Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért nem érti, hogy én így,...

Miért nem érti, hogy én így, hogy a szüleim támogatnak, nem tudnék gyereket szülni?

Figyelt kérdés

Még egyetemre járok, az életemet apuék finanszírozzák. Nekem nincs keresetem, mindent tőlük kapok. Nem lehet panaszom, mert tényleg amit kitalálok, megkapom/megvehetem, de mellé keményen tanulok és úgy érzem, ezzel kompenzálok is valamennyire.


Csakhogy teherbe estem és a barátom azt mondja, hogy ő akarja a babát, tartsuk meg. Mondtam neki, hogy mégis mire, hiszen ő minimálbért keres, ha a szülei nem fizetnék neki az albérletet, még ő maga sem jönne ki abból a pénzből, nemhogy mi, hárman... Erre az a válasz, hogy hát ott vannak anyáék, biztos nem hagynának minket nélkülözni. De nem tudnék úgy élni éveket, hogy miattam egy plusz családot kell szinte eltartaniuk. Főleg, hogyha babát vállalok, akkor szeretnék neki megadni mindent és nem a legolcsóbb megoldásokat keresni azért, hogy ne érezzem rosszul magam...

20 éves vagyok, rengeteg célom és tervem van még. Előttem az élet, tele lehetőséggel. Nem tudnék most kb a szüleim nyakára szülni, lemondva ezzel nagyon sok mindenről. De a barátom ezt képtelen felfogni, csak ezt szajkózza, hogy a szüleim így, a szüleim úgy... Nem tudom, mit mondhatnék neki, hogy felfogja, ez nem így megy.


2018. okt. 11. 11:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/82 anonim ***** válasza:
23%
Ha nem akarod megtartani akkor vetesd el. Tok felesleges volt kiirnod. Mar eldontotted. Inkabb intezd a papirokat mert nem 1 nap mire meg van mindenn.
2018. okt. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/82 anonim ***** válasza:
52%
"Ha nem akarod megtartani akkor vetesd el. Tok felesleges volt kiirnod. Mar eldontotted." - a Kérdező még mindig nem azt kérdezte, hogy megtartsa, vagy elvetesse-e. Tényleg ennyire nehéz egy kérdést értelmezni?
2018. okt. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/82 anonim ***** válasza:
29%
Utolsó, igyál egy sort, ne itt toketlenkedj🐵🐵🐵
2018. okt. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/82 anonim ***** válasza:
42%
62: szerintem jelen helyzetben felesleges azon morfondíroznia, hogy a barátja miért nem érti meg, meg hogy hogyan tudná meggyőzni. Ő A-t akar, a pasi B-t, a pasi sem tudja meggyőzni, hogy tartsa meg, és a pasi is valószínű ugyanazon gondolkozik, hogy a csaj miért nem érti meg. Azért nem, mert más a felfogásuk erről, és a kapcsolatnak itt így is-úgy is vége. Én meg azt nem értem, hogy mindenki felelősségteljesnek tartja a kérdezőt, hogy elveteti a gyereket. Menjen abortuszra, de szerintem ha felelősségteljes lenne most nem lenne terhes, hanem 20 évesen verte volna az aszalt, hogy mindenképpen védekezni kell, mert nem akar gyereket.
2018. okt. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/82 anonim ***** válasza:
46%

#64, azért a történelemben már volt rá x millió példa (még a saját ismeretségi körömben is), hogy vita volt a terven felül bekövetkező terhesség kapcsán a pár tagjai között, aztán képesek voltak közös nevezőre jutni.

(jó, mostanra már látszik, hogy ez itt valószínűleg nem az az eset lesz, mert mostanra már a Kérdező sem biztos benne, hogy akarja ezt a kapcsolatot akár gyerek nélkül is...)

A "felelősségteljes" szótól meg ebben a kérdéskörben már bubópestist kapok, igenis az emberek nem gépek, joguk van időnként hibázni, időnként kockáztatni. Kérdezőnek peche volt, neki kell műtétre menni ezért, nem másnak. Nekünk ugyanilyen helyzetben szerencsénk volt, mert természet-ősanyánk megoldotta csont nélkül a problémát. Köveket hajigálni meg senkinek sincs alapja senkire.

2018. okt. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/82 anonim ***** válasza:
37%
Persze, nincs, csak kb. a kérdező nekem úgy tűnik úgy próbálja magát beállítani, hogy a tök felelősségteljes, a pasija pedig síkhülye. Holott azért ez nem teljesen így van, mert ahhoz is két ember kellett, hogy összehozzák a nem kívánt babát. Azért azt is meg kellene értenie -szerintem- hogy ez nem olyan, hogy kötünk egy kompromisszumot, ha a pasim végre megért, és választunk egy köztes megoldást, mert itt olyan nincs. Most még ha a srác el is fogadja, nem biztos, hogy a "hibakorrekció" után ténylegesen túllép ezen. Nyilván neki a legjobb lesz abortusz után enélkül a fiú nélkül, ha közben ennyire megutálta.
2018. okt. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/82 anonim ***** válasza:
19%

Pedig utolsó,de.

Kérdező a felelőssègteljes felnőtt aki cèltuatos.

Effektíve ő a férfi.

Hagyjad már azt a lúzer senkiházi nyomit.

Két szakról b_szták ki mert egy èletkèptelen nyomorék,semmit se tett le az asztalra.

Èn az ő koràban màr a vilàg legnagyobb multijànàl dolgoztam junior mérnökként.

Tehát igen a pali egy senkiházi,egy èletből felmentett élősködő balf_sz.

Ez így van.

Kérdező hibàzott de korrigàl,ès viszi valamire,az a pali meg max mehet A gyárból a B-be 20,000 plusszèrt.

Kérdező egy èrtèkes felelőssègteljes felnőtt az a nyomorèk meg egy èletkèptelen kisfiú akinek fingja sincs az èletről.

Jól is teszi,hogy egy lúzernek nem szül,nagyon jól teszi,élősködő senki az a kisfiú.

2018. okt. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/82 anonim ***** válasza:
65%

Jajj 31%-os te meg takarodjál már innen.

Kit érdekel a pénzed meg a karriered?

Nem elég a felnőtt párkapcsolatot tele írnod vele? A gyerekvállalásnál is be kell magad promózni? Senkit nem érdekel a menőzésed, inkább írni tanulnál meg mert az írásképed botrányos. 10 évrs gyerek összeszedettebben fogalmaz.

A senkiháziságról meg: látom nagyon cseszi a csőröd hogy vannak olyan férfiak akik kapnak nőt pénz nélkül is :))) Mondjuk nem itt kéne levezetni. Nem a GYK közönsége tehet róla hogy benned az egyetlen érdekes dolog a vagyonod.

2018. okt. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/82 anonim ***** válasza:
12%

Nem tetszik ne olvasd utolsó,senki nem kèrt látom fàj az igazsàg mi?

Csak nem betalàltam valamit?

Az,hogy èlősködne a kèrdező szülein az úgy ok,ugye?

Pumpolna màst,felnőtt fèrfikènt.

Inkàbb gondolkodj el szèpen.

2018. okt. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/82 anonim ***** válasza:
69%

Jajjj te kbaxott zseni, te. Mit talátál volna be ugyan?

Egyszerűen irreleváns telexarni ezt a kategóriát azzal mennyi pénzed van és hol dolgozol mert senkit nem érdekel.

31%-os hasznos válaszokkal én nagyon nem pfoznék. Mocskosszájú primitív kis senki vagy, pénz ide vagy oda, ez a százalékodon is szépen meglátszik.

2018. okt. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!