Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes lettem, de az apuka...

Terhes lettem, de az apuka abortuszra akar kényszeríteni. Ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés
Soha nem voltunk együtt,össze járogattunk csak,egy helyen dolgozunk.Nem vigyáztunk becsúszott a baba.Én örülök neki,,van már 3 gyerekem ők már nagyobbak 13,11,9évesek.Én mindenképp szeretném megtartani,de az apuka nem.Azt mondta kifizeti a teljes abortuszt csak ne tartsam meg.Mondtam neki hogy én megtartom azóta Teljesen bekattant ,összevissza telefonálgat ügyvédet bíróságot gyámügyet hívogatja,hogy mit tudna csinálni.Ezek mellett meg iszonyat bunkó is velem és hozzám sem a szól a melóhelyen vagy ha hozzam is szól akkor csúnyán beszél.Én mondtam neki hogy békén hagyom,nem kell tőle semmi ,nem fogom zaklatni,most sem zaklatom és szülés után sem fogom ,nem kell a pénze a neve semmi.De akkor is nagyon paraszt.Most legutóbb azt mondta h ha meg merem szülni akkor rámküld mindenkit és elveteti majd tőlem.Most is tervez valamit ,mert mondta csak azt nem tudom hogy mit,de azt mondta h még nincs vége.Engem nagyon nyomaszt a helyzet,nem kellemes így napi 8 órát dolgozni mellette,teljesen kivagyok tőle már.Kicsit talán félek is tőle,mert annyira nem akarja a babát,hogy félek lelök valahonnan mikor felállok vagy nekem tol valamit.Azt is mondta hogy mekkora k****g vagyok amiért nem dönthet ő a gyerekről,mert hogy ő ugye elvetetné.És hogy mi az hogy neki nincs beleszólása.Ti mit csinálnátok?
2019. szept. 9. 13:31
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
22%

Szomorú látni, mennyi az abortusz párti ember.

Az egy élet. Az abortusz pedig gyilkosság.

Felelősségteljesen kellene szexelni az embereknek, és akkor nem lenne ennyi abortusz... Ha tudja valaki hogy nem kell neki gyerek, akkor húzzon gumit, vagy védekezzen más Rendes módszerrel!

Ha pedig erre nem képes, akkor vállalja a következményeket, mint egy felnőtt EMBER.

2019. szept. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 A kérdező kommentje:
Zaklatni nem zaklat,csak a munkahelyen talalkozunk.Ott meg levegőnek néz,vagy ha mégis hozzám szól akkor bunkó és csúnyán beszél.Tervezni nemtudom mit tervez ,de azt mondta hogy még nincs vége,ő nem nyugszik abba bele hogy megtartom.
2019. szept. 9. 16:18
 33/55 anonim ***** válasza:
78%

31


Mi a véleményed akkor az abortuszról, ha megerőszakolnának, vagy nem vagy olyan anyagi helyzetben hogy mindent meg tudj adni a gyerekednek, ha a gumi elszakad, ha a gyógyszer nem szivodott abban a pár napban jól fel és nem használt?

Vagy olyan betegséged van ami öröklődik és nem akarod egy ilyen életnek kitenni a gyereked?


Néhány esetben jó az abortusz.

2019. szept. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
26%
Nem, az abortusz sosem jó. Tanuljanak meg az emberek rendesen védekezni. És mellesleg, hadd szólaljak meg én, mint érintett, akinek az anyját megerőszakolták... Miért gondoljátok, hogy jobb lenne, ha nem is élnék?
2019. szept. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
57%

Akik szerint az abortusz jobb mint az örökbeadás beszéltetek már örkbefogadottal? Az én családomban van több is, és mind azt mondja, hálás a vér szerinti szülőjének amiért nem ölte meg és esélyt kaphatott a boldog életre. Vannak közöttük nyílt és zárt örökbefogadással a családba kerültek is, mégsem, egyikük szájából sem hallottam hogy milyen jó lett volna ha inkább elvetetik. Van aki tartja is a kapcsolatot a szülőanyával, azt mondja neki két anyja van, a vér szerinti és a szív szerinti. Akik ilyen könnyen lemondanátok a gyereketekről, remélem nektek nincs és sosem lesz, ezzel a hozzáállással.


Amúgy meg miért olyan hihetetlen hogy nem minden nő olyan életképtelen hogy csak a pasi pénzével tudja felnevelni a gyerekeit?

2019. szept. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
61%
Amúgy meg akik a pasit védik: Szerintetek ki akadályozta meg hogy gumit húzzon ha nem akar gyereket? Főleg alkalmi kapcsoaltban...
2019. szept. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
46%

35

Mert hiába magas a keresete ha pl a gyed 156 ezer ft.. Meg a pár tízezer családi.

Vagy nem marad otthon majd a babával semmit?

Aha..

Más ha vannak tízmilliói elrakva.

De a gyerek felnevelés nem 16-18 éves koráig tart, hanem annál tovább. 4 gyereket egyszerre járatni iskolába (egyetem pl vagy ilyesmi) meg elindítani az életben.. Gondolom nem havi 2-3 milliót keres , ha úgy lenne nem itt kéregetne tanácsot ...

2019. szept. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
49%
Neveld fel, ha teheted, vagy add örökbe. Ha nem abortuszpárti, akkor ne erőltessük már rá. Millióan várnak kisbabára, nagyon nemes dolog örökbeadni/örökbefogadni! Sok sikert!
2019. szept. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
56%

Nem értem, miért akar mindenki rábeszélni arra, hogy így vagy úgy, ne tartsd meg a babát. Nyilván tisztában vagy a saját anyagi (és egyéb támogatottsági - értsd, család, barátok) helyzeteddel, és 3 gyerek után a babával járó kiadásokkal, lemondásokkal és időhiánnyal. Ha úgy érzed, van rá kapacitásod, van annyi segítséged, amennyi kell, és meg szeretnéd tartani, miért kellene elvetetned/örökbeadnod?

Egyetértek az egyik korábbi válaszadóval, hogy szakíts meg minden lehetséges kapcsolatot az apával. Esetleg, ha tényleg attól fél, hogy a későbbiekben felelősségre vonod és bármiféle támogatásra kényszeríted, írhatsz egy lemondó nyilatkozatot, hogy neked tőle nem kell semmi a gyereknek a jövőben sem (ügyvéddel biztos találtok rá módot, hogy ez hivatalos legyen).

Ha nem szeretnéd örökbeadni, ne tedd! Felnőtt, gyermeknevelésben tapasztalt nő vagy, ha nem kényszerítesz semmit a férfira (és a leírásodból egyértelműen úgy látom, hogy nem), akkor azt csinálsz, amit csak szeretnél.

2019. szept. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
58%

"Esetleg, ha tényleg attól fél, hogy a későbbiekben felelősségre vonod és bármiféle támogatásra kényszeríted, írhatsz egy lemondó nyilatkozatot, hogy neked tőle nem kell semmi a gyereknek a jövőben sem (ügyvéddel biztos találtok rá módot, hogy ez hivatalos legyen)." - nem, a magyar jogban _SAJNOS_ nincs ilyen lehetőség, ilyen papír csak ülep-kitörlésre jó...

Kizárólag akkor mondhat le a szülő a gyerekről, ha valaki örökbe fogadja.

Minden más eset ex-lex Damoklész kardja a férfi nyaka felett. (a nő nem nevez meg apát - de bármikor megnevezhet a gyerek nagykorúságáig... a nő nem kéri el a tartásdíjat - de bármikor meggondolhatja magát és perelhet tartásdíjért) - szóval a férfi egyértelműen kiszolgáltatottá válik, ráadásul egy olyan nőnek, akinek a gyerek már embrióként is fontosabb a férfinél.


"

Akik szerint az abortusz jobb mint az örökbeadás beszéltetek már örkbefogadottal?" - pl itt vagyok én, mint örökbefogadott - 100%-ban az abortusz pártján vagyok az örökbe adás/abortusz dilemmában mindaddig, amíg az AB-ra van lehetőség.

Meg ez ugyanúgy kard a férfi nyaka felett, mert ki garantálja neki, hogy a nő a szülés után tényleg örökbe fogja adni, pláne, ha el is tudná tartani valahogy...


Kérdező, én férfiként valszeg hasonlóan cselekednék, mint "apuka".... miért, szerinted mégis mit kellene tennie ebben a helyzetben?

Mondjuk egy dologban egyértelműen ő volt a hülye... minek kezdett olyan nővel, akiről tudta, hogy "Igazaból én a 3.at is egyedül vállaltam.Apuka ott sem akarta ,szét is mentünk.".... hát izé... ennyi erővel akár a nílusi krokodil szájába is...

2019. szept. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!