csücsül a számlán,rendelkezésre áll-e LÁTNI AKAROM MOST.

Mellette meg van-e a családi ház is minimum 50misiért,jah és mellette mikor lesz állásinterjúd drágám egy nagy multinál mint klavilifikált szakember minimum 600k nettóért vagy vezetői pozíció 1M plusz nettóért?

Mikor írjátok alá a szerződést?


Ezt lökd oda neki,aztán azt is,hogy amíg egy léhűtő senki vagy addig nem fogok neked se másnak szülni tetszik nem tetszik úgy látom én vagyok a férfi ebben a kapcsolatban,szégyelhetnéd magad Drágám,két szakot hagytál ott,nincsen karrier perspektívád más már a te korodban építi karrierjét míg te neked van egy érettségid meg a fizetésed kb. seggtörlésre elég,talajtan vagy alapjaid sincsenek,csak nem képzeled,hogy majd a szüleim tartják el az élősködő hátsódat?

Először nőjj fel meg legyél férfi aztán majd beszélhetünk gyerekről is,de addig amíg lassan én nekem több célom tervem van meg jobb lehetőségeim addig légyszíves hallgass el vagy ott az ajtó mehetsz is most azonnal pakolj össze.


Ezt így kérdező az ilyen ezt érdemli,fingja sincs az életről se egy gyerekről,fogalmas sincs,életből felmentett.


2. Te is sajnos nem azzal álltál össze akivel kellett volna,egy ruppótlan,céltudatlan,élősköd,akinek semmilye sincs,csak egy érettségije és minimálbéres fizuja.

Gondolhattad volna,hogy mennyit ér a gyerek,mennyi felelősség tudata van,kb. mint egy csecsemőnek.

,,Majd megoldjuk valahogy" elven semmi terve,célja,illetve de szüleid pumpolná.


3. Én kivágnám a helyedben azt a gyereket,aztán azonnal illetve még ma bejelentkezni abortuszra a tudta nélkül,gyereket elvetetni.

Közben pakold össze a srác cuccait menjen amerre lát,keressen mást akin majd élősködhet meg ahol hülye lehet.


4. Keres egy karakán igazi férfit akinek céljai tervei,karrier kilátásai vannak.


Csodálkozom a szüleid nem b_szták ki azt a lúzert a lakásotokból,ne félj én már megtettem volna,repült volna onnan,meg az én szüleim is ha a szüleid helyébe lettek volna kb. adtak volna 5 percet neki vagy kib_sszák az utcára.


31F

2018. okt. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/82 anonim ***** válasza:
23%
Szeretsz ÉLNI? Csakhogy az élet nem az, amit te annak tartasz: utazgatás, buli, nyaralás, szórakozás apuci-anyuci pénzén. Élet inkább az, aki frissen fogant, és benned fejlődik éppen. Nem a lelketlenséged a meglepő, hanem az érzéketlen szókimondásod, kérdező.
2018. okt. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/82 anonim ***** válasza:
55%
Hogy a Kérdező számára mi az élet, annak eldöntésére ott van maga a Kérdező. A kérdés nem az, hogy "megtartsa-e"...
2018. okt. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/82 anonim ***** válasza:
49%

Így van 14-es neked ehhez SKH,tudod.

Otthon előbb,igen ez a normális,mindenki van célja kérdezőnek most ez,hogy buli,Hawaii dizsi.

De tudom itt mindenki beszül a semmire, ,,majd megoldjuk" aztán mentek sírni,hogy jajjj nem tudom a pulyát felnevelni nincsen pénz.

Kérdező teljesen jól gondolkodik nagyon is jól,példát lehetne róla venni felelősség tudatból,meg ambíciókból a ,,FÉRFI"-aknak is.

2018. okt. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/82 anonim ***** válasza:
4%
Mondta valaki, hogy tartsa meg, utolsó előtti? A másik felvetésed meg alaptalan, tudománytalan téveszme.
2018. okt. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/82 A kérdező kommentje:
Igen, 20 évesen sokkal jobb lenne gyereket szüljek ahelyett, hogy jól érzem magam és tanulok. Persze, csodás jövő állna előttem. Aztán majd jöhetnék ide sírni, ha a szüleim nem támogatnának, hogy hogy húzzuk ki a hónap végéig, meg ha nem telik tápszerre, mit adjunk a gyereknek. Csodálatos lenne, mondhatom.
2018. okt. 11. 16:47
 19/82 anonim ***** válasza:
65%
Ne törődj velük kérdező. A barátoddal meg nem _nem tudod_ megértetni, hanem ezt egyszerűen nem _lehet megértetni_. Ezt vagy valaki felfogja a józan eszével vagy reménytelen eset. Kezdj el inkább cselekedni ahelyett, hogy reménytelen esetekkel vitázol, mert kifutsz az időből. Nem csettintésre megy ennek az elintézése.
2018. okt. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/82 anonim ***** válasza:
73%

Ha nem akarod, hát ne tartsd meg.

De ha mindenre adnak pénzt, kotonra nem bírtál volna kérni? Komolyan fel nem fogom, mikor valaki ilyen marha érettnek állítja be magát, meg felelősségteljesnek, hogy ő aztán nem szül az anyja nyakára, de védekezni azt nem tud. "Csak kétszer nem" Hát az pont elég. D ezt egy értelmes felnőtt ember tudja, és mindig védekezik, nem csak alkalmanként.

2018. okt. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!