Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért nem érti, hogy én így,...

Miért nem érti, hogy én így, hogy a szüleim támogatnak, nem tudnék gyereket szülni?

Figyelt kérdés

Még egyetemre járok, az életemet apuék finanszírozzák. Nekem nincs keresetem, mindent tőlük kapok. Nem lehet panaszom, mert tényleg amit kitalálok, megkapom/megvehetem, de mellé keményen tanulok és úgy érzem, ezzel kompenzálok is valamennyire.


Csakhogy teherbe estem és a barátom azt mondja, hogy ő akarja a babát, tartsuk meg. Mondtam neki, hogy mégis mire, hiszen ő minimálbért keres, ha a szülei nem fizetnék neki az albérletet, még ő maga sem jönne ki abból a pénzből, nemhogy mi, hárman... Erre az a válasz, hogy hát ott vannak anyáék, biztos nem hagynának minket nélkülözni. De nem tudnék úgy élni éveket, hogy miattam egy plusz családot kell szinte eltartaniuk. Főleg, hogyha babát vállalok, akkor szeretnék neki megadni mindent és nem a legolcsóbb megoldásokat keresni azért, hogy ne érezzem rosszul magam...

20 éves vagyok, rengeteg célom és tervem van még. Előttem az élet, tele lehetőséggel. Nem tudnék most kb a szüleim nyakára szülni, lemondva ezzel nagyon sok mindenről. De a barátom ezt képtelen felfogni, csak ezt szajkózza, hogy a szüleim így, a szüleim úgy... Nem tudom, mit mondhatnék neki, hogy felfogja, ez nem így megy.


2018. okt. 11. 11:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/82 anonim ***** válasza:
65%
A gólyák kilökik a fészekből a fiókát, ha úgy érzik ennyit nem bírnak etetni. Minden állat leteszi az utódgondozás terhét, ha nem bírja. Én nem szoktam hüledezni azon, ha egy ember is úgy gondolja, hogy neki ez most sok. Nem kérek riogatást arról, hogy akkor a tíz évest is lehessen kinyírni, mert ahogy már korábban is mondtam szerintem nem lehet minden élet közé egyenlőségjelet tenni. A kultúránkban vannak természetből fakadó és önkényes elvek is, ebben a témában mesterségesen kell húznunk egy határvonalat, mert valóban nincs éles váltás a 120 napos és a 121 napos magzat között, nem bízhatjuk a döntést a természetre, nekünk kell meghozni. És azért kell döntést hoznunk, mert a 30 napos méhben fejlődő élőlény és a 20 éves ember élete nem azonos súlyú. Ha szerinted igen akkor ez van, nem tudok az állításom mellett túl hatékonyan érvelni, mert nekem ez a vak is látja kategória és csak ismételni tudom magam.
2018. okt. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/82 anonim ***** válasza:
26%
Nem értem, milyen választ vársz erre, hogy miért nem érti meg a párod, hogy nem akarsz gyereket? Talán más az értékrendje, mint a tiéd, talán sajnálná a saját gyerekét, ehhez joga van. Megcsinálta, most felvállalná, szerintem sincs ezzel semmi probléma, egy tökös pali, akinek helyén van a szíve, lehet hogy jelenleg a korából kifolyólag éretlen, de közel se biztos, hogy 1-2 év múlva is így lesz. Természetes, hogy a nagyszülők, ahol kell és ahol tudnak, besegítenek, az hogy pillanatnyilag rájuk (is) alapoz, az nem jelenti azt, hogy 3-5 év múlva is őket akarná "lehúzni". Ha nem felel meg a pasi hozzáállása, akkor minek kezdtél vele?! Nem minden a pénz, a karrier, ha ott állok 40 évesen, hogy milyen sikeres vagyok, de már senki nem akar nekem gyereket csinálni, pedig szeretném, akkor nagy valószínűséggel azt érezném, hogy mindent jól elbaltáztam. A pasi, aki vállalt volna téged és a gyerekedet, valószínűleg rég családos lesz addigra. Én kétgyerekes anyuka vagyok, ugyan nem 20 éves, de még mindig rengeteg célom van és még mindig előttem az élet. A szüleim mind a mai napig támogatnak, nem azért mert rászorulok, hanem mert megtehetik és szívesen támogatják az unokáikat és kicsit sem érzem cikinek.
2018. okt. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/82 anonim ***** válasza:
65%

"Ő eleve eldöntöte, hogy a pasija nem lehet más, mint lumpen pióca."

Nem eldöntötte, hanem az. :D Van egy nulla élete és más pénzéből akar gazdálkodni. Ez nem nézőpont kérdése, hanem egy materiális tény.

Azért kérdezte meg, mert tippeket várt a barátja meggyőzésére. A kérdés kiírásának pillanatában még menthetőnek gondolta a kapcsolatot, de azóta belátta, hogy nem csak most, hanem később is ugyanilyen szerencsétlen lesz a srác. Csak ugye a kérdező még félig kislány, ezért nem látta be ezt magától, ezért került ebbe az egész helyzetbe és ezért tök fölösleges neki egy gyerekkel vesződni.

2018. okt. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/82 anonim ***** válasza:
36%

Kit érdekel a pasija?

Ha neki volt annyi esze, hogy védekezés nélkül szexeljen aminek minden normális ember tudja a következményét akkor nyilván egyedül is eltud tartani egy gyereket nem?

Ha meg tényleg annyira h...lye volt, hogy szexelt védekezés nélkül és nem tudta a következményét akkor meg minek szexel?

Mindenki hibázhat ezt ne nevezzük már hibának tudta nagyon jól ő is mi lesz a következménye. Csinálta tessék egye meg amit magának főzőtt....

2018. okt. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/82 anonim ***** válasza:
48%
" akkor nyilván egyedül is eltud tartani egy gyereket nem?" - NEM, a kettőnek a világon semmi köze egymáshoz. A dolog következményét meg így is, meg úgy is a Kérdező vállalja, szemben a párjával, aki buzgón verné - a máséval.
2018. okt. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/82 anonim ***** válasza:
29%
A gólya is kilöki... Lehet, de az állatvilágban nincsenek morális megfontolások. Csak ösztönök. Az meg, hogy az embernek más emberek életének első 120 napjáról döntési KÖTELEZETTSÉGE lenne, nonszensz. S hogy a pasi pióca? Persze. De a csajszi is! Csak mivel őt az élet jó helyre pottyantotta, neki jogában áll az lenni és az is maradni. Az a megoldás fel sem merült, hogy méltóztatna esetleg utánanézni a diplomás gyednek, a családi pótléknak, a bölcsődei elhelyezésnek, némi munkának! Dehogy! Ő, kérlek, ÉL! A gyereke meg belehal ebbe. Gólya ide vagy oda...
2018. okt. 12. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/82 anonim ***** válasza:
86%
Bírom az ilyen parttalan vitákat, mikor a kérdező már eleve eldöntötte, hogy nem tartja meg.
2018. okt. 12. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/82 anonim ***** válasza:
25%

Én sem értem, mi a célja ennek a kérdésnek. Ha jól értem, eldöntötted, hogy nem tartod meg. De akkor vajon mit szeretnél igazából itt idegenektől? Mégsem vagy ennyire biztos és beszélgetni, véleményt szerettél volna, ki hogyan döntene a helyedben? Vagy adjunk igazat és arra ötleteket, hogyan győzd meg a barátodat, hogy ne hagyjon el utána?

Az abortuszról sokféleképp gondolkodnak az emberek. Valaki sejtcsomóként, más már babaként tekint arra, mi most benned van. Valaki akkor fog hülyének nézni, ha nem veteted el, és más akkor fog értetlenkedni vagy elítélni, ha elveteted. És hogy a barátod, a családotok, a barátnőid... stb... szóval a környezeted és te mit gondoltok erről szív és/vagy ész szerint, az is ugyanígy sokféle lehet. Azért esetedben mindkét út járható - tessék: épp túl sok a lehetőség - , de egyszerre biztos nem, szóval vagy kecske vagy káposzta. (Lehet, hogy harminc év múlva is az önmegvalósítást siratod, de lehet, hogy a nagy Őt és a lehetett-volna családodat, vagy már holnap a fejedre esik egy virágcserép.) De akárhogy döntesz, neked kell dönteni, te fogsz vagy elmenni műtétre vagy sem, a te tested és a te lelked és a te felelősséged és önigazolásod... ki hogy hívja, amiket magadnak kell elrendezni, ezért elsősorban nem mások véleménye számít. Így legyél magadhoz őszinte, ennyit tudok javasolni és csak utána győzködj mást, ha tényleg meggyőzted magadat és nem anonim fórumozók győztek meg, akiket később nem hibáztathatsz.

2018. okt. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/82 anonim ***** válasza:
29%

"Én sem értem, mi a célja ennek a kérdésnek. Ha jól értem, eldöntötted, hogy nem tartod meg. De akkor vajon mit szeretnél igazából itt idegenektől?" - pedig ott van a feltett kérdés:

"Miért nem érti, hogy én így, hogy a szüleim támogatnak, nem tudnék gyereket szülni?"... "20 éves vagyok, rengeteg célom és tervem van még. Előttem az élet, tele lehetőséggel. Nem tudnék most kb a szüleim nyakára szülni, lemondva ezzel nagyon sok mindenről. De a barátom ezt képtelen felfogni, csak ezt szajkózza, hogy a szüleim így, a szüleim úgy... Nem tudom, mit mondhatnék neki, hogy felfogja, ez nem így megy."

Erre várna választ a Kérdező, és nem arra, mit tegyen a terhességével.

2018. okt. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/82 anonim ***** válasza:
23%

"Erre várna választ a Kérdező, és nem arra, mit tegyen a terhességével."


És szerinted ezt mi vad idegen emberek fogjuk neki tudni megmondani? Hogy hogy mondja el a barátjának akit ő ismer? Esetleg ne menjünk oda és beszéljük meg vele mi?

Idióta provokatív vitaszító kérdés, amire úgyse lehet semmi okosat mondani, max annyit hogy "ülj le vele, és beszéljétek meg." Ha csak nincs itt valakinek esetleg varázsereje, amivel belemászik a srác agyába kétlem hogy mást mondhatnánk.

Kérdező te tested, elmész védőnőhöz elkezded intézni a dolgokat, és abortuszra mész.

A srác meg ha értelmes felfogja, elfogadja, ha meg nem akkor mehet Isten hírével, ez ilyen egyszerű.

2018. okt. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!