Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes lettem, de az apuka...

Terhes lettem, de az apuka abortuszra akar kényszeríteni. Ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés
Soha nem voltunk együtt,össze járogattunk csak,egy helyen dolgozunk.Nem vigyáztunk becsúszott a baba.Én örülök neki,,van már 3 gyerekem ők már nagyobbak 13,11,9évesek.Én mindenképp szeretném megtartani,de az apuka nem.Azt mondta kifizeti a teljes abortuszt csak ne tartsam meg.Mondtam neki hogy én megtartom azóta Teljesen bekattant ,összevissza telefonálgat ügyvédet bíróságot gyámügyet hívogatja,hogy mit tudna csinálni.Ezek mellett meg iszonyat bunkó is velem és hozzám sem a szól a melóhelyen vagy ha hozzam is szól akkor csúnyán beszél.Én mondtam neki hogy békén hagyom,nem kell tőle semmi ,nem fogom zaklatni,most sem zaklatom és szülés után sem fogom ,nem kell a pénze a neve semmi.De akkor is nagyon paraszt.Most legutóbb azt mondta h ha meg merem szülni akkor rámküld mindenkit és elveteti majd tőlem.Most is tervez valamit ,mert mondta csak azt nem tudom hogy mit,de azt mondta h még nincs vége.Engem nagyon nyomaszt a helyzet,nem kellemes így napi 8 órát dolgozni mellette,teljesen kivagyok tőle már.Kicsit talán félek is tőle,mert annyira nem akarja a babát,hogy félek lelök valahonnan mikor felállok vagy nekem tol valamit.Azt is mondta hogy mekkora k****g vagyok amiért nem dönthet ő a gyerekről,mert hogy ő ugye elvetetné.És hogy mi az hogy neki nincs beleszólása.Ti mit csinálnátok?
2019. szept. 9. 13:31
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
86%

Ne haragudj kérdező, de most az "apukának" adok igazat.

Lehet, te nem kérsz tőle semmit (most), de honnan tudod mi mindenre lesz még a babának szüksége. Ne adja Isten beteg lest, gyógyszer kell neki, esetleg egy műtét, amiért fizetni kell. Akkor kihez fordulsz majd? Releváns, hogy az apát veszed elő egy kétségbeesett helyzetben.

A másik dolog: honnan tudod mit hoz a jövő? Ha a gyermeked úgy dönt, ismerni szeretné az apját, te kitennéd ennek a megaláztatásnak a gyermekedet is, amit most te is kapsz, mert egy olyan gyereket akarsz megszülni, akit ő nem akar.

Honnan tudod, hogy 4 gyerekkel meddig tudod az állásodat megtartani, vagy efyáltalán eltartani magatokat? Honnan tudod, hogy nem leszel-e beteg, nem jön egy nagyobb kiadás vagy bármi, ami keresztül húzza a terveidet?

Ne haragudj, de én nagy felelőtlenségnek tartom, hogy 3 kicsi gyerek mellé(egy 11 éves is még kicsi) egyedülállóként vállalni egy negyedik még picibb babát, akit nem fog támogatni az apja, ha szükség lesz rá,sőt egyenesen a háta közepére kívánja a gyereket. Gondold meg alaposan, ne csak magadat vedd számba, hogy neked mi a jó, hanem a 3 kicsi gyerkőcöt is nézd.

2019. szept. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
91%
Osszegezve 18 evesen szulted az elsőt van 3 gyereked és lenne a negyik es ha jol ertem 4 gyereknek 3 apja van? Hát... Es bevallalnad full egyedül egy 4.t. Nekem ez kimeirti azt h nem gondolkozol reálisan. Az apanak van igaza. 3 kamasz gyereket felnevelni egyedül is baromi nagy munka és költség. Most jonnek az igazan draga dolgok nekik. Azt még megertem ha orokbeadod!
2019. szept. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 A kérdező kommentje:
Hát akkor marad az örökbeadás szerintem.Elvetetni semmiképp nem szeretném,nekem még soha nem volt abortuszom.Csak az is annyira kínos,hogy látják mindenhol hogy terhes vagyok,és aztán meg majd kérdezgetik mikor megszületett,hogy hol a baba.De mindegy inkább ez mint egy abortusz.Végülis sokan várnak kisbabára,biztos jó élete lenne így a picinek.
2019. szept. 9. 14:37
 24/55 anonim ***** válasza:
51%
Elvetetnem. De azért, mert ha megszulod, és orokbeadod sokkal rosszabb lesz neki... Lesz egy apja, akinek nem kellett... Lesz egy anyja, aki eldobta... Úgy, hogy van 3 másik testvére is. Inkább az abortusz, de ne úgy nőjön fel, hogy ki tudja milyen sanyarú sorsa lesz...mert nem biztos, hogy olyan jó helyre kerül vagy árvaház a, És az arvahazak nem fenékig tejfel helyek...... Tényleg nézd a baba érdekeit. Vagy neveld fel, ha már megtartod. Nem értem az orokbeadas miért oldana meg bármit is. Attól még ott lesz, szívtelen vagy, ha megszulod és örökbe adod. Akkor már neveld fel tisztességesen, ha már nem szíved elvetetni.. Komolyan.
2019. szept. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 A kérdező kommentje:
Most már nem 29 vagyok hanem 32,19 évesen születem az elsőt aztán 21 és 23.Egy apja van mindháromnak.A harmadikat nem akarta,szétmentünk de nem a 3.gyerek miatt mentünk szét,már eleve halálra volt ítélve a kapcsolatunk,de én így is bevállaltam a harmadikat aki ma már 9éves.Egyedül csináltam vegig a terhességet meg mindent.Az apasagit alaírta de ennyi.
2019. szept. 9. 14:40
 26/55 A kérdező kommentje:
Nyílván ha örökbeadom akkor nyílt örökbefogadással teszem,ha jól tudom ott én választhatok hogy kinek adom örökbe és utana is érdeklődhetek utána.Nekem egyébként van egy 15 éves örökbefogadott hugom,őt 3évesen fogadták örökbe anyuék.Szuper élete van.Jobb mint nekem volt,pedig én vérszerinti vagyok anyámnak.Neki nem tudjuk hol vannak a szülei mert teljesen lemondtak róla.Tudja hogy örökbefogadott esze ágában sincs megkeresni az igazi szüleit ,anyámat meg a férjét tartja igazi szüleinek
2019. szept. 9. 14:47
 27/55 anonim ***** válasza:
62%
Én megszülném és megtartanám. Miért mások döntik el, hogy te mit tegyél?
2019. szept. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
76%

Vetesd el.

Sokkal jobb, mint az örökbeadás..

Másrészt egy gyedből aminek a maximuma 156 ezer nettó (ha magas a kereseted) vagy ennyit se kapsz meg a családiból azaz maximum 200 ezerből te tudnál 4 gyereket nevelni? Nagy varázsló vagy..

2019. szept. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 A kérdező kommentje:
Magas a keresetem ,meg adómentes is vagyok.
2019. szept. 9. 16:01
 30/55 anonim ***** válasza:
49%

Kedves kérdező

Nem lehet tenni valamit a pasas ellen? Feljelenteni zaklatasert vagy valami? Én szerencsére nem vagyok ebben a helyzetben. Ha már van 3 gyermeked, és rájuk nézel, biztosan tudod mekkora öröm, kincs egy élet. Az élet, amelyik benned fejlődik. Ha nőnek tartod magad, ne engedd, hogy egy ilyen idióta férfi megmondja neked mit csinálj. Ne vedd el az életét a gyermekednek, csak mert ő azt mondta.

Szüntess meg vele minden kapcsolatot.

Én el is koltoznék, de ez nem minden esetben megoldás, és egy megszokott környezetet sem egyszerű otthagyni.

Ha más nem, a fenyegetéssel fordulhatsz a rendőrséghez szerintem.

2019. szept. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!