Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes lettem, de az apuka...

Terhes lettem, de az apuka abortuszra akar kényszeríteni. Ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés
Soha nem voltunk együtt,össze járogattunk csak,egy helyen dolgozunk.Nem vigyáztunk becsúszott a baba.Én örülök neki,,van már 3 gyerekem ők már nagyobbak 13,11,9évesek.Én mindenképp szeretném megtartani,de az apuka nem.Azt mondta kifizeti a teljes abortuszt csak ne tartsam meg.Mondtam neki hogy én megtartom azóta Teljesen bekattant ,összevissza telefonálgat ügyvédet bíróságot gyámügyet hívogatja,hogy mit tudna csinálni.Ezek mellett meg iszonyat bunkó is velem és hozzám sem a szól a melóhelyen vagy ha hozzam is szól akkor csúnyán beszél.Én mondtam neki hogy békén hagyom,nem kell tőle semmi ,nem fogom zaklatni,most sem zaklatom és szülés után sem fogom ,nem kell a pénze a neve semmi.De akkor is nagyon paraszt.Most legutóbb azt mondta h ha meg merem szülni akkor rámküld mindenkit és elveteti majd tőlem.Most is tervez valamit ,mert mondta csak azt nem tudom hogy mit,de azt mondta h még nincs vége.Engem nagyon nyomaszt a helyzet,nem kellemes így napi 8 órát dolgozni mellette,teljesen kivagyok tőle már.Kicsit talán félek is tőle,mert annyira nem akarja a babát,hogy félek lelök valahonnan mikor felállok vagy nekem tol valamit.Azt is mondta hogy mekkora k****g vagyok amiért nem dönthet ő a gyerekről,mert hogy ő ugye elvetetné.És hogy mi az hogy neki nincs beleszólása.Ti mit csinálnátok?
2019. szept. 9. 13:31
1 2 3 4 5 6
 41/55 A kérdező kommentje:
Elvetetni biztos hogy nemfogom,most hogy már útba van.Vagy örökbeadom vagy megtartom.Ezt pedig még van időm eldönteni.
2019. szept. 9. 20:59
 42/55 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindenkinek! 😊
2019. szept. 9. 21:00
 43/55 ivancsob ***** válasza:
32%

1. Szerintem tartsd meg. Sok örömöd lesz benne. Egy gyermek mindig öröm, akkor is, ha mér negyedik. Azt se felejtsd el, hogy gazdasági haszna is van, mert ha megszülöd, akkor SZJA-mentes leszel. Nyilván nem a gazdasági szempont kell hogy legyen az elsődleges, de azért nem is rossz szempont.

2. Szerintem válts munkahelyet és ne foglalkozz többé a gyerek apjával. Eléggé el vagyok képedve, hogy hogyan gyűlölheti ennyire ezt a gyereket, aki ráadásul semmit nem vétett neki. A fenti leírásból azt érzem, hogy neked se lenne nagy érzelmi válság a gyerek apjától teljesen megszabadulni. Ennek a legkönnyebb módja, ha munkahelyet váltasz, és ha kell, el is költözöl egy olyan helyre, amit ő nem ismer (már ha van módod az utóbbira).

3. A gyerekben meg hidd el, sok örömöd lesz! Minden szülőt meg tud fiatalítani egy baba, akkor is, ha későn születik és netán nagy az életkorbeli különbség a korábbiakkal.

2019. szept. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
65%
Kérdező, légy óvatos ezzel a férfival, ne maradj vele kettesben, ne menj bele négyszemközti találkákba. Ha továbbra is zaklat, jelentsd fel a rendőrségen. Talán a legutóbbi botrányok után elkezdik komolyabban venni végre az ilyen eseteket.Egy csomó ember győzködi itt a kérdezőt az abortuszról, holott leírta többször is, hogy nem akar abortuszra menni, még az örökbeadást is előbb választaná. Gondolom, ugyanezek az emberek mennek neki az életpárti válaszolóknak, akik más kérdések alatt lebeszélnék az abortuszról az anyát. Ilyenkor miért nem vélik úgy, hogy a más teste, más döntése, és nekik nincs joguk beleszólni? Egy olyan apa mellett miért nem áll ki senki, aki szeretné a gyerekét, de az anya abortuszra megy, míg emellett az apa mellett meg kiállnak? Ilyenkor nem él az az elgondolás, hogy a pasinak addig van joga rendelkezni az utódlásról, amíg eldönti, hogy beteszi-e gumi nélkül? Miért érzitek fontosnak, hogy ez a gyerek ne szülessen meg/inkább meghaljon, mintsem olyan élete legyen, ami szerintetek(!) nem jó? Lehet, hogy nagyon is jó élete lesz. És ha mégsem, az életéről neki van joga dönteni, nem nektek a távolból.
2019. szept. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
50%
Jó döntést hoztál, én is megtartanám a helyedben. :) Ő ugyanúgy a gyereked, mint a már megszületettek. Jobb lenne kilépned erről a munkahelyről, ez a sok stressz neked sem tesz jót, és a babádnak sem.
2019. szept. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
24%
Pontosan ugyanilyen szituacioban voltam! Engem a legjobb magankorhazba vitt abortuszra. Eselyem sem volt, h megtartsam, pedig szerettem volna. 😢
2019. szept. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
50%

Nem ertem azokat a hozzaszolokat, akik a pasit vedik! Ha annyira nem akar gyereket, miert nem huzott ovszert??

Nevetseges, ahogy egyes ferfiak viselkednek, komolyan! Egy not sem lehet arra kenyszeriteni, h elvetesse a gyermeket.

2019. szept. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
44%
Már meg ne haragudj, de van 3 gyereked két vagy 3 apától, akikkel már most sem foglalkozik az apjuk. 29 éves vagy, feltételezés nem középvezetőként dolgozol... Biztos vagy te abban, hogy felelősségteljes ember vagy? Afölött elsiklanék, mert nem vagyok prűd, hogy fűvel-fával szexelsz.... De miért nem lehet védekezni? Mert gondolom az eddigi gyerekeid sem a meghitt, stabil párkapcsolatban való tervezés eredménye.... Miért kell még egy gyereket a magad butaságának kitenni? Hogy lehetsz ennyire nemtörődöm? Ne haragudj, de felfordul a gyomrom tőled....
2019. szept. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
42%
Még annyit, hogy el nem tudom képzelni miből nevelés fel tisztességesen a gyerekeiket! De csak ismételni tudom magam: felfordul az ilyentől a gyomrom, amikor valaki ennyire semmibe veszi a saját gyerekeit!
2019. szept. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó!Talán végig kellene olvasnod a kommenteket,azokban már leírtam hogy 32 éves vagyok és egy apától van mind a 3 gyerek.
2019. szept. 12. 18:47
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!