Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért nem érti, hogy én így,...

Miért nem érti, hogy én így, hogy a szüleim támogatnak, nem tudnék gyereket szülni?

Figyelt kérdés

Még egyetemre járok, az életemet apuék finanszírozzák. Nekem nincs keresetem, mindent tőlük kapok. Nem lehet panaszom, mert tényleg amit kitalálok, megkapom/megvehetem, de mellé keményen tanulok és úgy érzem, ezzel kompenzálok is valamennyire.


Csakhogy teherbe estem és a barátom azt mondja, hogy ő akarja a babát, tartsuk meg. Mondtam neki, hogy mégis mire, hiszen ő minimálbért keres, ha a szülei nem fizetnék neki az albérletet, még ő maga sem jönne ki abból a pénzből, nemhogy mi, hárman... Erre az a válasz, hogy hát ott vannak anyáék, biztos nem hagynának minket nélkülözni. De nem tudnék úgy élni éveket, hogy miattam egy plusz családot kell szinte eltartaniuk. Főleg, hogyha babát vállalok, akkor szeretnék neki megadni mindent és nem a legolcsóbb megoldásokat keresni azért, hogy ne érezzem rosszul magam...

20 éves vagyok, rengeteg célom és tervem van még. Előttem az élet, tele lehetőséggel. Nem tudnék most kb a szüleim nyakára szülni, lemondva ezzel nagyon sok mindenről. De a barátom ezt képtelen felfogni, csak ezt szajkózza, hogy a szüleim így, a szüleim úgy... Nem tudom, mit mondhatnék neki, hogy felfogja, ez nem így megy.


2018. okt. 11. 11:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/82 anonim ***** válasza:
47%

"Most komoly? Emberek oké, hogy megtörténhet a baj de ha felelőtlen volt legalább legyen már a csajba is valami megbánás mégiscsak a saját gyerekét készül megölni" - ha nem tűnt volna fel, a Kérdező nem vallási fanatikus, hogy egyenlőségjelet tegyen egy kora-terhesség megszakítása, és egy gyerek megölése között.

Az efféle "életvédő dumákban" az a végtelenül undorító, hogy az ezekkel "érvelő" a saját gondolkodását, a saját értékrendjét kérné számon egy másik emberen, amihez természetesen se alapja, se joga nincs senkinek.

A Kérdezőnek joga van a saját életét a saját értékrendje(!!!) alapján élni és a saját méhe felett rendelkezni, a párjának joga van ehhez valahogy hozzá állni, és itt a snitt, más senkinek nincs lap osztva, hogy bármit is számon merészeljen kérni.

2018. okt. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/82 anonim ***** válasza:
30%

,,Emberek itt most komolyan a pasi a szar aki oké hogy keveset keres de legalább válallná a felelőséget és nem megölné a saját gyerekét."

De okos vagy az hol felelősségvállalás,hogy a kérdező szüleit pumpolja?

Te nagyon el vagy tévedve látom.

A pasi a sz_r igen,két szakról kib_szták,tudom ez megint véletlen ugye?

Mindenki más a hibás?

Fogjuk a nyuszira,jó?

JA NEM.

Éppen ezaz egy felelőtlen kisfiú aki nem nőt fel és nem is fog meg hülye is mint a segg.


"Sőt a pasi simán válallhatna más melpt is pluszba, hogy több pénz legyen a babára."

Hát hogyne sőt 3.,4. sőt 5. állása is lehet mi sem egyszerűbb ennél.

Tudod te mennyi egy pulyát felnevelni?

Ember 20 millió forint,az havonta kb. 93 ezer minimum minimum,jah és akkor elit külföldi egyetemi tanulmányokra pénz?

Nyelvórákra,edzésre?

Számolsz?

Mert levezetem neked.

Miben tud hozzájárulni az a léhűtő a minimálbérből,jó elmegy még más helyre keressen 240.000Ft-ot albérlet minimum 150.000Ft,nem gondolod,hogy majd százan laknak együtt gyerekkel?

Vagy igen?

Akkor megint ott vagyunk,hogy a kérdező szülei finanszírozzák ezt plusz mivel kérdező nem tud tanulni sem mert gyereket kell neveljen ő neki ki ad pénzt?

Szülei ugye?

Gratulálok,mert az a nyomi nem fog tudni mivel a pénz elmegy kajára,pelusra és ha beteg lesz a gyerek?

Gondolkodás megy-e?

Tudom javasolni meg a számológépet is,tudod feltalálták és igen hasznos eszköz,javaslom.


"De persze itt a pasi a hibás csak nyilván egyedül ő kellett ehhez, hogy felcsinálja a csajt."

Csak a pasi tehet róla.

Ki tette be a f_szát a kérdező puncijába?

Ki volt kérdezem én?

Akkor nincs több kérdésem,a férfi a vezető,nekem kell felelősséget vállalnom mindenért,mivel férfi vagyok,én teszem be a farkam és én vállalom az esetleges következményeket is,úgy alakítom ne legyen baj,pont.

Ez a férfi dolga odafigyelni,mivel a g_ci belőlem jön ki.G


"Most komoly? Emberek oké, hogy megtörténhet a baj de ha felelőtlen volt legalább legyen már a csajba is valami megbánás mégiscsak a saját gyerekét készül megölni. Ne haragudjatok de ebbe a csajba semmi megbánás nincs az írásából de kiváncsi leszek a műtét után mennyire lesz bűntudata a f..szsága miatt"

Elhiheted bánja,de ne tegye már tönkre az életét egy nyomorult féreg senkiházi végett akinek fingja sincs az életről,az ilyen legyen apa,aki maga is kisfiú még?

Most ez komoly?

Igaza van kérdezőnek,hogy egy ilyen életből felmentett lúzernek nem szül gyereket nagyon igaza van,kérdezőnek van esze és AGYA ami a(volt)palijának hiányzik de nagyon erősen.

De gondolom te is a minimálbérre odaraknád a gyereket majd lesz valahogy,mkíváncsi lennék ha te lennél a kérdező szülei közül az egyik mennyire lennél lelkes,hogy egy senki legyen a lányod férje aki semmit se tett le az asztalra.

2018. okt. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/82 anonim ***** válasza:
55%
Kérdező, ülj le a pároddal, és mondd el neki értelmesen az álláspontod. Ha képes felfogni, lehet még jövőtök, ha nem fogja fel, az meg az ő baja, nem lehet minden élhetetlen idióta mellé gyógypedagógust állítani, aki elmagyarázza minden alkalommal szépen, türelmesen, hogy miért nincs a világon semmi köze neki a szüleid (vagy egyáltalán más emberek) pénzéhez, jövedelméhez.
2018. okt. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/82 anonim ***** válasza:
38%
Itt most mindennek elmondod a saját párod. Hát akkor kérdem én eddig minek voltál vele ha ez a véleményed rólla?
2018. okt. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/82 anonim ***** válasza:
26%
Tanulmányt lehetne írni rólad! Meg a h.lye kettős mércedről. Az oké, hogy te apádék pénzén szórakozol, mert az neked jár. Ha a pasid tenné ugyanezt, az már gáz. A kemény 20 éveddel lazán minősítesz mindenkit, aki többet tapasztalván mást gobdol az életről, mint te. Eközben, mint egy felfújt páva, verbuválsz itt rabszolgakórust magadnak. Mert annyira magabiztos vagy! Miközben te magad is élősködsz, mindenkit eldobsz, aki már nem hajt neked hasznot: most már nem kell a csóró pasi, és a gyereked is a bulizásod útjában áll... Neki most harangoznak. Szerintem vedd le a tükröt a faladról...
2018. okt. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/82 anonim ***** válasza:
79%
#35 20 évesen teljesen normális a szülők pénzén élni. Még nincs szakmája csak egy nyomorult érettségije meg megy középfokú nyelvvizsgája. Még nincs azon a felnőttségi szinten, mint a szülei. Dolgozhat majd a kérdező halála napjáig, középkorúként egyszerre gondoskodva a szüleiről és a gyerekeiről is. Teljesen jogosan jár neki néhány gondtalan év a felnőttsége elején, aztán majd szülhet annyit, amennyit csak akar.
2018. okt. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/82 anonim ***** válasza:
20%
Becsülöm a higgadt, korrekt hozzászólásodat, utolsó. De nem értek vele egyet. A kérdezőnek, (másnak sem) semmi nem JÁR. Legfeljebb kap valamit, amit megköszönhet. Végképp nem jár azon az áron, ami önmagában amúgy sem érték (szórakozás), hogy emiatt egy emberi élet bedarálódjon. Leegyszerűsítve: a csaj lazán, minden morális megfontolás nélkül elmegy kapartatni, azért, hogy a szülei pénzén tovább élvezhesse az életet. Meg fogja tenni, ez nem kérdés, ezért nem győzködre senki a gyermekvállalásról, de az, ahogy ezt kommunikálja, és ahogyan mások véleményét -amit ő kért itten úgy egyébként- gúnyos pökhendiséggel utasítja vissza, elgondolkodtató. Mi több, szánalmas, infantilis, tudatlan, üresfejű eljárás.
2018. okt. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/82 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem sarkosan fogalmazol. Szerintem a szórakozás nagyon is érték, nem a legnagyobb, nem az egyetlen, de az, és ha kimarad az bizony szomorú. Ötven évesen már nem fogja tudni ezt bepótolni. Ezen kívül nem pusztán szórakozásról van szó, hanem az iskolája befejezéséről (ezt valamiért mindig kihagyod) és egy valamire való férfi megtalálásáról, akivel aztán majd alapíthat egy normális családot. Ha ő most nekiáll humanitáriuskodni akkor azt a jövendő családot és az abban megszülető gyerekeket teszi kockára.

Abban a kérdésben, hogy a testében fejlődő új élet micsoda biztosan nem tudjuk meggyőzni egymást. Az én szememben ez nem olyan nagy dolog. Nem tartom egyenlőnek az embereket szinte semmilyen tekintetben, és ez nálam a magzati életre is vonatkozik. Egy néhány hetes valami az én szememben nem személy. Élőlény, ember, de nem személy. Éppen ezért én nem tartom _akkora_ bűnnek. Persze, én is kiosztottam feljebb a kérdezőt a felelőtlenségéért (meg is kaptam érte a jól megérdemelt 22%-os hasznosságot), nem mondom, hogy ez egy foghúzással egyenértékű, de most már ez van. Innentől kezdve legyen okosabb.

2018. okt. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/82 anonim ***** válasza:
53%

"mindenkit eldobsz, aki már nem hajt neked hasznot: most már nem kell a csóró pasi," - Szerintem te nem ezt a kérdést olvastad... a Kérdezőnek nem az a baja a párjával, hogy csóró, hanem az, hogy más zsebében kotorászna, más pénzéből lennének igényei, elvárásai...

"én úgy gondolom, hogy te hordd ki, szüld meg, anyósék meg tartsák el, elvégre van pénzük"

2018. okt. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/82 anonim ***** válasza:
24%

Nézd, a biológia, a genetika a maga taxonómiai gondolkodásmódjával nem ismeri a "személy" fogalmát. Tudományos alapokon állva pont azt vallja, amit te is tudsz és elismersz, hogy a magzat is ember. Pont.

Ezért röhej, hogy a nettó, ha úgy tetszik materialista álláspontot vádolják vallási fanatizmussal.

A helyzet tehát az, hogy a csaj egy ember életét veteti el, oltatja ki, olyanét, aki történetesen a saját genetikai leszármazottja. Mert ő még ÉLNI akar.

És nem érti, hogy másnak ezzel mi a baja.

Azt mondd meg nekem, mi értelme van a kiírt kérdésének? Ő eleve eldöntöte, hogy a pasija nem lehet más, mint lumpen pióca. Aki meg mást ír neki, azt "rendre" utasítja. Ha ő fehér, a pasi meg fekete, akkor minek kérdezni???

2018. okt. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!