Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok, mit tegyek?

Terhes vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves vagyok, és valahogy teherbe estem. Amit nem tudok, hogyan, mert mindig védekeztünk a barátommal. Timit tennétek a helyemben? Tartsam meg? Vagy vetessem el?



2020. júl. 8. 18:46
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
92%

A szülők sajnos nem élnek örökké, apuka meg bármikor leléphet. Akkor mizu?


Nem lehet erre kalkulalni, egy nő mindig magának szül!

2020. júl. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
8%
21:29, nem élnek örökké, de azért valószínűleg nem a közeljövőben fognak meghalni, ha 1 éves gyerekük van.
2020. júl. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
86%
Sose lehet tudni. Attol fuggetlenul nem kene a nyakukba varrni +1 ehes szajat.
2020. júl. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 A kérdező kommentje:
Ha megtartanám nem akarnám, hogy a szüleim neveljék fel. Van egy lakásuk (ami üres jelenleg) oda simán beköltözhetnénk, mivel úgyis az enyém lesz. Babaholmit meg nem nagyon kéne venni, mert mint ahogy írtam van egy 1 éves húgom. Már babakocsiból és bútorból is másikat használ. Biztos nekem adnák. És nagyon ürülék neki, mivel nem kéne rá költeni, másrészt ha költenék rá ezt az árkategóriájú babakocsit például nem hiszem hogy megvenném.
2020. júl. 8. 21:36
 35/60 anonim ***** válasza:
76%
Tehát a szülők adják a házat, bútort, bavaruhát, babakocsit... akkor úgy tűnik mégis a szüleid tartanak majd titeket. És gondolom majd anyukád pesztrálja míg tanulsz... gondold ezt át.
2020. júl. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
70%

Az oké, hogy neked gyűjtögetik a pénzt, de azt a pénzt 18 éves korodig akkor sem kapod meg, ha az a számla a te neveden van, mert 18 éves korodig a szüleid kezelik azt a számlát, amit a számodra nyitottak.

Szerintem beszéld meg velük, hogy "köszi anyu és apu, hogy már születésemtől kezdve gyűjtögettetek nekem lakásra, autóra, egyetemen albérletre stb... de kéne a pénz, mert terhes vagyok és a születendő gyerekemre az egészet + még a 2x-ét is el kellene költenem, hogy fel tudjam nevelni, mert még egy érettségim sincsen, és 8 általánossal max 3 műszakban szalag mellé tennének be, szóval, ameddig dolgozok még vigyázni is nektek kellene a gyerekre".

De persze te értesz a gyerekekhez, mert van 2 kistesód, bizony, ez így is működik.

Gondolom nem vagy együtt az apjával vagy legalábbis nem sokáig, mert akkor ezt a kérdést nem ide írnád ki kétségbeesetten, hanem az apával és a szüleiddel és a srác szüleivel összeülve beszélnéd meg. De sajnálom, hogy nem állsz semelyikükkel sem olyan viszonyban, hogy itt tök idegen emberektől vársz tanácsot, akik nagy ívben tesznek rá, hogy mit döntesz, mert a te életed.

2020. júl. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 A kérdező kommentje:
Van érettségim, most érettségiztem idén. (Most leszek 18 ősszel)
2020. júl. 8. 21:43
 38/60 anonim ***** válasza:
82%

És annak a lakásnak a rezsijét is a szüleid fizetik? Te ott fogsz lakni és a szüleid mindent alád fognak tolni? Oké, hogy albérletet nem kellene fizetned, és adnak bútort, felszerelést, ha már ők nem használják. De komolyan azt hiszed, hogy ha már külön házba költözöl és mindent adnak, még pluszba úgy el is fognak tartani, mintha még rendesen otthon laknál?

Szegények, jól kihszanálod őket. Neked ők csak fejős tehenek. Sajnálom őket.

Én meg pont, hogy arra vagyok büszke, hogy amit csak lehet saját magamtól érek el, magam veszem a saját pénzemből, mert az valóban a sajátom. De szerintem minden normális embernek ez a célja, nem az, hogy a szülők majd eltartják.

2020. júl. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:
53%
Jujjujj, mert bizony manapság egy érettségivel olyan sokra lehet menni...
2020. júl. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
84%
Es milyen munkat gondoltal magadnak? Mert erettsegivel is eleg korlatoltak a lehetosegeid - plane gyerek mellett.
2020. júl. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!