Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért nem akarhatja a babàt?

Miért nem akarhatja a babàt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ti mit tennètek? Mire gondolnàtok? Nem tudnék egyedül felneveni 2 gyereket nem menne.. 9hónapja vagyunk együtt.. én 30 éves ő 39 éves. Mindkettőnk előző kapcsolatàból van 1-1 gyerekünk az övé nincs velünk. Minden rendben van köztünk,nagy a szerelem jól kijövünk pàrommal,együtt lakunk. Beszéltünk màr baba témàról régebben és mondta,hogy szeretne majd később. Kérdeztem,hogy mitszólna ha jönne idő előtt. A vàlasza:lenne egy kisbabànk, nagyon örülne neki. Teltek-múltak a hónapok és megtörtént. Àllapotos vagyok. Nagyon örültem neki majd felhívtam videóhívàsban(nem bírtam vàrni,dolgozott) közöltem vele,hogy babàs vagyok. Mosolygott majd hírtelen komoly arc és azt mondta ezt este nagyon àtkell beszélnünk de most megy dolgoznia kell.. Kb 5perc telt el jön az üzenet. Ő még nem szeretne babàt,elkell vetetnem.

És jött a kifogàsokkal. Pedig ketten mindent megtudnànk teremteni mindannyiónknak.Ez nekem nagyon fàj.. Lehet a hormonok miatt én tolom túl,de akkor mit èrezhet iràntam vagy,hogy gondolja. Igazàból még felsem fogtam,hogy babàt vàrok de ő màr el is döntötte,hogy nem kell. Vàrtam hàtha meggondolja magàt vagy valami,de semmi. Ha felhozom vita van. Ennek mostmàr 2 hete. Nektek mi a véleményetek? Köszönöm! Erika



2018. dec. 22. 14:47
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
100%

9 hónapja vagytok együtt, mindkettőtöknek van gyereke, tehát van mögöttetek rossz tapasztalat a kapcsolatok terén. Szerintem nagyon korai ez a baba és akármilyen gusztustalan húzás ez a párod részéről, egy kicsit megértem, hogy bepánikolt. Szerintem ő sem gondolta, hogy ilyen gyorsan össze fog jönni.

Kicsit jobban át kellett volna gondolnotok ezt a gyerektémát.

2018. dec. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 A kérdező kommentje:
Utosó.. Bocsànat.. dehogy lehet véletlenül teherbe esni? Ezt elmesélnéd?
2018. dec. 22. 15:30
 13/61 anonim ***** válasza:
71%
Megint egy artatlan leleknek kell meghalnia mert ket felnott nem tudja mit akar. Szomoru!
2018. dec. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
48%
Egyetértek az előttem szólóval...hozzánk meg nem jön a baba évek óta, pedig mindketten nagyon szeretnénk.😭😭😭
2018. dec. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
80%

#12

Nem tudom, hogy véletlenül hogy jön össze, nekem sose sikerült.

Ezek szerint direkt estél teherbe. Én nem is értem, hogy mit gondoltatok. Ő azt mondja, hogy még nem kell gyerek, de nem védekeztek? Komolyan? Van ilyen, hogy nem húz gumit, és kiakad, ha terhes leszel?

39 évesen, úgy, hogy van gyereke?

Nekem ez valahol borzasztóan sántít. Nyugodtan le lehet pontozni, de nekem inkább tűnik, hogy te tudtad, hogy nem védekeztek, ő meg azt hitte, hogy szedsz tablettát.


Ha nem tudsz egyedül két gyereket felnevelni, akkor nem is kérdés, hogy jobban jársz, ha elveteted. De legközelebb a fejed is használd, és mindegy, hogy mit mond vagy ígér a pasid pár hónap után, gyereket csak akkor tervezz, ha el tudod tartani. Most szerencséd van, mert belefér az időbe az abortusz. De ha ez akkor jut eszébe ennek a szerencsesütinek, ha 4 hónapos terhes vagy, akkor ezt erősen becoptad.


Soha, de soha nem szabad úgy bevállalni gyereket, hogy majd a pasid... ezt mondjuk 30 évesen, egyedül egy gyerekkel már rohadtul meg kellett volna tanulnod.

Hát most drága tanulópénz lesz, karácsonykor abortuszt intézni 40 ezerért...

Megbocsájtani ezt úgyse fogod tudni soha, úgyhogy a kapcsolatnak is annyi.

Ti is szép ünnepnek néztek elé.

2018. dec. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
92%

-9hónapja vagyunk együtt

-Mindkettőnk előző kapcsolatàból van 1-1 gyerekünk

-mondta,hogy szeretne majd később

Már ezek is mind-mind indokok. Nem irányíthatod, nem erőszakolhatsz rá egy gyereket. Ahogy ő sem vehet rá az abortuszra... Viszont simán mondhatja, hogy akkor kalap kabát, és otthagy, aztán majd fizeti a 10-30 ezer gyerektartást.


A gyerekvállalás egy pár KÖZÖS döntése. Nem arról szól, hogy hopp, a nő terhes lesz (mert ez neki terhesség, nem áldott állapot), eldönti hogy akkor ők mostantól egy család, és a pasi meg tolja alájuk a lóvét.

2018. dec. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
55%

Ha ő nem gondolja meg magát és nem tudsza két gyereket eltartani egyedül akkor ze is tudod mi a megoldás sajnos.

Ezen kívül én otthagynám ezt a pasit a pi...ba, soha a büdös életben nem lennék képes tőle teherbe esni, soha nek tudnék benne megbízni ebben a kérdésben.

2018. dec. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
95%

Tehát nem beszélted meg vele hogy oké most akkor próbálkozunk a gyerekkel, de ennek ellenére nem védekeztél és teherbe estél. Persze tudom, hogy a védekezés mindkét fél felelőssége, de a gyakorlatban általában a nőre hárul. A pasid valszínű örült hogy nem kell gumit húznia de hogy nem akart gyereket az biztos, tehát a részéről ez nem volt tudatos h nem védekeztek, lehet azt hitte h szedsz gyógyszert, vagy simán csak nem törődött vele, míg te meg abban a hitben voltál h nem baj ha becsúszik a baba.

Na ez a totális kommunikációhiány, félszavakra, elejtett mondatokra nem lehet alapozni egy gyerekvállalásnál.

Sosem értettem azokat a párokat akik simán csak nem törődnek a védekezéssel, mert h az se baj ha becsúszik, de az se ha nem. Az ember sztem el tudja dönteni h most akar-e gyereket vagy sem, persze a párjával közösen. Nálatok ez elmaradt, és most ezért van ez a rossz helyzet, amiből már nem fogsz tudni jól kijönni.

2018. dec. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
57%
Elhagynám, gyermeteg kis k.öcsög 40 éves létére, ennyi idősen már illene eldönteni, hogy, akarunk-e gyereket, vagy sem. Most frankón kitesz téged egy abortusznak, csak azért mert direkt nem húzott gumit? Milyen ember ez? Rúgd ki, aztán döntsd el, hogy megtartod-e a babát, vagy sem.
2018. dec. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
32%
Nem tudom mit nem értenek itt azon, hogy a Kérdező párja azt mondta,hogy örülne neki, annak is ha előbb jönne! Kérdező nem a hormonok miatt hanem teljesen jogosan érzed magad nagyon is átverve. Dönts a szíved szerint, ami az írásod alapján az,hogy megtartod a gyermeked. Ha nem így tennéd az akaratod ellenére akkor életed végéig bànnàd,de gondolom meg sem tennéd. Ő meg remélhetőleg csak hirtelen beparàzott és majd észhez tér,ha nem akkor így járt.
2018. dec. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!