Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért nem érti, hogy én így,...

Miért nem érti, hogy én így, hogy a szüleim támogatnak, nem tudnék gyereket szülni?

Figyelt kérdés

Még egyetemre járok, az életemet apuék finanszírozzák. Nekem nincs keresetem, mindent tőlük kapok. Nem lehet panaszom, mert tényleg amit kitalálok, megkapom/megvehetem, de mellé keményen tanulok és úgy érzem, ezzel kompenzálok is valamennyire.


Csakhogy teherbe estem és a barátom azt mondja, hogy ő akarja a babát, tartsuk meg. Mondtam neki, hogy mégis mire, hiszen ő minimálbért keres, ha a szülei nem fizetnék neki az albérletet, még ő maga sem jönne ki abból a pénzből, nemhogy mi, hárman... Erre az a válasz, hogy hát ott vannak anyáék, biztos nem hagynának minket nélkülözni. De nem tudnék úgy élni éveket, hogy miattam egy plusz családot kell szinte eltartaniuk. Főleg, hogyha babát vállalok, akkor szeretnék neki megadni mindent és nem a legolcsóbb megoldásokat keresni azért, hogy ne érezzem rosszul magam...

20 éves vagyok, rengeteg célom és tervem van még. Előttem az élet, tele lehetőséggel. Nem tudnék most kb a szüleim nyakára szülni, lemondva ezzel nagyon sok mindenről. De a barátom ezt képtelen felfogni, csak ezt szajkózza, hogy a szüleim így, a szüleim úgy... Nem tudom, mit mondhatnék neki, hogy felfogja, ez nem így megy.


2018. okt. 11. 11:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/82 anonim ***** válasza:
56%

Azért írtam, hogy ha arra vár ötleteket, hogy hogyan győzze meg a barátját, akkor gondoljon bele, hogy itt is milyen sokféleképp gondolkoznak az emberek az abortuszról. Értsd nem biztos meg tudja győzni, ha más a világképük, vágyaik vagy egyáltalán meg kell, hiszen végül mindig a nő felelőssége/lehetősége.

De azért mindenesetre fura, hogy valaki idegenektől kér segítséget a párja meggyőzéséhez, akit neki kéne legjobban ismernie, miközben nekünk csak az ő érveit ismétli újra és újra, a párjáról meg alig ír, ezért felmerült bennem, hogy talán saját magában sem biztos annyira vagy minek várná, hogy többen helyeselve ugyanazt leírjuk, amit ő már leírt. Nem tudom, így érthető-e.

2018. okt. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/82 anonim ***** válasza:
37%

Unalmas, provokatív, troll, kamu.

😪

2018. okt. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/82 anonim ***** válasza:
79%
49: Ehhez képest oldalak óta megy a vita az abortuszról a vàlaszolók közt. Erre céloztam.
2018. okt. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/82 anonim ***** válasza:
18%

Persze hogy megy.

Rég volt már provokatív kamu abortusz kérdés :)))


És igen és is ezt írtam hogy egy ilyen témában nem vadidegenek fogják megmondani a hogyant.

Az én páromat én ismerem, én tudom hogy lehet neki ezt úgy elmagyarázni hogy megértse, és közösen kell hogy megbeszéljük nem vad idegen emberek támogatásával.

2018. okt. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/82 A kérdező kommentje:
Próbáltam vele beszélni róla, nem sikerült. Másnak, barátnőnek, ismerősnek a véleményét nyilván nem kérem ki erről, mert nem akarom, hogy bárki tudja.
2018. okt. 12. 09:33
 56/82 anonim ***** válasza:
38%
Kérdező, én nem is értem az előzők értetlenkedését, mások is kérnek tanácsokat párkapcsolati konfliktusokban, aztán mégse értetlenkedik meg kiált provokációt meg kamut senki, csak mert valaki megkérdi, hogyan győzze meg a párját költözésről, külföldi munkáról, lakásvételről, akármi fontos dologról.Elvégre is ezek gyakori témák, biztosan van számos embernek tapasztalta vele.
2018. okt. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/82 anonim ***** válasza:
29%
Igen, utolsó, te meg pláne élvezed az ilyesmit😂😂😂 Jössz, mint légy a szarra😂💩
2018. okt. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/82 anonim ***** válasza:
67%
A nők tudom, hogy mindent beszélgetve dolgoznak fel, de ha csak szeretnél valakivel beszélgetni, és nincs kivel, akkor ezt írd és mindenki jobban fogja érteni. Szerintem a saját érveid hangoztatása után/helyett most kérdezd meg a barátodtól, miért akarja megtartani. Mondjuk vallási okokból? Már a gyerekének tekinti vagy csak lehetőségnek, ami tetszik neki? Vagy csak valami beazonosíthatatlan bűntudat motoszkál benne, amit végig se gondolt? Hogyan képzeli el az életetek tíz év múlva? Ha elveteted, együtt tudna veled élni vagy elhagyna? És te őt? Ezeket kellene szerintem tisztáznotok, nem győzködni egymást, hogy kinek van igaza. Lehet, hogy mindkettőtöknek, csak nem együtt, mert sajnos a szerelem nem elég, ha mindketten más úton akartok járni, és ez nem egy kompromisszumképes kérdés.
2018. okt. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/82 anonim ***** válasza:
27%
Te már döntöttél, nem tudom mi értelme a kérdésnek. Ne tartsd meg a gyereket, látszik, hogy amúgy az elejétől fogva nem szeretnéd, én ebben azt nem értem, hogy ha tudom, hogy nem szeretnék gyereket, és van annyi eszem, hogy felvettek egyetemre, akkor a) miért nem védekezek MINDIG? b) ha hiba csúszott a védekezésbe/nem volt védekezés, elmegyek 72 órás tablettáért, mert NEM AKAROK gyereket. Mindkettő olcsóbb mint elvetetni, plusz az abortusz lelki teherrel is jár, ha nem tudod feldolgozni majd a pszichológushoz hordasz x év múlva egy valag pénzt. Mindegy. A párodat sem kell meggyőzni, valószínűleg nem azonos az értékrendetek az élet nagy kérdéseiben, találsz majd mást, ha aktív társasági életet élsz, akivel remélhetőleg ugyanolyan a gondolkodásmódotok.
2018. okt. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/82 anonim ***** válasza:
54%

Jó, jó, az ilyen kérdéseknél az emberek mindig egymás torkának esnek. Vannak a normális válaszolók, akik felfogják, mi a helyzet és vannak a megrögzött abortuszellenesek, akiknek nem lehet gyerekük, vagy egyedül fognak megdögleni, ők a nulla és ahhoz közeli százalékosak, akik pedig nem fogják fel, nos, az első variációra kell hallgatni. Az utóbbi válaszolók még annak is azt tanácsolják, hogy tartsa meg a gyereket, ha az illető 14 éves és megerőszakolták.

Vetesd el, a pasit meg dobd mert egy patkány.

2018. okt. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!