Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok, mit tegyek?

Terhes vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves vagyok, és valahogy teherbe estem. Amit nem tudok, hogyan, mert mindig védekeztünk a barátommal. Timit tennétek a helyemben? Tartsam meg? Vagy vetessem el?



2020. júl. 8. 18:46
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
Igen
2020. júl. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
56%
Na ne szorakozz... :D hogy jelentkeztel egyetemre, ha nem vagy tisztaban a pontszamitassal?!
2020. júl. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 A kérdező kommentje:
Ezt a részt nem néztem, vagy nem égett bele annyira az emlékezetembe, nem gondoltam, hogy mostanában várandós leszek.
2020. júl. 8. 22:20
 54/60 anonim ***** válasza:
70%

Úgy, hogy most találja ki még a részleteket.

Nyári szünet van.

2020. júl. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
29%
Összességében azt kell mondjam, nagyon “okosak” tudtok lenni arc nélkül, végig piszkáljátok szegény lányt, kicsinyes és szánalmas viselkedés! Én pedig azt mondom, hogy ha van segítsége, erkölcsi és anyagi is, miért ne tarthatná meg?! Nem a baba kérte, hogy megfoganjon, felelős döntést kell hozni! Itt nem az a kérdés, hogy szülés után anyaotthonba kerül a Picivel együtt! Ismerek olyan lányt, aki szintén ilyen korán szült, majd szépen lediplomázott utána, ebben semmi kivetnivaló nincs a mai világban!
2020. júl. 9. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
11%

Azt kell mondjam, egyetértek az utolsó (55-ös) válaszolóval. Nagyon könnyű arc nélkül lehurrogni valakit illetve kért/kéretlen tanácsot adni. (Igen, tudom, h a kérdező tette fel a kérdést) Kívánom, hogy a legjobb döntést hozd meg, illetve egy olyat, amit később sem fogsz megbánni, dönts bármit is. Nyilván egy gyerek felnevelése hatalmas nagy felelősség. Csak Te tudod a körülményeidet, Te ismered a párodat, a szüleidet es saját magadat. Személy szerint (es ezzel sem leszek itt népszerű) ahonnan en jövök (Anglia) ott nagyon sok a leány anya (ertsd 14-18 évesek) nyilván nem azt mondom, hogy ez a helyes es követendő példa, valamint a motiváció, amiért csinaljak (itt az állam támogatja anyagilag oket), azonban sokan vannak a környezetemben, akiknek “termeszetes”, hogy ott a kisbaba/kisgyerek es mellette tanulnak es/vagy dolgoznak. Ezzel azt akarom mondani, hogy semmi sem lehetetlen ha igazán akarja az ember es keményen megdolgozik érte, illetve vállalja az ezzel járó lemondásokat. Nyilván Magyarország nem tart ott gazdaságilag (sem) mint az egyesült királyság, nem számíthatsz nagy anyagi támogatásra, ha amellett döntesz, hogy megtartod. Szerintem nézz magadba, gondold végig a pro es con indokokat, beszélj a paroddal es a szuleiddel, nézz utana pontosan mindannak az érzelmi es anyagi vonzatnak, ami a gyermekneveléshez kell (mert az éket csak pelenka csere, etetés, jatek es mese olvasás; konnyu azt hinni, értesz a gyerekekhez, mert van egy egy eves kis tesód vagy jót jatszol par óráig gyerekekkel) es döntsetek közösen.


Sok sikert kívánok!

Ha van kedved vagy időd, írd meg, hogy alakult az egész helyzet xx

2020. júl. 9. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 A kérdező kommentje:
Köszönöm♥️
2020. júl. 9. 08:34
 58/60 anonim ***** válasza:

Én alapvetôen ellenzem az elvetést, de ebben az esetben van pro és kontra véleményem.


Szerintem is beszélj mindkettôtök szüleivel, a barátoddal, még magántanulóként is végig viheted az iskolát és mikor már bölcsis vagy ovis a gyereked vagy a nagyszülôkre lehet bízni, akkor még tovább is tudnál tanulni.


VAGY


Ha terhesség legelején jársz és a tanulmányaidat a terhesség mellett nem tudod tartani, akkor a doki fel tud írni, olyan gyógyszert, amivel meg lehet ezt szakítani. Az az embrio még elég apró, ha már a terhesség messzebb tartana, akkor nyilván nagyon rossz érzés lenne elvetetni.

2020. júl. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 Laylah ***** válasza:

Én azért utánanéznék, hogy lehet-e az egyetemen, ahová felvesznek, passziváltatni az első félévet. A legtöbb helyen az eduline szerint nem lehet. Az meg általános szabály, hogy egymás után csak két passzív féléved lehet, tehát ha jól számolok, az első félévet még épphogy kihúzhatod terhesen (bár a vizsgaidőszak stressze miatt koraszülés is lehetséges), de legkésőbb a gyerek egy éves korában folytatnod kell az egyetemet legalább egy félévvel.

Egyébként anno exem tesója is 17 évesen lett terhes, nagy volt a románc 3 hónapos kapcsolatban, majd ők megmutatják a világnak, hogy a tündérmese lehetséges. A gyerek még meg sem született, mikor apuka lelépett, a csaj meg ott maradt befejezett tanulmányok és szakma nélkül, egy gyerekkel az oldalán 18 évesen. Gondolom ki lehet találni, hogy az anyjáék nevelték fel, amíg a kiscsaj később folytatta a sulit és bulikázni járt.

2020. aug. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 A kérdező kommentje:
Úgy döntöttem végül, hogx nem tarom meg. Jövő héten lesz az abortusz. Köszönök szépen minden választ.❤️
2020. aug. 2. 21:22
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!